Domů » Bleskovky » Automobily Tesla dostanou větší baterie. Znatelně prodlouží dojezdovou vzdálenost

Automobily Tesla dostanou větší baterie. Znatelně prodlouží dojezdovou vzdálenost

Dojezdová vzdálenost je v současnosti nejslabší stránkou automobilů, které jezdí pouze na elektřinu. Nabíjení baterií také nějakou dobu trvá, a tak mají spalovací motory v ruce stále silný argument, proč jsou použitelnější a praktičtější než elektromotory. Tesla však na tomto nejslabším článku řetězu neustále pracuje a zdá se, že brzy přibude možnost pořídit si do Modelu S a X baterii o kapacitě 100 kWh.

2016-Tesla-Model-S-P90D-front-three-quarter (Medium)

Ta by měla nabídnout dojezd až 613 kilometrů, jak uvádí zpráva dánského úřadu, který certifikuje vozy Tesla pro provoz v Evropské unii. Vyšší kapacita znamená nárůst dojezdové vzdálenosti zhruba o 100 kilometrů oproti současné verzi, jež je aktuálně na trhu. Samotná automobilka však informaci prozatím nepotvrdila, a tak není známo, kdy by mohly být modely s vyšší kapacitou baterie dostupné.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments