Domů » Bleskovky » Barrack Obama opouští BlackBerry. Nahradí jej Galaxy S4 s vysokým zabezpečením

Barrack Obama opouští BlackBerry. Nahradí jej Galaxy S4 s vysokým zabezpečením

Jednoho z nejmocnějších lidí na planetě, amerického prezidenta Barracka Obamu zná snad každý. Daleko menší počet lidí však ví, že tento první afroamerický prezident USA používá smartphony značky BlackBerry. Teda až doposud používal, protože nyní dostal zbrusu „nový“ telefon Samsung Galaxy S4.

Galaxy S4 od Samsungu je již poměrně starý telefon. K jeho představení došlo na jaře roku 2013, tedy před více než 3 lety (recenze). To je mezi smartphony dlouhá doba, během které došlo k velkému nárůstu výkonu i jiných parametrů. Důvodem, proč má Obama takto zastaralý model, není ekonomický, ale bezpečnostní. Galaxy S4 je totiž jediným telefonem, který získal certifikaci od vládní agentury DISA. Tato agentura je zodpovědná za bezpečnost vládních informačních systémů v USA.

President Obama Explains His Old-School Blackberry

Jedním z důvodů, proč se oním „vyvoleným“ telefonem stala právě bývalá vlajková loď od Samsungu, je technologie KNOX. Už ve výchozím stavu se tak jedná o bezpečný telefon. Kousek, který Obama používá, je zabezpečený ještě daleko více. Kvůli obavám z možného zneužití není dostupný fotoaparát, výběr aplikací je zúžen pouze na ty, které prošly důkladnou prověrkou a dokonce prý není možné ani uskutečňovat klasické telefonní hovory. Veškeré telefonáty prý probíhají výhradně prostřednictvím VoIP.

Obamův „nový“ telefon – Samsung Galaxy S4

Takto zabezpečený telefon tedy příliš možností využití nenabízí. Obavy o bezpečnost prezidenta jednoho z nejvlivnějších států světa jsou veliké. V dnešní době, kdy každou chvíli dochází k únikům osobních dat uživatelů různých služeb, se ovšem není vůbec čemu divit.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

17 komentářů

 1. Xoo (neregistrovaný)

  Won už Bubák dlouho prezident nebude, pak si bude smět koupit obyčejný Nexus a začít používat email…do ty doby holt bude muset trpět s lagujícím TouchWizem.

 2. q (neregistrovaný)

  Pokud byla podminka aby telefon nic neumel, pak meli radeji poridit Windows

  • Qd (neregistrovaný)

   že vás „initeligentní jedince“ pořád baví urrážet druhý systém. Asi máte velmi nudný život proto musíte pod každým článkem hanit mobilní windowsy…

   • Johny (neregistrovaný)

    Já se nudim, mobilní windows je sra*ka :D

   • Filip (neregistrovaný)

    Aha, tak proto se na mobilní Windows nadává. Já myslel, že je to odepsanej shit systém a ono je to kvůli tomu, že se lidi nuděj.

   • q (neregistrovaný)

    Ja se nenudim, ale je to desna zabava napsat jedinou vetu a videt jak to lide zerou:)

   • MIko (neregistrovaný)

    On je to ale odepsanej systém a to tak že totálně a po roce používání musím říct, že ve srovnání s Androidem a jabkem je to taky systém totálně o hovně, protože ať si říkáte co chcete neumí to skoro nic.

   • qoute (neregistrovaný)

    tak to si pletes web

  • zi (neregistrovaný)

   Podle mě je nejhorší Android – poslední pokus Lenovo, fakt ne. Syn nevidí, používa iPhone, nikdo jiný nemá tak propracovaný systém k ovládání telefonu nevidícím člověkem jako nahryzlé jablko. Žena používá Q5 a je spokojená. Já Lumia 640 XL, dcera Lumia 730 a spokojenost. Je tak jednoduché urážet všechny, kdo používají jiný systém než já? Osobně jsem si po vyzkoušení ruzných systémů, vybral W10, komu se líbí android má android, jinému zas něco jiného – všem přeji ať jim to jejich zařízení šlape bez poruch. TROCHU TOLERANCE PROSÍM! Čau Josef

 3. SLOVovca (neregistrovaný)

  Podle mnoha reakcí na tomto webu jsem si začal myslet že:
  Android = pro děti, pro hračičky
  Windows Phone/mobile = pro práci, firemní klientela

  A nemyslím si že by pan prezident pařil na telefonu Need For Speed nebo Boom Beach.
  :D :D :D :D :D :D :D

 4. sierra (neregistrovaný)

  No tak ten to vyhrál… telefon s neaktualizovaným lagdroidem a ještě od samsungu :D tuhle smrtící kombinaci někdo považuje za zabezpečený mobil :D jestli chtěl šunku, co nic neumí, měl si nechat to Blackberry :D

 5. Aktualizace jim jsou ukradené, postačí jako základ knox, vše ostatní už usiji na míru bezpečnostní experti. Stejně tak by to udělali u jiného os.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).