Domů » Bleskovky » Astro Slide: počítač do kapsy s klávesnicí a Androidem 10

Astro Slide: počítač do kapsy s klávesnicí a Androidem 10

Smartphony s hardwarovou klávesnicí už téměř vymřely. Těžkou ránu tento segment telefonů dostal v únoru, kdy společnost BlackBerry, která tato zařízení proslavila, oznámila, že letos v srpnu končí s jejich prodejem. Naštěstí tu je stále společnost Planet Computers, jež vyrábí hybridy smartphonů a kapesních počítačů s fyzickou klávesnicí. Její nejnovější zařízení s názvem Astro Slide 5G Transformer se nyní uchází o přízeň v crowfundingové kampani na platformě Indiegogo.

Astro Slide
Astro Slide 5G Transformer na oficiálním tiskovém snímku (zdroj: Astro)

Zařízení je možné používat jako smartphone nebo kapesní počítač díky kloubovému vysunovacímu mechanismu zvanému RockUp. Do vínku dostalo displej s úhlopříčkou 6,53 palců (1080 x 2340 px, 395 ppi), čipset Dimensity 1000 od MediaTeku, 6 GB operační paměti a 128GB interní úložiště s možností rozšíření díky microSD slotu. Počítá se také se čtečkou otisků integrovanou přímo do zobrazovacího panelu.

Astro Slide 5G Transformer Smartphone by Planet Computers

Podsvícená klávesnice a hmotnost dvou průměrných smartphonů

Na zádech smartphonu se nachází fotoaparát rozlišením 48MPx, 5MPx přední kamerku i podporu eSIM (vedle dvou nanoSIM karet), duálního 5G režimu, Wi-Fi 6 a multibootu pro systém Linux (jinak běží na Androidu 10). Potěší také přítomnost stereo reproduktorů a to, že hardwarová klávesnice se 24 tlačítky je podsvícená. Hmotnost zařízení rozhodně nebude zanedbatelná; pohybovat by se měla okolo hranice 300 gramů.

Astro Slide 5G Transformer na oficiálním tiskovém snímku (zdroj: Astro)
Animace vysunutí displeje na Astro Slide (zdroj: Astro)

Baterie by měla mít kapacitu okolo 4000mAh a počítá se nejen s podporou rychlého dobíjení přes USB-C, ale i s dobíjením bezdrátovým.

Pokud bude kampaň úspěšná (už v první den se podařilo vybrat zhruba dvě třetiny cílové částky a nyní mají vybráno přes 230 %, přičemž zbývá ještě 40 dní), novinka se k backerům dostane za rok. Zatímco sponzoři za ni zaplatí 491 eur (v přepočtu zhruba 13 400 korun), pro ostatní bude dostupná za 819 eur (přibližně 22 300 Kč).

Indiegogo: dvakrát měř a jednou řež

Já sám jsem se na Indiegogo.com několikrát spálil – podpořil jsem projekty, u kterých pak autoři přestali komunikovat a o peníze jsem přišel. Indiegogo je bohužel refundaci neřeší, proto je vždy dobré si podporu daného projektu dobře rozmyslet. V případě značky Planet se ale nejedná o první počin – v minulosti už na Indiegogo jeden smartphone představili (Gemini) a úspěšně jej zákazníkům doručili, tak snad to bude platit i v případě zajímavě vypadajícího Astro Slide.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments