Domů » Bleskovky » Beta verze OxygenOS 3.0 pro OnePlus 2: Android 6.0 přináší výrazné zrychlení

Beta verze OxygenOS 3.0 pro OnePlus 2: Android 6.0 přináší výrazné zrychlení

Smartphone OnePlus 2 (recenze) je sice již loňský model, ale stále se řadí k výkonným telefonům. Operační systém OxygenOS 2.2, který je založen na Androidu 5.1.1 Lollipop byl velmi svižný a celkově jsme s ním byli spokojeni. Po představení Androidu 6.0 Marshmallow se očekávalo, že OnePlus velmi rychle přijde s novou verzí systému, která bude postavena právě na základu nového Androidu. Výrobce si ovšem dával na čas a většina konkurentů již stihla své vlajkové modely aktualizovat.

c0f_img02Smartphone OnePlus 2

OxygenOS s číselným označením 3.0 nyní vychází ve formě komunitního sestavení. Základem je pochopitelně Android Marshmallow, konkrétně ve verzi 6.0.1. Nový systém přináší zlepšení hlavně v rychlosti a plynulosti (nárůst prý až o 47 % proti starší verzi). Změnami prošla nabídka nastavení, kde je možná upravovat oprávnění jednotlivých aplikací a dočkáme se také nové aplikace fotoaparátu. Již tak velmi rychlá a přesná čtečka otisků prstů by měla být ještě o kus lepší. Součástí systému bude samozřejmě také sada aktuálních bezpečnostních záplat.

Pokud vás lákají novinky v OxygenOS 3.0 a rádi byste jej vyzkoušeli, musíme vás upozornit, že se stále nejedná o finální verzi. Můžete se tak setkat s nepříjemnými problémy a instalaci provádíte na vlastní riziko. Pro aktualizaci je nutné mít nainstalovanou verzi OxygenOS 2.2.0 a vyšší a zároveň přijdete o některá nastavení. Pokud i tak máte o aktualizaci zájem, navštivte diskuzní fórum výrobce, kde se dočtete kompletní postup pro instalaci. Aktualizace se zatím týká pouze modelu OnePlus 2, zatím není jasné kdy a zda vůbec dorazí i na ostatní smartphony tohoto výrobce.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments