Cena:

Apple zřejmě pokračuje s vývojem vlastního autonomního vozidla

Apple několik let vyvíjel vlastní autonomní vozidlo pod kódovým označením Project Titan, nicméně v listopadu loňského roku oznámil, že ambiciózní projekt pouští k ledu a zaměří se pouze na software pro samořídící automobily. Podle nejnovějších informací by mohla cupertinská společnost opět pracovat na vlastním elektromobilu. Zdroj, který si nepřál být jmenován, deníku YiCai Global prozradil, že jablečný gigant spolupracuje s největším čínským výrobcem baterií pro elektromobily.

Apple navázal spolupráci s firmou Contemporary Amperex Technology, přičemž společnosti mezi sebou údajně uzavřely dohodu, že spolupráce na vývoji baterií zůstane v tajnosti. Pokud je však pravda, že Apple pracuje na baterii pro elektromobily, není možné vyloučit možnost, že Apple bude pokračovat ve výrobě elektromobilů, protože jednou z hlavních komponent elektromobilu je baterie. Ani jedna společnost situaci nekomentovala. Další podrobnosti zdroj neposkytl.

Apple v roce 2014 představil systém CarPlay pro dotykové obrazovky v automobilech. Postupně se tento systém, který má zjednodušit ovládání telefonu uvnitř auta, dostává do mnoha nových automobilů. Během několika posledních let Apple zaměstnal několik inženýrů z automobilového průmyslu, neboť vytvářel výzkumný a vývojový tým, který brzy tvořilo přibližně tisíc odborníků. V říjnu loňského roku Apple stovky zaměstnanců z týmu Project Titan propustil. A minulý měsíc Tim Cook serveru Bloomberg potvrdil, že společnost změnila svůj směr a zaměřuje se pouze na autonomní systémy.

Autor článku
Michaela Brázdilová