Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 2: ještě tenčí rámečky a snad i kompaktnější rozměry

Xiaomi Mi Mix 2: ještě tenčí rámečky a snad i kompaktnější rozměry

Jedním z nejzajímavějších smartphonů loňského roku byl bezesporu Xiaomi Mi Mix, který se pyšnil velmi tenkými rámečky kolem displeje, díky kterým jeho plocha vyplňovala 91,3 % přední strany. Xiaomi tak zřejmě odstartovalo nový směr, na který letos bude reagovat řada dalších výrobců. Bezrámečkové smartphony mají být trendem letošního roku.

xiaomi-mi-mix-ii

Šéf Xiaomi Lei Jun se na sociální síti Weibo pochlubil, že na designu modelu Mi Mix II opět pracuje s francouzským designerme Philippem Starckem. Další podrobnosti neznáme, ale spekuluje se, že u „dvojky“ by zobrazovací panel měl vyplnit 93 % přední strany a doufejme, že Xiaomi zapracuje také na velikosti. 6,4″ smartphone, byť o velikosti nepatrně větší, než má iPhone 7 Plus, zkrátka není pro každého. Zachováno by mělo zůstat keramické tělo a ty nejdivočejší spekulace naznačují, že by čínský drak mohl zcela opustit fyzická tlačítka. Vypadá to tedy, že se opět máme na co těšit.

Recenze Xiaomi Mi Mix: Doba bezrámečková

Smartphone Xiaomi Mi Mix můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jiří Hrma

5 komentářů

 1. Vypustil bych nejen tlačítka, ale hlavně selfie kameru (je pro puberťáky a Škromacha).
  A i rámečky, co má MIX 1 na boku, by se daly ještě zúžit.

  Výsledkem by mohl být citelně menší telefon, ale s displejem stále 6.4 palce. Displej až do všech čtyřech krajů.

  Nebo by telefon mohl zůstat stejně velký a displej by se mohl zvětšit na 6.8

  Raději bych bral to druhé, ale i to první by bylo prima. Podmínka je však jediná – české LTE !!!

  • Tak selfie kamera je také na videohovory, skype… Nejde jen o focení se s našpulenou pusou. Display do všech čtyř stran je kvůli nechtěným dotekům dost nepraktický a stejně bys ho celý nevyužil, pokaždé by ti někde překážela ruka. Navíc stejně zatím není možné nacpat veškerý zbylý hw za display, proto ta brada dole. Dál by mě zajímalo, jak bys chtěl vyřešit mikrofon, senzor přiblížení, automatickou úpravu jasu? Nějak divně sis to vysnil.

   • Kolik procent lidí provozuje videohovory, navíc mobilně (za chůze po Václaváku)? Asi tolik, kolik jich používá W@P…

    Jestli mám displej do 2 krajů (Samsung Edge), do třech (Xiaomi Mi MIX), nebo do čtyřech, to už na úchopu moc nezmění, ne?

    Nevím, proč by mi ruka měla překážet, necpu prsty před displej, ale jen z boku.
    A nechtěné dotyky? Také zezadu a z boku? Navíc vše jde řešit softwarově – buď 2mm od krajů citlivost displeje na dotyk snížit (ale stále mít tu zobrazovací plochu), nebo dokonce nechtěný dotyk nějak chytře odlišit od chtěného.

    Jaký HW nejde nacpat za display?

    Mikrofon mohu vyřešit dvěma způsoby:
    1) Obdobně, jako xiaomi vyřešilo reporoduktor u Mi MIX (který tam není, protože nahoře není okraj)
    2) Nebo prostě může být v té dolní hraně, 1mm spodní okraj by na mikrofon mohl stačit.

    To samé senzor přiblížení: jednak můře být v 1mm tlustém dlním okraji (v hraně) a jednak ho lze řešit neopticky, ultrazvukem například.
    Obdobně senzor pro jas: v hraně stačí a kdyby byl i v horní bočnici, klidně bych to přežil.

    Tzn. nic jsem si nevysnil divně, jen mám trochu jiné požadavky, než průměrný uživatel mobilu. Každý jsme nějaký a občas se producentům vyplatí udělat i něco pro menšinu. Svého času takový HTC Universal rozhodně nebyl stroj pro masy a přesto se stal legendou.

   • Asi takhle. Vsechno teoreticky jde, tak proč nic z toho není na trhu? Když přijdeš na odpověď, tak zjistíš, že sis to opravdu vysnil divně. :)

 2. vyplňovala 91,3 % přední strany rozhodně nemá ale 83,6%.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).