Domů » Bleskovky » Applu se rozplývá safírový sen: Továrna na výrobu sklíček je blízko uzavření

Applu se rozplývá safírový sen: Továrna na výrobu sklíček je blízko uzavření

Společnost GT Advanced Technologies, jediný dodavatel safírových sklíček pro Apple, zřejmě způsobí firmě z Cupertina nemalé vrásky na čele. V tomto týdnu totiž společnost vyhlásila bankrot a požádala o ochranu před věřiteli, a aby toho nebylo málo, požádala ve čtvrtek soud o povolení uzavření továrny v Arizoně, kde většina produkce safírových sklíček probíhá.

   

Chod továrny je totiž pro zachování společnosti finančně neudržitelný, o jejím osudu má rozhodnout soud 15. října. Firma má v plánu v rámci restrukturalizace propustit 890 zaměstnanců ze současných 1100, prodat pece na výrobu safírových sklíček a zpřetrhat veškeré vazby na společnost Apple. Kvůli dohodě o mlčenlivosti však zatím nebyly důvody bankrotu, případně vlivu jablečné společnosti na něm, zveřejněny.

  

Prozatím je tedy těžké odhadovat, jaký dopad budou mít problémy GT Advanced Technologies na produkci jablečných produktů. V Apple byli oznámením bankrotu společnosti nepříjemně překvapeni a snaží se najít řešení, jak továrnu v Arizoně zachránit. GT Advanced Technologies totiž pro Apple vyrábí nejen ochranná sklíčka fotoaparátů a home buttonů na telefonech iPhone, ale rovněž měla zajistit výrobu ochranných sklíček do hodinek Apple Watch.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

86 komentářů

 1. Člověk by řekl, že když spolupracují s nejhodnotnější firmou na světě, že se něco takového prostě nemůže stát. Aby to nebylo tím, že Apple chtěl po nich nějaký naprosto nesplnitelný, nereálný požadavky, kvůli kterým se zablokovali na místě – a místo, aby vyráběli, co zvládnou, a prodávali, postupně rozšiřovali, vyčerpali všechny zdroje a šli do bankrotu.

  • Velda (neregistrovaný)

   Je to akorát největší držgrešle na světě. Svoje zákazníky odírá, přičemž komponenty používá, co nejlevnější, a pokud nejsou generické dost levné, tak si vyvine nějaký levnější…

  • Johny (neregistrovaný)

   Co nejlevnější komponenty? Ty si taky nevidíš, do úst prosimtě :D

  • shd (neregistrovaný)

   jasne ze tie komponenty su najlacnejsie alebo prinajmensom najnizssej kvality …. inak nie je mozne, aby tie telefony boli take nekvalitne sunty… za posledne roky asi neexistuje vyrobca co by produkoval taky kvalitativny odpad ako apple …navyse sa k nim clovek musi spravat ako keby boli z porcelanu….. kde su tie casy, ked bol apple zaruka kvality? to uz posledne 3-4 roky neplati a prave naopak apple je na chvoste ….

  • Johny (neregistrovaný)

   Jo, až na to, že ty čipy jsou teď nejlepší na trhu uvnitř mobilních telefonů. Proto má iPhone kvalitní fotoaparát, proto má iPhone nejlepší IPS na trhu, proto jeho audio patří dlouhodobě k těm nejlepším na trhu. Proto má nejkvalitnější sensory a 64 bitový procesor. Jo, to pak každej vypadá jako iOvce, když jsou tu chytráci jako vy dva, co mlátí neustále prázdnou slámu. Nejlevnější komponenty…

  • Johny, a pak se mi div, že v jiných diskusích, kde neustále kritizuješ si tě dobírám s tím, že kdyby to byl Apple, tak by to bylo to nejlepší. IPS, senzory, 64bit procesor a audio??? Kde žiješ chlape! Vždyť kde jaký číňan používá stejné komponenty (nemluvím o celkovém sestavení) a s kvalitou celého stroje se v 6-kové řadě taky moc nevytáhl. Prosím sundej si své růžové iBrýle.

  • lerion (neregistrovaný)

   Johny:

   „čipy jsou teď nejlepší na trhu uvnitř mobilních telefonů“

   – v čem jsou nejlepší? Výkon? To ne. Spotřeba? Ee. Tak v čem jsou nejlepší?

   „Proto má iPhone kvalitní fotoaparát“

   – jo, kvalitní. Jenže kvalitní fotoaparát mají i vlajkové Samsungy, Nokie, Sony a spousta dalších…

   „proto má iPhone nejlepší IPS na trhu“

   V čem nejlepší? Rozlišení? Ne. PPI? Ne. Spotřeba? Ne. Čitelnost na slunci? Ne. Ultracool hustý název? Ano…

   „jeho audio patří dlouhodobě k těm nejlepším na trhu“

   – audio je lepší průměr. Nic, co by jiní neměli.

   „nejkvalitnější sensory“

   – v čem? Výkon? Ne. Přesnost? Ne. Spotřeba? Ne.

   „64 bitový procesor“

   úúúú, ucákl jsem si z 64 bitů do gatí! A Samsung má zas 8 jader! Páni…

  • Johny (neregistrovaný)

   Kluci, než řeči, bylo by dobré dávat příklady. Navíc se zde nebavím o nějakém srovnávání. Měli byste se naučit trochu číst. SHD a Velda tvrdí, že Apple používá nejlevnější komponenty, u čehož já pouze říkám, že to je blbost. Lerione, zjisti si o tom něco, nemám čas tu pro tebe vyhledávat každou píčovinu. Projdi si benchmarky a srovnání, tady máš prozačátek: [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   A mimochodem rovnou byste se mohli nad sebou zamyslet, protože nereagujete jako vždycky na to, o čem se diskutuje, ale zas máte potřebu dokazovat, jak je na tom Apple hrozně. To tady ale nikoho nezajímá. Předmět diskuze je jinde. Stejně tak vůbec nejde o mě. [odkaz]

  • Johny, reagujeme na TVÉ příspěvky v diskusi, že Apple je nej nej a nej, a každý kdo tvrdí opak tomu podle tebe nerozumí. Tak kolem sebe tolik nekopej pls.

  • Johny (neregistrovaný)

   Co to plácáš? Zaprvé kolem tebe nekopu a za druhé to že je Apple nej jsem nikde netvrdil. Tvrdil jsem, že má nyní nejlepší IPS displej, což je doložitelný fakt, je to změřené. Stejně tak to, že nyní dává do mobilů nejlepší sensory, na GSM areně si můžeš ověřit, že mezi mobily patří na špičku v audiu. Kvalitní fotoaparát neříká nic o tom, že i další firmy ho nemají. Nikde netvrdím, že Apple je nej. Furt má hliníkový ohebný záda, furt nechápu audio jack na spodu telefonu a volume rocker na druhé straně a další věci. O tom ale řeč není. Řeč je o tom, že iPhone není sestaven z nejlevnějších komponentů. Nemůže být, protože v testech tyto komponenty jasně prokazují svoje kvality. Ne v mojich testech, ne, v testech serverů jako je Gizmondo, GSMArena, DisplayMate… Pokud máš nějaký důkaz o tom, že to co říkám není pravda, vpořádku, dej ho sem. Nevidím jediný důvod ale jen tak plácat do stolu a tvrdit a vsouvat mi do úst něco co neříkám a dál si tu jen vést svojí snůšku nesmyslů, jak to máte v oblibě.

  • Johny (neregistrovaný): Nejen nejlepší IPS, ale dokonce nejlepší LCD:) Já jack dole chápu velmi dobře a velmi mě štve, že to není std:(

  • Dan (neregistrovaný)

   Vy přes tu vaši debilní zášť fakt ani nevidíte, co Johny píše. Tady má pravdu.

   Mceza: Audio je lepší průměr? To myslíš vážně? Z telefonů nemá nic tak kvalitní výstup, jako iPhone. Kdoví co posloucháš, každopádně to nebude očividně nic kvalitního, pokud to nejsi schopnej rozlišit. Jestli to možná taky nebude těma nakradenejma mp3kama, který si tam rveš. ;-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Uni: hele já tomu nerozumim. Dobré je to, když telefon držíš v ruce. Jinak pokud dáš telefon do kapsy, musíš ho tam dávat obráceně, ale tim pádem nemůžeš v kapse měnit volume, protože to máš najednou na dnu kapsy. Stejně tak nemůžeš na telefon zespodu nic připojit, protože cokoliv, co by fungovalo jako „kolébka“ ti uzavře vstup na jack. Pak já třeba držim telefon tak, že ho zároveň podpírám malíčkem zespodu. To opět dělat nemůžu, pokud mám dole jack. Takže opravdu jediné, v čem vidím výhodu, tak když máš telefon venku, pracuješ s nim a do toho posloucháš audio. Což já ale dělám minimálně. Většinou audio posloucham když je telefon právě v kapse. Kdyby se alespoň ten rocker přesunul na prostředek na druhou stranu, podoně jak to mají některé xperie, případně prostě pod ovládání palcem. Takle mi to přijde jako řešení tak napůl.

  • @SHD: Jerry, ty seš taky na chvostě, ale trochu jinak, že :-)

  • Johny (neregistrovaný): To je právě jedna z point, když ho dáš do kapsy obráceně, při vytažení máš automaticky v ruce správnou orientaci. Ad měnění hlasitosti, co k tomu říci, běžné je mít skladby v podobné hlasitosti (min. v rámci alba, ale i celkově), kvalitní sluchátka pak zajišťují dobrou izolaci, více méně šibovat s hlasitostí nepotřebuji. Ale může to být relevantní komplikací (jak píšeš), nicméně za jack nahoře bych toto rozhodně neměnil.

   Ad kolíbka/držák, pokud je určená pro daný model, samozřejmě musí obsahovat vlastní výstup, nevidím v tom komplikaci. Naopak, při jenom „zásunu“ se mi automaticky připojí i audio např. do repro. Nemusím šaškovat s dalším kabelem vytrčeným kamsi nahoru.

  • btw. např. iPhone (dnes asi prakticky kdokoli) řeší ovládání hlasitosti skrze přibalená sluchátka s mikrofonem/ovladačem hlasitosti. To že ty (nebo já) užíváme sluchátka jiná, která příp. nemají headset bižu je náš problém;). Nicméně s ovládáním hlasitosti se dá něco dělat (jsou sehnatelná kvalitní sluchátka i ve variantě headset, špatná orientace jacku na zařízení je neřešitelné (bez vrtačky, cínu a trocha toho umu).

  • @LERION: Tvl co to zase meleš? A8 je vzhledem k taktu a faktu, že je dual-core absolutní král SoC ve smartphonech: [odkaz] iPhone 6+ je s foťákem na špici. iPhone 6+ má nejlepší display ze všech smartphones: [odkaz] Ve všech ostatních bodech opět lžeš: pokud je audio v iP „průměrné“ můžeš mi poradit, ve kterém smartphone je skutečně špičkové? Bavíme se pochopitelně o audiovýstupu jako takovém, ne o loud speaker kvalitách. Ano, iP má velmi kvalitní sensory, zejména ten, který čte otisk prstu je přesný a rychlý, stejně jako blesková GPS a zbytek, nějaký problém? Borče, tobě fakt hrabe, přečti si raději článeček o MS a nemel h*vna o věcech, kterým nerozumíš: [odkaz]

  • @DAN najlepší zvukový výstup rozhodne nemá, stačí zájsť na gsmarenu, tam zvukový výstup podrobne merajú.

  • Johny (neregistrovaný)

   UNI: Já právě používám kvalitní sluchátka a s headsetem se nevyrábí. Myslím si, že většina sluchátek v té vyšší kvalitě mic. ani ovladač hlasitosti nemá. Samozřejmě jsou tam vyjímky. Mimo to druhá věc je, že ti vůbec nemusí s iP fungovat, protože iP má svůj standard pro jack a jiné rozložení [odkaz] Co se pak týče té jednotné hlasitosti, tu sice mam, stejně tak aktivní i pasivní noise-cancel, ale prostě když jedu v autobusu u motoru, chci si to trochu voroštovat a když vystoupim, nebo potřebuju právě slyšet co se kolem mě děje, musim telefon buďto vyndat nebo vyndat sluchátko (obě, protože Shure maj místo kabelu ocelový lanko). U starýho iphone sem jen vklouznul do kapsy a kliknul.

   Stejně tak s tou kolébkou. Do jisté míry bys měl pravdu, POKUD by Apple nedržel lightning konektor, který má audiovýstup. Pak nevidím důvod, proč bych měl vespodu zapichovat ještě další audiovýstup pro konektor (krom toho, žeby ho kolébka využívala jako druhý bod stability, což mi nepřijde jako dostatečný důvod).

   To že používám jiná než iPhone sluchátka mi nepřijde jako muj problém :D Apple je známý svými audiozařízeními a na tento „problém“ by měl reagovat on. Ne vždycky s sebou musim a chci tahat bluetooth clip.

  • Johny (neregistrovaný)

   PETER34: No tohle je dost spekulativní. Ty telefony už se pohybují v takových hodnotách, že to není možné moc dobře rozlišovat a dozajista se tam budou objevovat i odchylky v měření pro odlišné způsoby. Když se podíváš na ty tabulky, myslim si, že to je tak 50:50, kdo je nejlepší. Navíc se může měřit leda se Samsungama, který dlouhodobě dokázali, že jsou schopný dávát excelentní audiochipy do svých telefonů. Jinak přidávám odkaz pro ostatní: [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   PETER34 jinak jak řikam, tohle je spekulativní (záměrně se vyhýbám tomu, že je nejlepší), stejně jako kdo má v současnosti nejlepší displej, protože pro někoho je důležitá přesnost v gamutu a pro někoho zase čitelnost na přímém světle, ppi… Těch hodnost je tam dost, fakt ale je ten, že iPhone v nich exceluje.

  • Dan (neregistrovaný)

   PETER34: Dobře, když mě tam teda odkazuješ, proč neodpovíš na otázku? A který telefon ho má tedy lepší/srovnatelný? Nic od Nokie to rozhodně není, HTC je na tom dost podobně, Samsung/Huhlavej taky. LG bych subjektivně dal na srovnatelnou úroveň, určitě ale není stejně kvalitní.

  • Johny (neregistrovaný): Spíše naopak, většina výrobců má za std. Applí zapojení, které je shodné ve stovkách milionů přístrojů po mnoho let.

   Hele nevím, já když poslouchám hudbu z telefonu, tak 10x jej potřebuji vytáhnout pro něco-štve mě špatná orientace displeje a 1x změnit hlasitost. Priorita je jasná.

   Případně telefon strčím do kapsy bundy, kde je prostoru na manipulaci s telefonem pohmatu tak jako tak prostoru dost.

  • Mceza Citelnost na slunci mely iphony vzdy nejlepsi ze vsech a lepe citelný displej nez ma 5 a 6 neni, nevidíš si do pusy a patrne jsi je na slunci nikdy nepouzival.

  • shd (neregistrovaný)

   tak najlepsi IPS display ma predsa nokia… to ako podava farby a citatelnost na slnku plus + zvysena citlivost a moznost ovladat predmetmi a v rukaviciach … k fotakom tam sa tiez nemame o com bavit

   ty tu spominas fotak co foti fialovo a v tme odfoti velke nic …ja ti argumentujem technologiou pureview a stabilizaciou obrazu od nokie …. plus kvlaita fotografii je uplne niekde inde…

   zobud sa uz prosimta ty ovca slepa a nerob zo seba hlupaka a prestan nas klamat a vsugeruvat si ze ledva priemerny nekvalitny apple je najlepsi…

  • Idea (neregistrovaný)

   Ty vole, další čobol. Nemáš náhodou někde kopat silnici nebo tak něco? Nezasírej to tu těma blábolama prosím, ta hatmatilka se nedá číst. Díky.

   Ok, ten průměrný a nekvalitní Apple se prodává x krát víc než tvoje vysněná Nokia a stejně tak má mnohem lepší auru a prestiž. Shit happens, i nekvalitní produkt chce víc lidí než bazmek od MS. Deal with it a koukej se chopit lopaty.

  • @ČOBOL SHD: Bež a přečti si toto: [odkaz] a přestaň tady machrovat, když o tom víš kulový volku…

  • Idea – kvalitný výrobok nie je vždy zárukov dobrého predaja. Apple je toho jasným dôkazom.

  • Idea (neregistrovaný)

   No a co píšu? Ten podle vás „nekvalitní“ výrobek prodá za týden mnohem víc, než vaše „kvalitní“ modla. Stejně tak ho chce mnohem víc lidí, než šmejdy od MS. Taková je realita. Kopejte okolo sebe jak chcete, prodeje tím těžko ovlivníte. Asi tak moc, jako tzv. kauza „bendgate“. Apple si nemohl přát větší reklamu, která byla ještě k tomu zadarmo. Za 2 roky se nepsalo o tom vašem slavnym WP ani z části tolik, jako o iP6.

   Asi vám musí fakt ležet v žaludku, normální čobol už by se dávno chopil lopaty a dál kopal:-)

  • „Mceza Citelnost na slunci mely iphony vzdy nejlepsi ze vsech a lepe citelný displej nez ma 5 a 6 neni, nevidíš si do pusy a patrne jsi je na slunci nikdy nepouzival.“

   Bejvavalo, uz to davno neplati, patrne si nedrzel nikdy zadnou z Lumii vyssich rad nejen na slunicku, jinak by jsi takovy blabol nemohl napsat.Nemuzes to srovnávat s vykopávkou Lumia 520, kterou jsi mel.

  • IDEA: este jedna osobna urazka na hocikoho a este ktomu na jazyk pisania a ti budem bez pardonu mazat vsetky prispevky! Nie sme male deti aby sme tu taketo veci maly riesit!

  • „Za 2 roky se nepsalo o tom vašem slavnym WP ani z části tolik, jako o iP6. “

   No jasne…a pred dvoma mesiacmi ste tu plakali so smiskom ze nech to tu premenuju na WPmania.cz :D

  • Idea: „Apple si nemohl přát větší reklamu, která byla ještě k tomu zadarmo.“ No jasně, negativní reklama je taky reklama :-). A katolická církev si nemohla přát větší reklamu, která byla ještě k tomu zadarmo, než bendgate pedofilních kněží (nevím, jestli to nezní už moc zvráceně?). … o špatné reklamy nikdo nestojí.

  • Idea (neregistrovaný)

   Do toho:-) Blokovat bys měl ty svoje děti. Ani jedno z nich nebylo schopný se zatim smysluplně zapojit do diskuze, zatím tu plivou kraviny a nesmysly. Urovnej si je, díky.

   Martin: Doporučuju nepsat v tuhle hodinu žádný tvý myšlenky. Dost se to míjí účinkem. Tohle přirovnání je úplně mimo, ale okej.

   Jakákoliv jiná společnost by za takovouhle publicistiku dala cokoliv – vydání Galaxy Note 4? Kde se o něm psalo? Všechno si sebral Apple.

   Žurnalistice opravdu nejspíš ani trochu nerozumíš, jinak bys toto známé pravidlo vůbec nezpochybňoval.

   Apple na téhle kauze obrovsky vydělal.

  • Johny (neregistrovaný)

   Myslim si, že tady je docela zřejmé, kdo je ve skutečnosti „ovce“. Bylo by fajn, kdybyste si ty své názory něčím podkládaly. Místo toho tu jen plácáte kraviny. Prstem na nikoho ukazovat nebudu, blbce ze sebe děláte vy svojí slepou vírou ve svoje bludy. Máte tu několik odkazů, které mluví o kvalitě displeje a dalších komponent a dál si povedete svou. Bez důkazů, jen dojmy. Taková debata opravdu nemá smysl.

  • Nic zrejme neni, vime jak testy u iPhone funguji, jak nektere weby jsou spratelene s Apple a jak je to pak zklamani v realu.

  • htcjirka: Jedni jsou nakloněni Apple, jiní AMD, jiní nVidii, jiní Samsungu…. tak to prostě (bohužel) je. Člověk musí projít více zdrojů a především zahrnout svůj úsudek. Ale je dobře, že na tento nešvar (nic nového, dříve to byly/jsou časopisy) upozorňuješ. Ale přeci jen, je to trochu mimo téma.

  • Idea (neregistrovaný)

   A zase. Místo toho abys dal link/nějak ten tvůj blábol podložil, tak tu kopeš kolem sebe jak jsou všichni spiknutý a jednaj jen pro Apple. Největší ovce tu jsi ty. Apple prostě umí, smiř se s tim. Tak to je a tak to bude. A i kdyby jednou vyrobil šmejd na úrovni Nokie, i tak ho bude kupovat řádově víc lidí. Přes tuhle skutečnost se ale ty nejspíš nikdy nepřeneseš.

  • Kdepak, Apple neumi, ukazal to poslednmi vytvory na poli HW tak i SW jak pekne testuje a ta videa co poskytnul jaksi byla k nicemu a neklicova.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jo, jasně, displaymate kecá, zatimco HTCJirka zná pravdu. Di se léčit.

  • Idea (neregistrovaný)

   A budeš teda schopnej to něčím podložit, nebo tě žádnou jinou frázi nenaučili? Čteš vůbec ty kecy po sobě?

   Že tě vůbec ještě řešíme, o takhle posedlym člověku jsem naposledy slyšel, když někdo nadával na Hulána. Jestli ty nebudeš nějakym jeho zprasenym výtvorem

  • Tyto testy nejsou zarukou niceho, staci se podivat na displeje venku a netreba k tomu nejaky web.

  • Idea (neregistrovaný)

   A jsme doma. Meleš kraviny, jako vždycky. Jsem si jistej že ty jsi stál první v řadě při spuštění prodejů teď v září, jen aby sis mohl porovnat jak krásně ti svítí displej Lumie.

   Ty si vážně nevidíš do huby. Zpochybnit cokoliv, jen aby z toho ta tvoje modla vyšla v lepším světle. O tomhle už si každej udělá obrázek sám, jak moc jsou tvoje „názory“ zcestný.^^

  • Idea: „Apple na téhle kauze obrovsky vydělal.“ Jak na tom vydělal a jak pozitivně to bylo ohodnoceno můžeš vidět třeba na propadu akcií Applu, které se po bendgate už nevyšplhaly na svou původní hodnotu (předtím to bylo 103 dolarů za akcii, teď se snaží udržet aspoň na té 100). To už je fanatismus, když můžeš říct, že tato reklama Applu neublížila a naopak na tom ještě vydělal.

  • Idea (neregistrovaný)

   Ono by stačilo myslet hlavou. Každý rok při uvedení nového modelu do prodeje se akci vychylují od svého normálu. Ale dobře, pokud jsi tak krátkozrakej a sleduješ jen akcie, tak ti uchází ty obrovské prodeje, které jsou momentálně mnohem důležitější, vzhledem k nesmyslnýmu zisku.

   Čína je nyní s předobjednávkami na 20milionech. Co zajímavýho mi na to odpovíš? Třeba že bys už konečně uznal, že nemáš pravdu?

  • Idea: Jelikoz delam servis mobilu, tak neni problem si je porovnat.Takze ten kdo tu mele kraviny jsi ty.Modla tezko, Lumii nevlastnim zadnou, takze neni duvod z neceho delat modlu.Polepsi se.

