Domů » Bleskovky » Asus ZenFone Zoom se začal prodávat v ČR: Loňský hardware, Android 5.0 a sebevědomá cena

Asus ZenFone Zoom se začal prodávat v ČR: Loňský hardware, Android 5.0 a sebevědomá cena

Asus se s modelem ZenFone Zoom zařadil mezi rekordmany co se týče prodlevy od oficiální představení po uvedení na trh. Jeho premiéra se totiž odehrála už na loňském CESu v Las Vegas, ale v České republice se dostává na pulty obchodů až nyní, což je po více než 17 měsících.

Pokud už jste na tento smartphone už stihli zapomenout, pak vězte, že se jedná o nadějný fotomobil, který je schopný opticky zoomovat, aniž by měl objektiv výsuvný z těla. Veškerá mechanická část (tvořená mimo jiné i deseti čočkami) je totiž ukryta uvnitř telefonu ve vertikálním směru a s vnějším světem komunikuje skrze hranol, který láme světlo o 90°. Fotočip disponuje rozlišením 13 megapixelů, nechybí ani optická stabilizace, laserové ostření a duální LED blesk.

Asus ZenFone Zoom disponuje 5,5″ Full HD IPS displejem, čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Z3590 s taktem 2,3 GHz, 4 GB RAM a 64GB úložištěm. Výčet parametrů doplňuje 5Mpx selfie kamerka, 3 000mAh baterie a podpora všech evropských LTE sítí. Celková hmotnost telefonu je 185 gramů, rozměry jsou 158,9 x 78,8 x 12 mm.

Asus se sice chlubí, že jeho uživatelské prostředí ZenUI přináší do Androidu více než tisícovku vylepšení, nicméně ani to neomlouvá přítomnost Androidu 5.0. Doufejme tedy, že update na šestkový Marshmallow na sebe nenechá dlouho čekat.

Cena také není zrovna lidová – v České republice jej v oficiální distribuci seženete za 14 990 Kč včetně DPH, z té neoficiální je pak cena zhruba o 2 000 Kč nižší.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments