Domů » Články » ASUS Eee Pad EP101TC nepoběží na Windows Embedded Compact 7, nahradí je Android

ASUS Eee Pad EP101TC nepoběží na Windows Embedded Compact 7, nahradí je Android

ASUS v květnu letošního roku představil svůj vlastní tablet s názvem Eee Pad (EP101TC), který dokázal zaujmout nejen atraktivním designem, ale i displejem s úhlopříčkou 10.1“. Zařízení slibovalo až 10 hodin výdrže a přítomnost operačního systému Windows Embedded Compact 7. Od toho se ale výrobce na poslední chvíli rozhodl upustit a raději jej nahradí Androidem. Lze tedy očekávat, že výdrž ještě půjde nahoru.

EP101TC se měl na trhu objevit v prvním kvartálu roku 2011, ale změnou operačního systému dojde k dalšímu posunu o několik měsíců. V současné době pracují v ASUSu na prototypu s Androidem 2.2, ale není vyloučeno, že by se do prodeje mohl dostat až s Androidem 3.0, který by měl být pro potřeby tabletů mnohem lépe uzpůsobený. Hnacím motorem by měla být čipová sada nVidia Tegra 2. Představení upravené verze modelu EP101TC veřejnosti je naplánováno na veletrh CES 2011, který se bude konat na začátku ledna příštího roku v Las Vegas. Pokud by se ASUSu povedlo s Android tablety na trhu uspět, můžeme v příštím roce očekávat výrazný nárůst podobných zařízení a díky operačnímu systému Android lze očekávat výrazně větší volnost než u iPadu od Apple a snad i příznivější cenu.

-

- - -
ASUS EP101TC na starších fotografiích s Windows Embedded Compact 7. To už je minulostí, vystřídá jej Android

Zdroj: Engadget

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. No tak ale ať už je konečně nějakej na trhu! Už o tom čtu snad rok. Představení toho, představení tamtoho… A skutek utek! :(

 2. No jo, Asus… ten aby neušetřil každou korunu, aby mu zbylo na návrh dalších topících plastů na kterých může trhnout

 3. o tom windows embedded slyším poprvé..co to je? Vždyť to vypadá stejně jako Win CE 6.0

 4. GreenArrow: nj. vždyť je to Win CE 7.
  No, osobně si myslím, že přechod od Win CE k Amdroidu není šťastný, Win CE jsou stále mnohem použitelnější. Chvíli jsem o tomhle kousku uvažoval, ale teď už nemám zájem, nehledě na termín uvedení, to už bude Eee Pad za zenitem, škoda.

 5. to jo,byly by lepší,ale na CE potřebuješ stylus a zapuštěný displej,jinak se neovládají dobře…což by bylo v dnešní době out :(

 6. Vypadá to hezky, ale jak už je u Asusu zvykem zůstane jen u obrázků. Kdysi jsem čekal na tabletPC T91 nebo T101h a nikde o nich není ani zmínka. Od té doby beru tyhle zprávičky velmi vlažně.

 7. To jsem moc nepochopil vždyť asis t91 vyšel…máme ho doma

 8. Malo by to sice zaklad WinCE7 ale na tom by bola ajtak touch nadstavba od MS. Takze na stylus mozete zabudnut aj v pripade ze by tam boli naozaj CE7.

 9. přechod na Android je rozumný, produkty MS jsou čím dál tím více zaostalé a drží je nad vodou jen závislost nekterých uživatelů na Exchange(umně vytvořenená obchodníky MS), ikdyž i tuto závislost lze pokrýt na jiných platformách. Bohužel „správci“ IT ve firmách prosazují řešení MS, jelikož nic jiného naznají a nejsou schopni se učit novým věcem.

 10. vyborna zprava, android ma sanci byt na takovem zarizeni mnohem uzitecnejsi nez microsofti slataniny.

 11. „a díky operačnímu systému Android lze očekávat výrazně větší volnost než u iPadu od Apple a snad i příznivější cenu.“
  Ale také výrazně nižší SW nabídku:-)

 12. GreenArrow: „to jo,byly by lepší,ale na CE potřebuješ stylus“

  Tady se ale bavime o verzi 7. Ne o verzi 6.xx.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).