  • Idea: jenomže tento propad akcií nebyl způsoben uvedením modelu na trh (ostatně, kdyby se uvedením nového modelu na trh akcie propadly, už to samo by bylo špatné), ale když se podíváte, tak prakticky přes noc se akcie propadly po vypuknutí bendgate – to byla jediná příčina, od té doby se to mírně vyšplhalo zase zpátky, ale už se to nevrátilo do „před bendgate“ doby. Chtěl jste nějak podložit tvrzení: ukázal jsem Vám proto, jak bylo bendgate vnímáno, jaký negativní dopad to pro Apple mělo a má, a že Apple proto o takové reklamy určitě nestojí. Zatímco vy pořád pouze fanaticky vykřikujete, jak na tom Appple náramně vydělal. A předložíte tady nic nevypovídající číslo o předobjednávce na čínský trh, kde Apple dříve vůbec nebyl, takže nelze říct, jestli je to hodně, málo, propad či zlepšení oproti normálu.

 2. Kolem Apple se zacina stahovat poslední dobou smrtici smycka.

  Pristi rok nejhodnotnejsi firmou rozhodne nebude.Ma nastartovano na pekny sesup a tim padem na zcela jiné, opacne vitezstvi..

  • Vim ze to apple přeješ, ale sam tomu stejne nevěříš….je ale fakt, ze po „odchodu“ Steva Jobse, ktery je postavil pred lety na nohy, uz apple neni co býval.

  • Jako smrtící smyčku bych to rozhodně neviděl, ale asi to o něčem vypovídá :-D „No tak se nám tam brzy vecpe Huawei“ a bude vymalováno :-D

  • Smycka se stahuje dele, avšak jednou dotahne.

  • Tak huawei spolu s lg, jsou asi jedini vyrobci, kteri nejsou ve ztrate.

   Mobilni divize nokie by padla kdyby ji neodkoupil MS, samsung je ve ztrate, htc jiz dele, sony na tom žáky neni nejlepe, čínské znacky ty zavedene posledni dobou pekne drti.

  • Samsung je ve ztrátě? Odkud máte toto info?

  • HTCJIRKA: Přání otcem myšlenky a opět blábol jako vždy.

  • Kdepak, jen realita.

  • Johny (neregistrovaný)

   Ty si blázen :D Kdyby Apple o ty skla tak stál, tak celou tu fabriku koupí, jenže jemu je to pravděpodobně někde. Jako by to byla jediná firma na safírový skla. Fakt ti šulí, ty smrtící smičko :D Jestli to někdo bude moct brzo zabalit, tak je to ten tvuj microsoft s jeho telefony :D

  • JaroB (neregistrovaný)

   Tak prečo investoval POL MILIARDY doláčov, nakúpil stroje a know-how keby to mal niekde ako píšeš???

  • Johny (neregistrovaný)

   Ale prosimtě, to sou vždycky zprávy z první ruky. Stejně tak jako zpráva tady, jak Apple brečí, že mu krachuje továrna. Když bude chtít, koupí si část výroby, nebo si to koupí celý. Peníze na to má. Hlavně, že se zas na stránkách podobných „smartmanii“ nenávistníci nakrmí další sračičkou o Apple a budou si moct zanadávat a zasnít se nad tim, jak by byl svět bez Apple krásný.

  • Johny (neregistrovaný)

   [odkaz] Takže určitě ho trápí továrna na safírová skla… prosimtebe.

  • Johny (neregistrovaný)

   A promiň, to je z roku 2011, tak si dej tady, z roku 2014… smyčka smrti HTCJikry [odkaz]

  • koukám že i zde jsi milován HTCJirko jako tříska v řiti :-D

  • To vis, kdyz slapnes „uctivacum“ na kuri oko, prskaji jak čertíci :-D

  • Apple samozřejmě bude stále jednou z nejhodnotějších značek, ale taky si myslím, že příští rok se stáhne minimálně o pozizi níž, což ve výsledku samozřejmě nic moc neznamená. Na druhou stranu musí každý uznat, že Apple po umrtí Steva Jobse není co býval, trošku mi přijde, že stepují na místě a neví jak se vyvinout. Ačkoliv stále je to obří firma a určitě se brzy nepoloží na lopatky jako tady továrna na safírová sklíčka.

  • Johny (neregistrovaný)

   Maxxz: teď je otázka, jestli s tim má co dočinění Jobs. Já mam pocit, že na místě stepujou úplně všichni. Nokia přišla naposled s 1020 a člověk si řikal: „super, tak teď se roztočí kolo superfoťáků“ a místo toho se to stáhlo do pozadí. Google Glass taky vychcípali a 64-bitové procesory u Apple a jejich M chip jsou taky potichu. A popravdě, ani nevidim zájem u těch lidí o tyhle nadstandardy. Jakoby všechno bylo tak nějak v alrightu, takže všichni upgradujou v poklidu jen systémy. Bohužel o nich se moc nepíše, nikdo nedělá zajímavé testy toho, jak dané věci využije člověk při jaké práci, jaké má možnosti v aplikacích a srovnání alternativ. Přitom ve výsledku je to to, co z telefonu dělá užitečné zařízení. Ne to, kolik direk má otvor na repráček a jestli se telefon ohne když do něj praštim deseti kilovym kladivem. Podle mě se role Jobse dost přeceňuje. Byl dobrej nafukovač bublin, ale to jak moc v posledních letech přispíval k vývoji apple, to je otázka. Pochybuju, že to celé vymýšlel jen on sám.

  • Ja pre Apple zial zatial nevidim konkurenciu. Android je v povedomi ludi fixovany ako dost nespolahlivy system, WP za konkurenciu osobne nepovazujem a OS 10 je skvely system, ale trpi nedostatkom aplikacii …

  • Johny: Tak ano, stagnují tak nějak všichni, ale Samsung alespoň cpe různé sensory do telefonů, zkouší ohnutý displej. Nokia zase přišla se čtyřmi mikrofony a nahrávání stereo 5.1 zvuku k videu. Všichni cpou co nejvyšší možná rozlišení do telefonů, takže displeje jdou nahoru. Apple nedává navíc nic, prostě si jede to svoje.

   JKOCHLAN: Takže z toho vyplývá, že WP není konkurence, ale OS10 je skvělý systém, takže je konkurence, ačkoliv je na tom ještě 2x hůř než WP, možná i vícekrát :-)

  • Blackberry 10 na tom rozhodne nie je horsie nez WP. BB 10 je skvele fungujuci a dobre vybaveny system ci uz na multimedia, alebo „pracu“. Problemom su len aplikacie ktore pre niekoho jednak nie su dolezite a ktore do istej miery ide nahradit tymi z Androidu.

  • Kromě aplikací, kterých je méně jak na WP je problém ještě v zastoupení na trhu nemyslíš ? :D

   BB10 nikdy nebude úspěšné, právě protože spouští BB aplikace. Nikdo pro ně nativně nevyvijí, nebudou kolem sebe mít žádný ekosystém. Ať funguje systém jak chce dobře. Škoda ho.

  • *pardon, spouští Android aplikace.

  • Johny (neregistrovaný)

   JKochlan: U Apple máš zase barometr, 240 FPS, zlepšení otiskového sensoru. Nějaké ty věci tam jsou a přeci jak je známá strategie Applu, ty hlavní HW posuny bývají u S verzí, zatímco s N(číslo) verzí přichází designové a softwarové změny. Navíc pribyly hodinky, což může mít velmi silný efekt na vznik nových (a konečně standardizovaných) watch-gearů u ostatních systémů – doufejme, kdybys nevěděl čím, můžu se o tom rozepsat. Souhlasim jak si řekl, jede si to svoje. Ale to dělá tak nějak každý. Přeci jen 4 mikrofony. Jako dobrý, ale ze židle z toho nikdo nespadne, stejně jako z 240 FPS. To jsou drobné features. Otázkou ale je, co sakra pořád všichni chceme? :DDD

  • MAXXZ: Ja ale nehovorim o zastupeni. BB nikdy nebol trhak a ani masovka, ale stale tu tak nejak boli. Aj tak dufam, ze si ziska vacsiu cast trhu nez ma, lebo si to zasluzi. To ale nie je dolezite. Dolezite je, ze ak ma clovek zlu skusenost s Androidom, tak okrem Applu velmi na vyber nema.

   JOHNY: Ja barometer ani 240FPS nepotrebujem. Momentalne mam Z10 a ani netusim do akeho rozlisenia toci. Telefon je pre mna prioritne nastroj na komunikaciu, prehliadanie netu a v obmedzenej miere multimedia. Tych featur nepotrebujem moc, ale potrebujem, aby vsetko fungovalo spolahlivo tak ako mnoho dalsich. To som zatial za rozumnu cenu nasiel u BB. Vo vyssich cenovych kategoriach to moze byt iPhone, ale mozno aj nieco s Androidom, no z mojej skusenosti skor nie.

  • Johny (neregistrovaný)

   JKochlan: Já sice ten barometr využiju, protože sportuju a chci mít co nejpřesnější přehled. Na druhou stranu, bez něj sem se taky nepos*al, žejo :D 5.1 audio to samý. Tohle jsou featury pro pár fajnšmekrů. Teoreticky se mi líbí těch 240 FPS, protože už prostě dneska nahradíš jak už jsem jinde řikal GoPro telefonem. Je někde ten test 5.1? Docela by mi zajímalo srovnání toho jak se to pere s ruchama, protože 4 micy k tomu úplně vyzývaj, využít to pro to.

