Domů » Články » Beryko, oficiální partner Xiaomi pro ČR, oznamuje partnerství s distributorem SWS

Beryko, oficiální partner Xiaomi pro ČR, oznamuje partnerství s distributorem SWS

[Tisková zpráva] Firma Xiaomi, přední světový výrobce elektroniky, před nedávnem oznámila, že ji na českém trhu bude zastupovat společnost Beryko. Prvním hmatatelným výsledkem spolupráce je Mi Zone v pražském obchodním centru Flora, zatím jediná prodejna s oficiální podporou značky Xiaomi v České republice.

Xiaomi Mi Mix 2 naživo

Dnes společnost Beryko oznamuje, že se jejím partnerem pro distribuci produktů Xiaomi stává SWS. Partnerství bylo stvrzeno na summitu oficiálních distributorů Xiaomi, který právě skončil v Pekingu. Výrobce zde představil špičkový model Xiaomi Mi Mix 2, který vyniká unikátním designem bez rámečků. Beryko a SWS jako jediní přiváží Mi Mix 2 v globální verzi předvést svým obchodním partnerům a předním zpravodajským magazínům.

Ondřej Jirovec (Beryko) na summitu oficiálních distributorů Xiaomi v Pekingu

„Potenciál Xiaomi je obrovský a zvláště smartphony, powerbanky a fitness náramky si nacházejí stále více zákazníků. Špičková kvalita a neuvěřitelná cena stačily na to, aby se Xiaomi v Česku dostalo mezi pět nejprodávanějších značek, ale tím rozhodně nekončíme a věříme si ještě před koncem tohoto roku na první tři pozice. Ambice tedy rostou a s jejich naplněním nám pomohou dlouholeté zkušenosti a rozsáhlá síť partnerů společnosti SWS. Také bych rád pozval čtenáře již 2.října na otevření druhého oficiálního Mi Zone do obchodního centra Palác Pardubice“ říká Ondřej Jirovec, ředitel společnosti Beryko.

SWS na českém trhu dlouhodobě působí jako dodavatel Xiaomi pro širokou základnu svých resellerů. Po oznámení oficiálního partnerství Xiaomi a Beryko jsme právě tuto českou firmu oslovili s nabídkou spolupráce. Věřím, že společně posuneme Xiaomi mezi největší značky na trhu. Aktuálně čekáme na první dodávky produktů určených pro český trh a jak reselleři, tak koncoví zákazníci, se mohou těšit na velmi atraktivní ceny, profesionální servis a poradenství,“ říká Marek Šťastný, unit manager společnosti SWS.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. To asi není zas až tak důležité…. Oficiální kontrakt získal distributor eD systém Czech.

  • Tohle je nový produktový web, který spustil Seymoor Trade. Seymoor má od Xiaomi oprávnění distribuovat v ČR její produkty. A právě Seymoor minulý týden uzavřel nové partnerství s eD system.

 2. Nějak to tedy nechápu…
  Já myslel že oficiálním distributorem bude „eD´system“

  „Zástupci eD´ system Czech tento týden sjednali další rozšíření portfolia. Distributor uzavřel nové strategické partnerství se společností Seymoore Trade, s.r.o., na základě kterého nyní poskytuje prodej oficiálních produktů Xiaomi na českém trhu.“

  Co je potom to „Beryko“ ?

  • Oficialni nemusi znamenat vyhradni.

  • Co jsem si všimla, tak SMARTmania spolupracuje, co se týče Xiaomi, s Berykem, ba ho přímo protěžuje. Kdoví, jak to ve skutečnosti celé je…

  • Reklama na SWS potažmo Beryko, které asi chce brát od nich. ED už dost dlouho má v nabídce oficiální distribuci mobilů Xiaomi, hodně dlouho u nich jde sehnat jiné např. IP kamery od Xiaoyi, a jak dával někdo nahoře odkaz na xiaomi-czech – tak to spadá taky pod ED. Prostě dva oficiální distributoři se snaží urvat více prostoru, nic víc :)

 3. Má to rámeček hodně výraznej na to, aby tomu mohl člověk říkat bezrámečkovej telefon.

  • Taky jsem si říkal, že možná lépe výstižné by bylo používat, „telefon s minimalními ramecky“, než bezrámečkový.

 4. Citace od konkurence :
  „DVA DISTRIBUTOŘI NA JEDNOM MALÉM TRHU?
  Nejedná se o nic neobvyklého, co se týče strategie Xiaomi. Velmi zřídka totiž uzavírá exkluzivní partnerství pro jeden trh bez jakékoliv lokální soutěže. Ve výsledku to znamená, že se v dohledné době odehraje velmi těžký konkurenční souboj firem Seymoore Trade a Beryko, respektive eD´ system Czech a SWS.

  Je velmi pravděpodobné, že již touto dobou za rok bude rozhodnuto, kdo se stane jedničkou na českém trhu a převezme kompletní distribuci.

  Ve své podstatě z tohoto souboje mohou těžit právě zákazníci, o které se budou prát dvě společnosti. Otázkou je, jak bude takový konkurenční boj veden. Jestli se bude jednat o cenovou válku, o nabízené služby, nebo se bude cílit na marketing.“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).