Domů » Bleskovky » Apple změnil vzhled svých hodinek Apple Watch: Mají menší displej

Apple změnil vzhled svých hodinek Apple Watch: Mají menší displej

Na YouTube kanálu společnosti Apple se odehrála malá změna, jablečný výrobce na něj znovu nahrál video představující hodinky Apple Watch, zatímco původní video bylo odstraněno. Vyrojily se spekulace, proč se tak stalo, všímavý uživatel Khaos Tian si však všiml jistých rozdílů a pochlubil se jimi na svém Twitteru.

V porovnání se starými rendery mají Apple Watch menší displej ve vertikálním směru, velikost hodinek jinak zůstává stejná. Je tedy možné, že Apple své hodinky stále vyvíjí a byl nucen na svém prototypu na poslední chvíli změnit design. Pár změn ve videu se také odehrálo v systému, který hodinky pohání, například přesunu informace o nejvyšší a nejnižsí teploty na obrazovce počasí.

Apple Watch mají přijít do prodeje na počátku příštího roku, poslední zprávy z Tchajwanu hovoří o tom, že jejich masová výroba se naplno rozběhne v lednu. O jejich výrobu se má postarat společnost Quanta, která má pro tyto účely v lednu najmout až 40 000 nových zaměstnanců.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

42 komentářů

 1. PeePay (neregistrovaný)

  Najvyssia a najnizsia teplota je na obidvoch, zmenilo sa len jej umiestnenie.

 2. Johny (neregistrovaný)

  Jako cena mi vyhovuje, ale nejdřív chci vidět jaký to má využití. Aby to nebylo podobně jako často s tabletama, že to člověk koupí a pak vlastně přemejšlí, na co to je (ho ho ho)

 3. fxs (neregistrovaný)

  Nejspíše do hodinek přidávali nějaké výztuhy, jelikož po zkušenostech z iP6+ zjistili, že se lidem hodinky ohýbají kolem zápěstí. Ne teď vážně, toto poměrně jasně ukazuje, že jsou hodinky ještě pořád ve fázi prototypu.

 4. lerion (neregistrovaný)

  Jen to potvrzuje moje slova, která jsem sem psal po keynote, že Apple byl donucen něco takového na poslední chvíli vyvinout.

  • Poslední chvíle 3 roky?:)

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Tak ono je vyvinout a vyvinout. 3 roky na tom můžou pracovat, ale za tu dobu vznikne jen prototyp který je funkční. Nic víc, nic míň. Teprve až je prototyp ve fázi použitelného HW, který se podařilo dostatečně miniaturizovat, teprve pak přichází na řadu fáze, kdy se to snaží nacpat do toho co designér nakreslil. A v té fázi jsou teď. Možná by ale v první řadě měli toho designéra nejdřív vyhodit, a dát design hodinek na starosti někomu, kdo skutečně vymyslí vzhled který bude vypadat jako že je to od Appple, a ne někde z tržnice.

  • UNI: je tazke zhltnut ze Lerion mal pravdu vsak? :D Si trapny :D

  • Kazeasch (neregistrovaný): Na vývoji spolupracuje nějaký maník od hodinek, který se až nyní „oficiálně“ stává součástí týmu, ale je to již dílem jeho práce, možná vědí, co dělají. Ostatně, reakce lidí CO TO MĚLI V RUCE jsou pozitivní. Z čeho čerpáš ty?

   TomasSX1: Snad si proboha nemyslíš, že má větší pravdu než Ive:D

  • lerion (neregistrovaný)

   Pozitivní? Já četl dost neurčité reakce. Neumí to nic než konkurence, pohyb v menu je uživatelsky naprosto šílený. Ovládání neintuitivní (díkybohu, že ho vysvětlili při představení, jinak by si s tím lidi asi neporadili).

   Výbavou jsou horší než konkurenční, designem nic moc.

   Takže ne všichni, co to měli v ruce je chválili…

  • pavel (neregistrovaný)

   UNI: „Snad si proboha nemyslíš, že má větší pravdu než Ive“

   Ive je nejakej buh jablecne sekty, ktery siri nejvetsi pravdu? :D

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   UNI: Je k dispozici dostatek fotek, abych si udělal představu jestli se mi ty „hodinky“ líbí nebo ne. Nepochybuji o kvalitě zpracování, ale jinak jsou ty hodinky podle mě prostě hnusný, nevkusný a nevypadají jako hodinky. A tento názor nezastávám zdaleka sám. Je jasné, že to je silně subjektivní, ale když se podíváme na hodinky jiných výrobců, zjistíme, že všichni na tom byli vlastně stejně. Z tohohle designu uplně září „první generace“. Ale jsem si skoro jistý, že u další generace taky přijdou na to, že hodinky které „splývají“ s páskem působí lehčeji a elegantněji, než když nad pásek takhle blbě vystupují (i když jak píšu, je to subjektivní a určitě si to své zákazníky najde). Taky bych viděl trochu problém v tom, že by ty hodinky měly být asi spíš unisex, ale Apple se povedl vlastně pravý opak než všem ostatním. Ti dělají hodinky se kterými bude holka vypadat jak trubka. Apple watch jsou naopak dle mého názoru spíš dámské hodinky (aspoň neznám nikoho kdo by takové hodinky chtěl nosit, i přes to že znám dost lidí kterým se líbí)

