Asus Zenfone 5: podoba jedné z variant odhalena oficiální příručkou výrobce

Přestože řada smartphonů Asus Zenfone 4 byla představena teprve nedávno, chystá tchajwanský výrobce jejich nástupce. Hlavní změnou má být zejména displej, který adoptuje moderní poměr stran 18:9. Jak bude jeden ze smartphonů řady Zenfone 5 pravděpodobně vypadat, odhaluje příručka výrobce.

Telefon s kódovým označením Asus X00PD má dostat velký displej s úhlopříčkou okolo 5,7″, rámečky podle obrázku významnou dietou neprojdou. I přesto se do toho spodního nemá vejít čtečka otisků prstů; ta má být vsazena doprostřed zad. V jejich levém horním rohu se má nacházet duální fotoaparát s vertikálně umístěnými čočkami po vzoru iPhone X. Linky přetínající záda při horní a spodní hraně naznačují, že telefon bude vyroben z kovu.

Že se bude jednat spíše o levnější zařízení, prozrazuje microUSB konektor na spodní straně. Na té horní nebude chybět 3,5mm jack na sluchátka. Nižší zařazení telefonu napovídá i benchmark GeekBench, který pod kódovým označením Asus X00PD nachází zařízení poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 430 se 3 GB RAM. Operačním systémem má být Android 8.0 Oreo.

Řada smartphonů Asus Zenfone 5 bude mít premiéru na konci tohoto měsíce v rámci veletrhu MWC. Podle spekulací bychom se měli dočkat nejméně tří variant.Nepřehlédněte

Asus Zenfone 5 bude představen na MWC. Zřejmě dorazí rovnou ve třech variantách

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku