Domů » Bleskovky » Badland: Originální hopsačka, která vás chytne a nepustí (tip na hru)

Badland: Originální hopsačka, která vás chytne a nepustí (tip na hru)

V dnešní době najdeme obrovské množství her, které v sobě mají spousty okopírovaných prvků. I když vývojáři občas zkouší přidat něco originálního, ne vždy se to povede tak, jak by si sami představovali. V případě Badlandu to ale autorům vyšlo na jedničku. Unikátní je především svou skrytou originalitou, kterou při hraní postupně objevujete. Titul je úžasně barevný, chytlavý a s vyváženou obtížností.

Badland je v ovládání podobný s titulem Flappy Bird. Po každém kliknutí malá nestvůrka v podobě ježka buďto vzlétne nahoru, nebo klesne směrem dolů. Cestou sbíráte malé a velké žlutě zářící kuličky, které vám přidají, nebo naopak uberou na velikosti. Záleží na jak velkou zrovna narazíte. Někdy bude nutné si předem rychle promyslet, jestli nějakou vůbec chcete sebrat, protože pokud přerostete ve velkou poletující kouli, bude problém se dostat přes malou skulinku ve skále (a naopak).


Badland láká na pestrou a do jisté míry originální grafiku

Občas se v cestě objeví i černý kámen, který září modře. Ten na kratší dobu zvýší rychlost pohybu vaší postavičky, tudíž se rychleji přesunete o něco dál. Přitom si musíte dávat pozor na padající trubky, kameny, točící se větráky, velké ostré břitvy nebo větve, které vás mohou zpomalit a nebo i dokonce zachytit.

No a abyste neputovali celou dobu jen sami, stane se, že si při své cestě posbíráte i další kamarádíčky, kteří vypadají stejně jako vy. Pokud ale narazíte do objektu, může se stát, že některé z nich ztratíte. To ovšem nevadí. Hrajete, dokud neztratíte všechny nebo se někde nezaseknete. To pak hra končí a musíte začít od posledního uloženého checkpointu. Těch je ale v jednotlivých úrovních rozmístěna celá řada. Pokud se tak dostanete úspěšně ke konci, dlouhá vzduchová trubka vás vtáhne do podzemí a vy pokračujete v podobném či úplně novém prostředí dál za svým cílem zdolat další nastražené překážky.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Android – zdarma, iOS – 40 Kč

BadLand doporučuji všem. Ihned po spuštění poznáte, že to není nějaká obyčejná hra. Vzhled menu je nádherně zpracovaný a její vizuální stránce prostě neodoláte, ta je naprosto famózní. Badland můžete stáhnout zdarma na Google Play, v případě iOS si připravte zhruba 40 Kč. Překvapením je dostupnost pro platformu BlackBerry (odkaz), kde si připravte zhruba 80 Kč. Pro Windows Phone titul není k dispozici.

Dominik Blatoň

Nadšenec do psaní, elektroniky a moderních technologií obecně. Milovník Androidu a ladných křivek mobilních telefonů. Působím také jako herní fanatik. Ve volném čase se zabývám koníčky jako fitness, turistika, cestování, jízda na kole, hudba, fotografování a grafika.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
owes
Uživatel
owes

BlackBerry verze neni android port.. Lze to jednoduše poznat podle loga Built fot BlackBerry ;-)

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

díky za doplnění, upravím to v textu :)

mimonaut
Uživatel
mimonaut

Na fóru ke hře tvrdí, že po Android a BB verzi je na řadě i WP, takže pro okenní fandy dobrá zpráva.