Domů » Bleskovky » Aston Martin Valhalla je hybridní supersport s 937 koňmi a maximálkou 350 km/h

Aston Martin Valhalla je hybridní supersport s 937 koňmi a maximálkou 350 km/h

Automobilka Aston Martin odhalila nový hybridní supersport s označením Valhalla. Načasování nebylo náhodné, protože o víkendu se konala Velká cena Británie, kde byl Aston Martin po šedesáti letech opět zastoupen v roli závodního týmu.

Aston Martin Valhalla 05 0
Aston Martin Valhalla

Valhalla je se svými 937 koňmi opravdovou bestií. Nabídne maximální rychlost 350 km/h a zrychlení z nuly na sto za 2,5 sekundy. Jedná se o hybrid, takže vidlicový osmiválec o výkonu 740 koní je doplněn dvěma elektromotory (pro každou nápravu zvlášť).

Aston u Valhally opět zapracoval na aerodynamice a použil podobné fígle jako u dříve představené Valkyrie. To je však vidět i při pouhém pohledu na karoserii vozu.

Aston Martin Valhalla FIRST LOOK: New V8 Hybrid Power & Lower Price | Carfection 4K

Díky přítomnosti uhlíkových vláken celková hmotnost nepřesahuje 1550 kg. V interiéru najdeme velkou dotykovou obrazovku s novým infotainmentem, který podporuje Apple CarPlay i Android Auto. Jak to ale vypadá uvnitř vozu, jsme se zatím bohužel nedozvěděli.

Aston Martin Valhalla 02
Dobrá aerodynamika je u Valhally zásadní

Na závěr je ještě nutno dodat, že spalovací motor pro Valhallu dodává Mercedes-Benz (stejně jako u F1 týmu). Cena bude velmi vysoká a vyrobeno bude jen malé množství vozů, přesné informace ale Aston Martin neprozradil.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).