Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Asus Zenfone 5 v testech DxOMark. Fotoaparát získal překvapivě vysoké známky

Asus Zenfone 5 v testech DxOMark. Fotoaparát získal překvapivě vysoké známky

Redakce DxOMark se specializuje na testování fotoaparátů, včetně těch u mobilních telefonů, a z výsledných hodnocení pak sestavuje žebříček, do kterého by se chtěl dostat snad každý výrobce. Na jeho špici se aktuálně zcela neohroženě vyhřívá s celkovým skóre 109 bodů Huawei P20 Pro, za ním jsou pak poskládány telefony od Samsungu, Googlu, Applu a Xiaomi. Na přímý dohled k nim se nyní dostal smartphone Asus Zenfone 5, který se od špičky žebříčku liší v jednom podstatném aspektu – stojí deset tisíc korun.

Asus Zenfone 5 a 5Z: je libo dostupný iPhone X s Androidem?

Asus Zenfone 5 si vysloužil od DxOMark celkové hodnocení 90 bodů; 93 za fotografii, 86 za video. I když se to ve srovnání s Huawei P20 Pro může zdát málo, ve skutečnosti je Zenfone 5 ve velmi dobré společnosti – nad ním se s náskokem 2 bodů nachází iPhone 8, pod ním pak Google Pixel, HTC U11 nebo Xiaomi Mi Note 3.

Střední třída s kvalitním fotoaparátem

Fotoaparát od Asusu zaujal dynamickým rozsahem za dobrých světelných podmínek, rychlý a přesný autofokus, pěkné detaily a textury za dobrého osvětlení a za dobré vyvážení bílé. Ve videu je navíc dobře hodnocena expozice a stabilizace statických venkovních scén. Mezi zápory DxOMark řadí artefakty v HDR snímcích, občasné oranžové bloky, šum na obloze i při jasném světle, ztrátu detailů ve snímcích s bleskem a nepřesnosti expozice v režimu bokeh. U videa pak Zenfone 5 ztrácel body za šum a ztrátu detailů a časté přeostřování za chůze.

I přes tyto nedostatky je však Zenfone 5 ve své cenové kategorii velice zdařilým fotomobilem. Škoda, že se v DxOMark věnují především top modelům a telefony střední třídy spíše vynechávají. Doufáme, že redakci neunikne nedávno představený Honor 10, který spadá do podobné cenové hladiny, avšak základ má v Huawei P20, což je podle DxOMark druhý nejlepší fotomobil současnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments