Benchmark odhaluje chystané Samsungy s dosud nepředstavenými Snapdragony

Samsung logo

Samsung příští měsíc odhalí svůj nový vlajkový tabletofon Galaxy Note8, kromě toho ale již nyní testuje další budoucí smartphony. Existenci dvou z nich odhalil benchmark GeekBench.

První zachycené zařízení nese označení SM-G9600, druhé SM-G9650 (současné vlajkové lodě Galaxy S8 a S8+ jsou označeny SM-G950 a SM-G955). Jelikož Qualcomm pozměnil kódové označování svých procesorů (více informací), můžeme z benchmarků vyčíst, že připravované telefony budou pohánět dosud nepředstavené čtyřjádrové procesory Snapdragon 840 a 845. Ze záznamu dále vyplývá, že telefony dostanou 4 GB RAM a během otestování benchmarkem je poháněl Android ve verzi 7.1.2.

Zatím bohužel nevíme, o jaké modely se jedná, označení procesoru by naznačovalo příští generaci vlajkových modelů, ale pouhá čtyři procesorová jádra s taktem 1,77 (1,78) GHz a celkově slabší skóre v samotném benchmarku spíše naznačují slabší zařízení. Zahraniční zdroje odhadují, že by se mohlo jednat o odlehčené verze modelů řady Galaxy S8 a S8+, ovšem to už jsou pouze spekulace. Nedávno se například objevily zprávy, že Samsung chystá zmenšenou variantu Galaxy S8, tyto fámy však korejský gigant popřel.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku