Domů » Bleskovky » Bezrámečkový koncept Vivo Apex půjde do prodeje. Masová výroba začne v létě

Bezrámečkový koncept Vivo Apex půjde do prodeje. Masová výroba začne v létě

Čínská společnost Vivo ukázala na veletrhu MWC funkční koncept zcela bezrámečkového telefonu s vysouvací selfie kamerkou. Přestože jej Vivo prezentovalo jako ukázku zařízení budoucnosti, nakonec jej bude masově vyrábět a prodávat.

Vivo Concept Smartphone - Apex

Zástupci společnosti na speciální události v Číně prozradili, že masová produkce bude zahájena v polovině roku, prodej bude zahájen pár měsíců nato. Telefon je zajímavý především minimálními rámečky okolo displeje (dole 4,3 mm, nahoře a po bocích 1,8 mm), které z tradičního místa „vyhnaly“ selfie kamerku; ta je umístěna v motorem poháněném výsuvném modulu. Díky tomu 5,99″ OLED displej zabírá 91% čelní plochy.

O smartphonu Vivo Apex dále víme, že jej pohání vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 845, a že se na jeho těle nachází jak USB-C konektor, tak 3,5mm jack na sluchátka na spodní straně; tuto kombinaci přitom opustili snad všichni výrobci s výjimkou Samsungu. Více detailů o tomto smartphonu nemáme, nezbývá než doufat ve splnění loni deklarované expanze značky Vivo na světové trhy a dostupnost modelu Apex v Evropě.

Vivo se chystá do Evropy a Afriky, v expanzi mu pomůže Qualcomm

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. zase ma dole ramecek takze paskvil. kdyby byl bez ramecvku i dole tak smeknu a beru :-) kdyby nemel predni kameru vubec tak bych bral jeste radsi..

  2. Beru! Uz aby byl :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).