Domů » Bleskovky » Barrack Obama opouští BlackBerry. Nahradí jej Galaxy S4 s vysokým zabezpečením

Barrack Obama opouští BlackBerry. Nahradí jej Galaxy S4 s vysokým zabezpečením

Jednoho z nejmocnějších lidí na planetě, amerického prezidenta Barracka Obamu zná snad každý. Daleko menší počet lidí však ví, že tento první afroamerický prezident USA používá smartphony značky BlackBerry. Teda až doposud používal, protože nyní dostal zbrusu „nový“ telefon Samsung Galaxy S4.

Galaxy S4 od Samsungu je již poměrně starý telefon. K jeho představení došlo na jaře roku 2013, tedy před více než 3 lety (recenze). To je mezi smartphony dlouhá doba, během které došlo k velkému nárůstu výkonu i jiných parametrů. Důvodem, proč má Obama takto zastaralý model, není ekonomický, ale bezpečnostní. Galaxy S4 je totiž jediným telefonem, který získal certifikaci od vládní agentury DISA. Tato agentura je zodpovědná za bezpečnost vládních informačních systémů v USA.

President Obama Explains His Old-School Blackberry

Jedním z důvodů, proč se oním „vyvoleným“ telefonem stala právě bývalá vlajková loď od Samsungu, je technologie KNOX. Už ve výchozím stavu se tak jedná o bezpečný telefon. Kousek, který Obama používá, je zabezpečený ještě daleko více. Kvůli obavám z možného zneužití není dostupný fotoaparát, výběr aplikací je zúžen pouze na ty, které prošly důkladnou prověrkou a dokonce prý není možné ani uskutečňovat klasické telefonní hovory. Veškeré telefonáty prý probíhají výhradně prostřednictvím VoIP.

Obamův „nový“ telefon – Samsung Galaxy S4

Takto zabezpečený telefon tedy příliš možností využití nenabízí. Obavy o bezpečnost prezidenta jednoho z nejvlivnějších států světa jsou veliké. V dnešní době, kdy každou chvíli dochází k únikům osobních dat uživatelů různých služeb, se ovšem není vůbec čemu divit.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments