Cena:

Bezdrátové nabíjení u iPhone 8 je hotová věc, tvrdí šéf Powermatu

Apple u loňských iPhonů odstranil 3,5mm jack ve snaze protlačit do popředí bezdrátový přenos zvuku, u letošních iPhonů by mělo bezdrátově probíhat i nabíjení. Tím si je jistý i Elad Dubzinski, šéf společnosti Powermat, která stojí za technologií bezdrátového nabíjení založeném na principu magnetické indukce. Na něm je založena i konkurenční technologie Qi od Wirelless Power Consorcia, jehož se Apple stal nedávno členem.

iphone-8-concept

Dubzinski uvedl, že bezdrátové nabíjení se u příštího iPhonu stane standardní funkcí, díky čemuž by mohlo v brzké budoucnosti dojít k masovější adopci této technologie. Šéf Powermatu také v minulosti uvedl, že jeho společnost bude jablečné bezdrátové nabíjení podporovat, bez ohledu na to, jaký protokol Apple u příštích iPhonů použije.Nepřehlédněte

Prohlédněte si prototyp iPhone 8 na prvních fotografiích

Přestože je bezdrátové nabíjení velmi návyková záležitost, prakticky všichni výrobci smartphonů od ní upustili, de facto se drží pouze Samsung se svými vlajkovými modely Galaxy Sx. Pokud se tedy u letošních iPhonů bezdrátového nabíjení dočkáme, předpokládáme, že Apple přijde s vlastním standardem, který bude nekompatibilní se všemi současnými technologiemi.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.