  • maxxz: Nedává nic? Pokud se nepletu, nedávno přidal Tone blesk, nyní barometr, iTouch taky probudil spíše ostatní, nyní je v iPhone 2x gyroskop (méně citlivý úsporný-sběr dat, více citlivý žravý-např. hraní), od minule M7 resp. M8 nízko odběrový čip, atd, nedávno přidal audio out do Lightningu, nějakou dobu má 3 mikrofony, atd…

   Jak probůh můžeš napsat, že nic nepřidává?:)

  • Maxxz

   BB10 je vyborny os asi nejlepsi ze vsech, ale nabidka aplikaci je mizerna o českých ani nemluvě.

   Je moznost spouštět ty z androidu ale u nekterych jsou problemy s ovládáním.

  • 10.3 verzi si ani nepouzival, takze o BB10 radsi pomlc.Hodne se toho zmenilo i co se spousteni aplikaci tyce.

  • UNI: Nemyslel jsem co Apple kde zkopíroval. Nepřinesl první prakticky od dob Jobse nic. I tu skvělou čtečku otisku prstů nepřinesl Apple jako první. Nepochybuji, že Apple do svých produktů přidává nové věci, ale není tím kdo je přináší první a je inovátorem ve své oblasti. To jsem se pouze snažil vypíchnout. Možná to vyznělo jinak než bylo myšleno.

   Říct tento systém je výborný nebo nejlepší to prostě dneska nelze a kdo toto říká, tak říká hloupost. Každý systém je lepší pro někoho nebo jiné využívání a tak to beru já. Prostým faktem je, že relevantními se stal iOS a Android, ostatní tak nějak žijí, jsme ale rádi, že žijí, protože i tyto systémy podporují evoluce relevantních systémů. Jediné v čem BB dělá chybu je podpora Android aplikací. Staví se do situace, kdy kolem sebe nebuduje nativní vývoj a nativní aplikace, nebude kolem sebe mít ekosystém. Je to podle mě řešení neřešení.

  • maxxz: Ani já nehovořím nic o kopírování, ale o přidávání. Nicméně možná jsem uvedené měl chápat, že nedává nic navíc oproti ostatním? No to už je úplně mimo a navíc více méně na to dokonce shodou okolností reaguje poměrně adekvátně:)

   iTouch je postaven na vlastním principu, který není shodný s biometrickou čtečkou otisku. Je první a jediný, kdo má toto řešení.

 3. Proč to apple prostě nekoupí?

  • Jakub Karásek

   Výsledky byly patrně dosti nejisté. Ale pravda, že nyní by měl nákup za hubičku :)

  • Prvni zpravy psaly ze apple do te firmy uz investoval spoustu penez, takze by byla jeji koupe asi nejlepsi reseni aby o vsechno neprisli.

  • Jenže firma zažádala o ochranu před věřiteli, tedy – laický názor – kdyby to Apple koupil (když už před tím do nich nalil přes půl miliardy dolarů), nejspíše by to pak koupil i se všemi dluhy a závazky vůči věřitelům, tj. sice by to bylo za hubičku, ale splácení všech těch předpokládaných závazků a dluhů by už taková sranda možná nebyla. A třeba to i splatí, ale jestliže firma ty skla vyrábět nedokáže, má s tím pořád problémy, tak co by tím získali?

  • A nemá firma dlhy a záväzky len alebo najmä voči Apple? Nebola firma dotovaná a nevyrabala sklicka len (alebo z väčšej časti) pre Apple ktorý práve pre túto exkluzivitu do nej nalial peniaze?

  • Těžko říct – na jednu stranu se těch půl miliardy zdá hodně a ta firma je ve zprávách nejvíce spojována s Applem, jakoby to byl hlavní partner a investor, na druhou stranu ta výroba před Applem už nějaký čas určitě probíhala a něco to nejspíš stálo, pak těch investorů mohla mít víc. Každopádně je zajímavá ta věta z článku: „…prodat pece na výrobu safírových sklíček a zpřetrhat veškeré vazby na společnost Apple“. Jestli opravdu nemají té spolpuráce s Applem plné zuby, jestli opravdu je k bankrotu nepřivedl právě Apple svými nerealistickými požadavky – třeba opravdu je největší investor, nalil do nich půl miliardy, čímž je dostal do situace, že jim učinil nabídku, kterou nešlo odmítnout, což je na konec přivedlo k bankrotu.

  • Pro Apple jsou to včetně dluhů a závazků, při vší úctě, pouze drobné. Samozřejmě zde nikdo z nás nevidí do problému, proč se firma dostala do bankrotu a co za tím stojí, ale pokud by Apple uznal za vhodné ji zařadit do svého portfolia tak to udělá a nebude to pro něj žádný problém.

 4. Výroba syntetického korundu zažívá ve světě obrovský boom a tady továrna krachuje? Tak to mi hlava fakt nebere. Navíc továrna na pojená na giganta Apple, který, kdyby chtěl, tak ji sanuje bez větších obtíží. Nakonec ji podle mého názoru stejně převezme.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).