Cena:

Atari připravuje po 24 letech novou herní konzoli. Podívejte se na upoutávku

Legendární výrobce počítačů, herních konzolí i her samotných, společnost Atari, se vrací do byznysu s hardwarem. Znovuzrozená firma připravuje podle slov svého ředitele Freda Chesnailse novou herní konzoli s názvem Ataribox.

First look: A brand new Atari product. Years in the making.

Atari bylo v osmdesátých letech číslem jedna v herním byznyse na celém světě, tedy kromě Japonska, kde vládlo Nintendo. Bohužel pozdější pád trhu s videohrami, špatná manažerská rozhodnutí a neúspěch posledních konzolí Jaguar a Lynx z devadesátých let přivedla společnost ke krachu. Zůstalo pouze jméno a patenty, které nejprve využívala společnost Hasbro Interactive, později pak prodala práva francouzské firmě Infogrames. Ta však v roce 2009 zkrachovala a značka Atari byla rázem volná. Firma se znovu narodila před čtyřmi roky, nově má sídlo v New Yorku a díky prodeji licencí je v zisku, tudíž si může comeback do světa hardwaru dovolit.

A co víme o chystané konzoli? Bohužel zatím velmi málo. Bude patrně určena do obývacích pokojů k televizorům. Konzole je podle slov ředitele Atari založena na PC technologii, aktuálně se pracuje na samotném návrhu, tudíž premiéra je zřejmě ještě poměrně vzdálená. Pokud však chcete mít informace z první ruky, můžete pro přísun novinek zaregistrovat svůj email na oficiálních stránkách AtariBox.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.