Domů » Bleskovky » Astro Slide: počítač do kapsy s klávesnicí a Androidem 10

Astro Slide: počítač do kapsy s klávesnicí a Androidem 10

Smartphony s hardwarovou klávesnicí už téměř vymřely. Těžkou ránu tento segment telefonů dostal v únoru, kdy společnost BlackBerry, která tato zařízení proslavila, oznámila, že letos v srpnu končí s jejich prodejem. Naštěstí tu je stále společnost Planet Computers, jež vyrábí hybridy smartphonů a kapesních počítačů s fyzickou klávesnicí. Její nejnovější zařízení s názvem Astro Slide 5G Transformer se nyní uchází o přízeň v crowfundingové kampani na platformě Indiegogo.

Astro Slide
Astro Slide 5G Transformer na oficiálním tiskovém snímku (zdroj: Astro)

Zařízení je možné používat jako smartphone nebo kapesní počítač díky kloubovému vysunovacímu mechanismu zvanému RockUp. Do vínku dostalo displej s úhlopříčkou 6,53 palců (1080 x 2340 px, 395 ppi), čipset Dimensity 1000 od MediaTeku, 6 GB operační paměti a 128GB interní úložiště s možností rozšíření díky microSD slotu. Počítá se také se čtečkou otisků integrovanou přímo do zobrazovacího panelu.

Astro Slide 5G Transformer Smartphone by Planet Computers

Podsvícená klávesnice a hmotnost dvou průměrných smartphonů

Na zádech smartphonu se nachází fotoaparát rozlišením 48MPx, 5MPx přední kamerku i podporu eSIM (vedle dvou nanoSIM karet), duálního 5G režimu, Wi-Fi 6 a multibootu pro systém Linux (jinak běží na Androidu 10). Potěší také přítomnost stereo reproduktorů a to, že hardwarová klávesnice se 24 tlačítky je podsvícená. Hmotnost zařízení rozhodně nebude zanedbatelná; pohybovat by se měla okolo hranice 300 gramů.

Astro Slide 5G Transformer na oficiálním tiskovém snímku (zdroj: Astro)
Animace vysunutí displeje na Astro Slide (zdroj: Astro)

Baterie by měla mít kapacitu okolo 4000mAh a počítá se nejen s podporou rychlého dobíjení přes USB-C, ale i s dobíjením bezdrátovým.

Pokud bude kampaň úspěšná (už v první den se podařilo vybrat zhruba dvě třetiny cílové částky a nyní mají vybráno přes 230 %, přičemž zbývá ještě 40 dní), novinka se k backerům dostane za rok. Zatímco sponzoři za ni zaplatí 491 eur (v přepočtu zhruba 13 400 korun), pro ostatní bude dostupná za 819 eur (přibližně 22 300 Kč).

Indiegogo: dvakrát měř a jednou řež

Já sám jsem se na Indiegogo.com několikrát spálil – podpořil jsem projekty, u kterých pak autoři přestali komunikovat a o peníze jsem přišel. Indiegogo je bohužel refundaci neřeší, proto je vždy dobré si podporu daného projektu dobře rozmyslet. V případě značky Planet se ale nejedná o první počin – v minulosti už na Indiegogo jeden smartphone představili (Gemini) a úspěšně jej zákazníkům doručili, tak snad to bude platit i v případě zajímavě vypadajícího Astro Slide.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

3 komentářů

  1. Pěkný PDAčko. Ale jaká k tomu asi bude softwarová podpora, nový funkce a updaty Androidu? Tihle mikrovýrobci ji vždycky mají zcela tristní.

  2. A zas se vysouvá na blbou stranu, achjo…

  3. Hlavne za rok to uz bude stare… cpu tiez nebude silna stranka… android 10 bude stary…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).