Domů » Bleskovky » Assassin’s Creed: Identity pro iOS je tu, Android verze v přípravě

Assassin’s Creed: Identity pro iOS je tu, Android verze v přípravě

První zmínka o tom, že se dočkáme plnohodnotného titutlu Assassin Creed na mobilní zařízení se objevila už v říjnu 2014. V té době vývojáři slibovali vydání na jaro 2015, nicméně hra si nakonec vyžádala ještě další rok vývoje a až nyní přichází ve verzi pro iOS. A rozhodně nejde jen o nějakou odhlehčenou verzi; hra běží na Unity engine a přináší tak dospělou grafiku s vysoce kvalitními texturami, dynamickým osvětlením a proměnlivým počasím.

Assassin’s Creed: Identity je dle mého názoru jedna z nejlépe vypadajících her, kterou jsem na iOS hrál. Tomu ale odpodídají i hardwarové nároky – vyžadován je minimálně iPhone 5 nebo iPad 3, ale na těchto zařízeních mohou občas nastat problémy s plynulostí. I na iPhone 6s Plus při některých náročnějších scénách poklesla snímkovací frekvence a obraz se na chvíli trhal, nicméně vývojáři o tom vědí a v některé z dalších aktualizací by optimalizaci měli vylepšit. Hra je náročná také co se týče volného místa – z interní paměti si ukousne zhruba 3 GB.

Assassin's Creed Identity - Announcement Trailer

Připravte se také na rychlé vybíjení baterie. Po zhruba 30 minutách hraní s maximální úrovní jasu nejen že telefon slušně topil, ale baterie klesla o 35 %. Na druhou stranu, herní zážitek je to skutečně jedinečný a dobře vyřešené je i ovládání. Nad hlavním hrdinou máte kontrolu pomocí virtuálního joysticku na displeji, samotné souboje byly ale zjednodušeny na jedno mačkání tlačítka (u PC verze jste se v tomto ohledu mohli mnohem více vyřádit).

‎Assassin's Creed Identity
‎Assassin's Creed Identity
Autor: Ubisoft
Cena: 49,00 Kč+

Za 4,99 euro (135 Kč) tak dostanete opravdu kvalitní porci zábavy s chytlavou kampaní a řadou bonusových misí, to vše navíc dokreslené fantastickou grafikou a povedeným hudebním doprovodem. Přímo ve hře nečekaně najdete in-app nákupy mincí, ty však pro normální hraní naštěstí nejsou potřeba.

Vývojáři nyní pracují na dokončení verze pro Android a pokud se neobjeví žádné výraznější komplikace, měli by se hráči dočkat v průběhu jara letošního roku. I v tomto případě ale budou vyžadovány smartphony a tablety s lepší výbavou, blíže však hardwarové nároky Ubisoft zatím nespecifikoval.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments