Sledujte nás na YouTube

Assassin’s Creed: Identity pro iOS je tu, Android verze v přípravě

První zmínka o tom, že se dočkáme plnohodnotného titutlu Assassin Creed na mobilní zařízení se objevila už v říjnu 2014. V té době vývojáři slibovali vydání na jaro 2015, nicméně hra si nakonec vyžádala ještě další rok vývoje a až nyní přichází ve verzi pro iOS. A rozhodně nejde jen o nějakou odhlehčenou verzi; hra běží na Unity engine a přináší tak dospělou grafiku s vysoce kvalitními texturami, dynamickým osvětlením a proměnlivým počasím.

Assassin’s Creed: Identity je dle mého názoru jedna z nejlépe vypadajících her, kterou jsem na iOS hrál. Tomu ale odpodídají i hardwarové nároky – vyžadován je minimálně iPhone 5 nebo iPad 3, ale na těchto zařízeních mohou občas nastat problémy s plynulostí. I na iPhone 6s Plus při některých náročnějších scénách poklesla snímkovací frekvence a obraz se na chvíli trhal, nicméně vývojáři o tom vědí a v některé z dalších aktualizací by optimalizaci měli vylepšit. Hra je náročná také co se týče volného místa – z interní paměti si ukousne zhruba 3 GB.

Připravte se také na rychlé vybíjení baterie. Po zhruba 30 minutách hraní s maximální úrovní jasu nejen že telefon slušně topil, ale baterie klesla o 35 %. Na druhou stranu, herní zážitek je to skutečně jedinečný a dobře vyřešené je i ovládání. Nad hlavním hrdinou máte kontrolu pomocí virtuálního joysticku na displeji, samotné souboje byly ale zjednodušeny na jedno mačkání tlačítka (u PC verze jste se v tomto ohledu mohli mnohem více vyřádit).

Assassin's Creed Identity
Assassin's Creed Identity
Vývojář: Ubisoft
Cena: 119,00 Kč+
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot
 • Assassin's Creed Identity Screenshot

Za 4,99 euro (135 Kč) tak dostanete opravdu kvalitní porci zábavy s chytlavou kampaní a řadou bonusových misí, to vše navíc dokreslené fantastickou grafikou a povedeným hudebním doprovodem. Přímo ve hře nečekaně najdete in-app nákupy mincí, ty však pro normální hraní naštěstí nejsou potřeba.

Vývojáři nyní pracují na dokončení verze pro Android a pokud se neobjeví žádné výraznější komplikace, měli by se hráči dočkat v průběhu jara letošního roku. I v tomto případě ale budou vyžadovány smartphony a tablety s lepší výbavou, blíže však hardwarové nároky Ubisoft zatím nespecifikoval.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. Kdy se dočkáme verze pro W10M ?

  • Pavel (neregistrovaný)

   Nikdy, navíc by to utáhlo minimum lumií :-D

   • Mr. Arakin (neregistrovaný)

    To je to, co nekterym proste nevysvetlis. Na low-end SoC sice mozna pobezi OS (i kdyz v pripade W10M uz tohle neplati), ale narocnejsi aplikace uz ho zabije. Tak ale rekneme si to na rovinu, majitel Lumie v drtvie vetsine pripadu vyuziva smartphone jako nahradu hloupeho telefonu – volani a sms. Takoveho poznas snadno – “Lumie maji vykonu dost a zadne aplikace mi nechybi”

   • Petr (neregistrovaný)

    Tak mohlo by to vyjít na Windows 10 / Mobile jako univerzální aplikace, Windows Tablety by to utáhly uplně v pohodě.

   • krux (neregistrovaný)

    arakain: tak to naopak by byle idelani hra pro WP usery…protoze tato serie je pro podementni jedince schopne mackat jedno tlacitko a zaroven si druhym prstem v nose neposkodit mozek:D

  • Vzhledem k tomu, jaké zastoupení má WM na trhu, nemá pro vývojáře smysl vyvíjet tak náročnou hru pro tuhle platformu. Prodělali by. Lepší Lumie by s tím z hlediska výkonu problém neměly.

 2. Jasně, na normální hraní nejsou mince třeba, tedy dokud si nechcete koupit lepší výbavu nebo dokud ji nebudete doslova potřebovat pro další postup (obtížnost). Pak nastoupí buďto nekonečné grindování nebo vysolit na dřeno. Tedy z mobilní hry za 5E ještě prznit InApp, hmm. Za 5E mám perfektní titul na PC bez jakéhokoli buzerování “zaplať nám víc”.

 3. HonzaK (neregistrovaný)

  Spis by me zajímalo, na co taková hra, když to neutahne 6s PLUS. Skvělá hra co se seká. Lepší optimaliza možná.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *