Domů » Bleskovky » Pro selfiemaniaky: Asus uvedl na český trh nový ZenFone Selfie, cena překvapí

Pro selfiemaniaky: Asus uvedl na český trh nový ZenFone Selfie, cena překvapí

Značka Asus uvedla na český trh další smartphone z řady ZenFone. Model Selfie (ZD551KL) láká na přední kameru s rozlišením 13 megapixelů, clonou f/2,2 a 88° širokoúhlou optikou, která umožňuje pořizovat kvalitní autoportréty. Režim Selfie Panorama zvládá fotografovat selfie s šířkou záběru až 140 stupňů, takže na snímek se vejde skupina přátel v nejrůznějších scenériích. Ke snadnějšímu focení autoportrétů napomáhá zadní tlačítko sloužící jako spoušť.

 
Asus ZenFone Selfie

Telefon vychází výbavou i designem z aktuální vlajkové lodi ZenFone 2 (recenze) a nabízí 5,5″ IPS displej s Full HD rozlišením krytý sklem Gorilla Glass 4, 64bitový octa-core procesor Snapdragon 615 s grafickým akcelerátorem Adreno 450 a 3 GB RAM. Zadní kamera má také rozlišení 13 Mpx a zvládne nahrávat video ve Full HD rozlišení při 30 fps. Kapacita interního úložiště je 32GB a nezapomnělo se ani na slot na microSD karty. Kapacita baterie je 3000 mAh. Celkové rozměry telefonu jsou 156,5 × 77,2 × 10,8 mm, hmotnost je rovných 170 gramů. Operační systém Android 5.0.1 Lollipop tradičně doplňuje uživatelské prostředí Zen UI.

Novinka disponuje sloty na dvě SIM karty a podporuje také všechna LTE pásma využívaná v České republice. ZenFone Selfie je od dnešního dne dostupný za cenu 7990 Kč s DPH ve stříbrné a zlaté barevné variantě.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).