Sledujte nás na YouTube

Benchmark odhaluje chystané Samsungy s dosud nepředstavenými Snapdragony

Samsung příští měsíc odhalí svůj nový vlajkový tabletofon Galaxy Note8, kromě toho ale již nyní testuje další budoucí smartphony. Existenci dvou z nich odhalil benchmark GeekBench.

První zachycené zařízení nese označení SM-G9600, druhé SM-G9650 (současné vlajkové lodě Galaxy S8 a S8+ jsou označeny SM-G950 a SM-G955). Jelikož Qualcomm pozměnil kódové označování svých procesorů (více informací), můžeme z benchmarků vyčíst, že připravované telefony budou pohánět dosud nepředstavené čtyřjádrové procesory Snapdragon 840 a 845. Ze záznamu dále vyplývá, že telefony dostanou 4 GB RAM a během otestování benchmarkem je poháněl Android ve verzi 7.1.2.

Zatím bohužel nevíme, o jaké modely se jedná, označení procesoru by naznačovalo příští generaci vlajkových modelů, ale pouhá čtyři procesorová jádra s taktem 1,77 (1,78) GHz a celkově slabší skóre v samotném benchmarku spíše naznačují slabší zařízení. Zahraniční zdroje odhadují, že by se mohlo jednat o odlehčené verze modelů řady Galaxy S8 a S8+, ovšem to už jsou pouze spekulace. Nedávno se například objevily zprávy, že Samsung chystá zmenšenou variantu Galaxy S8, tyto fámy však korejský gigant popřel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *