TOPlist

ASUS Eee Pad EP101TC nepoběží na Windows Embedded Compact 7, nahradí je Android

ASUS v květnu letošního roku představil svůj vlastní tablet s názvem Eee Pad (EP101TC), který dokázal zaujmout nejen atraktivním designem, ale i displejem s úhlopříčkou 10.1“. Zařízení slibovalo až 10 hodin výdrže a přítomnost operačního systému Windows Embedded Compact 7. Od toho se ale výrobce na poslední chvíli rozhodl upustit a raději jej nahradí Androidem. Lze tedy očekávat, že výdrž ještě půjde nahoru.

EP101TC se měl na trhu objevit v prvním kvartálu roku 2011, ale změnou operačního systému dojde k dalšímu posunu o několik měsíců. V současné době pracují v ASUSu na prototypu s Androidem 2.2, ale není vyloučeno, že by se do prodeje mohl dostat až s Androidem 3.0, který by měl být pro potřeby tabletů mnohem lépe uzpůsobený. Hnacím motorem by měla být čipová sada nVidia Tegra 2. Představení upravené verze modelu EP101TC veřejnosti je naplánováno na veletrh CES 2011, který se bude konat na začátku ledna příštího roku v Las Vegas. Pokud by se ASUSu povedlo s Android tablety na trhu uspět, můžeme v příštím roce očekávat výrazný nárůst podobných zařízení a díky operačnímu systému Android lze očekávat výrazně větší volnost než u iPadu od Apple a snad i příznivější cenu.

-

- - -
ASUS EP101TC na starších fotografiích s Windows Embedded Compact 7. To už je minulostí, vystřídá jej Android

Zdroj: Engadget

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku