Asus ZenFone 5 zachycen na fotografii, nabídne výřez v displeji

Asus již oficiálně potvrdil, že na MWC v Barceloně, který začíná již zanedlouho, představí nové modely následující řadu ZenFone. Můžeme očekávat Asus ZenFone 5 a ZenFone 5 Lite, o dalších verzích zatím nemáme zprávy.

V poslední době se objevily bližší informace o modelu ZenFone 5, které hovoří o vykrojení v horní části displeje. Toto vyříznutí, které se nápadně podobá tomu z iPhonu X, využije Asus pro umístění čelního fotoaparátu, reproduktoru a nezbytných senzorů. Poměr stran 18:9, zaoblené rohy displeje i minimální rámečky budou v souladu s trendy poslední doby.

Asus ZenFone 5

Není překvapením, že operačním systémem bude Android ve své verzi 8.0 Oreo. Na spodní hraně bude k dispozici USB-C a pro poslech hudby poslouží 3.5 mm audio jack, který mnoho výrobců začíná ignorovat. Díky předchozím informacím se dá předpokládat, že na zadní straně se objeví duální fotoaparát a čtečka otisků prstů.

Cenu, dostupnost a všechny podrobné informace se dozvíme až po představení na Mobile World Congress v Barceloně.

 

 

 

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

7 komentářů

 1. Co ta brada dole? Tohle je špatně, ale u Androidu to ani jinak nejde, protože (nepřekvapivě) výrobce telefonů se může přetrhnout s návrhem HW, ale nezmůže zhola nic s defaultním designem ovládacích prvků, takže je z toho nepěkný kočkopes.

  • lukass71

   Proc by to jinak neslo?

   • Tak zásadní změna vyžaduje hlubokou integraci do OS. Buďto s něčím příjde Google v updatu “P” anebo nazdar. Tak či tak, Apple to s jeho gesty opanoval na hodně dlouho.

 2. Axl (neregistrovaný)

  OT: MS slavi dalsi „uspech“ se svou UWP platformou :-D

  https://mspoweruser.com/uber-app-for-windows-10-no-longer-supported/

  Kdo bude dalsi?

 3. Axl (neregistrovaný)

  Dalsi OT: MS zacina cim dal vic mlzit ohledne Win10 on ARM: https://mspoweruser.com/microsoft-removes-document-detailing-limitations-windows-10-arm/

 4. Lidé už mu nevěří, těch podrazu bylo už hodně a jediné blázen by že sebe nechal.dal dělat pokusného králíka, ovšem.najde se jich pár, jeden z nich tu je velmi aktivní, halo Jirko kde jsi??

 5. Jdu blejt….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel