Cena:

Asus představil ZenBook Flip S, nejtenčí konvertibl na světě

Dnes začíná veletrh Computex, svoji úvodní přednášku již má za sebou společnost Asus. Bohužel nových ZenFonů jsme se nedočkali, tiskovka byla věnována především počítačovým novinkám. Jednou z nich je nový konvertibl ZenBook Flip S, který má být vůbec nejtenčím zařízením svého druhu na světě.

ZenBook Flip S je notebook, jehož displej lze přetočit o 360°, čímž se zařízení promění v tablet; samozřejmostí jsou i další mezirežimy, např. stan. Přetáčení umožňuje nový kovový ErgoLift kloub s duálním mechanismem, který při úhlu 135° dokáže naklonit klávesnici pro pohodlnější psaní.

Zařízení má dotykový 13,3″ displej se 4K rozlišením, který vyplňuje 80 procent čelní plochy. Displej lze ovládat dotykovým perem, které je schopné rozpoznat až 1 024 úrovní tlaku. Notebook má v zavřeném stavu tloušťku pouze 10,9 mm a váží 1,1 kg. Na notebook je to sympatická hodnota, v režimu tablet se už ale pronese.

 

V maximální konfiguraci může v útrobách zařízení tepat procesor Intel Core i7-7500U opřený o 16 GB RAM, vnitřní úložiště může mít kapacitu až 1TB. V nabídce ale také budou slabší konfigurace s procesorem Intel Core i5. Vestavěný akumulátor má udržet zařízení v pohotovosti až po dobu 11,5 hodiny. Notebook je vybaven i čtečkou otisků prstů pracující s funkcí Windows Hello a dvojicí USB-C portů.

ZenBook Flip S bude nabízen v černostříbrné a modrozlaté variantě za ceny startující na 1 099 USD (asi 26 tisíc korun bez DPH), na pulty obchodů se dostane v září letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.