Domů » Bleskovky » Bílý dům má další problém, tentokrát s nezabezpečeným smartphonem

Bílý dům má další problém, tentokrát s nezabezpečeným smartphonem

Ve Spojených státech se bezpečnost bere vážně, především pak u jejich čelních představitelů. Všichni členové vlády, prezidenta nevyjímaje, musí mít zabezpečenou komunikaci, aby nedošlo k citlivým únikům dat. Své by o tom mohl vyprávět třeba bývalý prezident Barack Obama, který se dlouho odmítal vzdát svého Blackberry.

O průšvih se tentokrát nepostaral sám prezident Donald Trump, ale jeho vedoucí štábu Bílého domu John Kelly. Ten používal několik měsíců nezabezpečený smartphone, aniž by o tom kohokoli zpravil, především technické oddělení Bílého domu. To se domnívá, že jeho osobní telefon mohl být napaden hackery už od prosince 2016.

Technická podpora Bílého domu se o nezabezpečeném zařízení dozvěděla přímo od Kellyho, který si přišel stěžovat, že jeho smartphone „už několik měsíců nefunguje správně“. To vzneslo otázku, za hackeři neměli přístup do jeho telefonu už v době, kdy byl ministrem vnitřní bezpečnosti.

Podle mluvčího Bílého domu Kelly svůj přístroj příliš často nepoužíval od doby, co se ujal úřadu. Tajné služby jsou nicméně znepokojeny jelikož netuší, k jakým účelům vedoucí štábu telefon používá a zda na něm nejsou uschovány nějaká citlivá data. Neví se ani to, jaký telefon k osobním účelům používá, i když nejvíce se spekuluje o iPhonu.

Antivirus jako bezpečnostní hrozba? Dávejte si pozor, co stahujete

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).