Domů » Bleskovky » Asus představil ZenBook Flip S, nejtenčí konvertibl na světě

Asus představil ZenBook Flip S, nejtenčí konvertibl na světě

Dnes začíná veletrh Computex, svoji úvodní přednášku již má za sebou společnost Asus. Bohužel nových ZenFonů jsme se nedočkali, tiskovka byla věnována především počítačovým novinkám. Jednou z nich je nový konvertibl ZenBook Flip S, který má být vůbec nejtenčím zařízením svého druhu na světě.

ZenBook Flip S je notebook, jehož displej lze přetočit o 360°, čímž se zařízení promění v tablet; samozřejmostí jsou i další mezirežimy, např. stan. Přetáčení umožňuje nový kovový ErgoLift kloub s duálním mechanismem, který při úhlu 135° dokáže naklonit klávesnici pro pohodlnější psaní.

Zařízení má dotykový 13,3″ displej se 4K rozlišením, který vyplňuje 80 procent čelní plochy. Displej lze ovládat dotykovým perem, které je schopné rozpoznat až 1 024 úrovní tlaku. Notebook má v zavřeném stavu tloušťku pouze 10,9 mm a váží 1,1 kg. Na notebook je to sympatická hodnota, v režimu tablet se už ale pronese.

 

V maximální konfiguraci může v útrobách zařízení tepat procesor Intel Core i7-7500U opřený o 16 GB RAM, vnitřní úložiště může mít kapacitu až 1TB. V nabídce ale také budou slabší konfigurace s procesorem Intel Core i5. Vestavěný akumulátor má udržet zařízení v pohotovosti až po dobu 11,5 hodiny. Notebook je vybaven i čtečkou otisků prstů pracující s funkcí Windows Hello a dvojicí USB-C portů.

ZenBook Flip S bude nabízen v černostříbrné a modrozlaté variantě za ceny startující na 1 099 USD (asi 26 tisíc korun bez DPH), na pulty obchodů se dostane v září letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Předpokládám, že za těch 30k bude verze s „jen“ (plně dostačujícím a vhodnějším) FHD, i tak ale moc pěkná věcička. A třeba ta nižší verze s pasivem….? To by byla paráda.

  • kdyby jen FHD , ale hlavně „předražený Atom“ aka Intel Core M3

  • Fakt? Tady píšou jen i5ku, jak nejslabší konfiguraci. Tak to se kouzlo začíná vytrácet…

  • uni: Chtělo by to lépe číst: „V nabídce ale také budou slabší konfigurace s procesorem Intel Core i5.“ Aneb ani slovo o nejslabší konfiguraci.

  • shepii (neregistrovaný): Tvoe, doufám že čeština není tvůj rodný jazyk, páč jako by to byla fakt trága:-)

  • uni: No vzhledem k tomu, že už delší dobu pozoruji, jak nedokážeš chápat psaný text, tak spíš asi tvým rodným jazykem nebude čeština. Slabší konfigurace neznamená nejslabší, to už sis čistě jen domyslel a jak už to tak v tvém případě bývá, opět špatně. Kdybys byl více informovaný, tak tady nemusíš psát nesmysly.

  • A pritom je to tak snadne:
   [odkaz]

   Jeden blb napise nesmysl a dalsi dva se zacnou dohadovat na slovickach.

  • uni: hlavně že tvoje češtin je bez chyby :-) (na jiném fóru):

   uni:
   lukodlak: To co jsi napsal je nesmysl:) Jack nijak nerozhoduje o kvalitě hudby, o tom rozhoduje řetězec před tím (zvukový čip, DAC), tedy neřešme netopíří problémy hiendu.

  • Petr (neregistrovaný) 30.5.2017 v 22:27….. …ano najít specifikace starého notebooku o kterým nebyl článek je opravdu snadné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).