  • pavel (neregistrovaný): Dobrý, neřeš, aspoň si se zařadil:)

   Kazeasch (neregistrovaný): Takže tu máme hromadu subjektivních dojmů od někoho, kdo je má ještě ke všemu jen z zprostředkované informovanosti. Na subjektivní názor máš samozřejmě pravdu, ale dělat z tvé pozice (nebo vůbec subjektivního vnímání) soudy o zařízení je skutečně nesmysl.

   Navíc jak upozorňuje tento článek, dokonce i design podléhá dalšímu vývoji, takže jsi poněkud unáhlený ve své „recenzi“ (asi tak o 5 měsíců).

  • lerion (neregistrovaný)

   Někdo napíše, že se mu sedign nelíbí. A co uni odpoví? Že je neviděl naživo, tak nemá právo na názor, že se mu nelíbí :D

   A tobě se líbí? Pokud ano, nemáš na to právo, protože jsi je neměl v ruce!

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   UNI: V první řadě, nepoužívej prosím slova který používat neumíš. Díky.

   Ty máš informace z první ruky? Resp. ty jsi je měl v ruce? Ne, takže máš taky jen zprostředkované informace. Ale zatím co tobě někdo zprostředkoval že někdo další měl údajně pozitivní reakce, já si z dostupných, oficiálních a potvrzených informací udělal svůj názor. A skutečně není potřeba víc než fotky aby bylo vidět že toto v žádném případě nejsou pánské hodinky. Jako dámské fajn, pro metrosexuála asi taky, ale pro normálního chlapa to děs a hrůza. Jestli dění v Apple trochu sleduješ, tak asi víš,, že pokud to už představil, žádná markantní změna se moc očekávat nedá. Možná se trochu změní rozměry, možná se změní velikost a umístění displeje, a třeba se změní i rozhraní či dokonce trochu výbava. Co se ale skoro určitě nezmění, je design. Ten s velkou pravděpodobností bude oscilovat okolo stále stejného konceptu jen s minimálními odchylkami. A co je horší, tak že Apple se svou strategií „nepřetržitého hypu“ a budování kultu má jen malou pravděpodobnost že by dostal racionální zpětnou vazbu o tom, jestli se jin design skutečně povedl a lidem se líbí, protože tolik lidí si je koupí jen protože to dělal Apple, že i tak to bude obrovský zisk. Kdyby ve stejné situaci byla jiná firma, tak mají jasno hned, buď se to prodává a je to úspěch, nebo se to neprodává, tak je to průšvih. Apple by ale úspěšně prodal i psí lejno. Kdyby na něj natiskl jabko a na keynote pronesl „příchází nová eŕa výkalů“, lidi by jásali jak šílení a rovnou by se šli postavit do fronty. (A to teď nemyslím jako nějakou urážku. Je to spíš obdiv nad marketingovými schopnosti Apple. I když bez Jobse už to není ono. Cook je takovej nějakej jalovej a působí jako kdyby tomu sám ani nevěřil. To Jobs měl prostě jasno a uměl to přenést. I mě prodal iPod kterej jsem nepotřeboval. Ale když on byl tak úžasnej :-D )

  • lerion (neregistrovaný): „Na subjektivní názor máš samozřejmě pravdu“ omlouvám se, mělo zde být uvedeno „právo“. Každopádně jsem nikde nenapsal, že nemá právo na názor, to mi jen něco podsouváš.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zas domácí designeři, co se vyznaj v hodinkách… demence once again: [odkaz]

   A nedělá apple variantu hodinek pro ženy i pro muže náhodou?

   Pro místní módní desigery a znalce stylu: [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Mimochodem abychom se vyhnuli kecům, 70 léta v designu a obzvláště v designu hodinek jsou považována za jedny z nejvytříbenějších. Objevují se do dnes vzorové designové styly např. firmy Braun (ze kterého často apple vychází) a dalších, ale nebudu tu zabíhávat do podrobností… protože kluci mají svůj lepší, fundovaný subjektivní názor.

  • isheep (neregistrovaný)

   Johny, diky za objasneni, hned se mi Apple Watch libi mnohem vic kdyz vim ze Apple sleduje dizajnerkej styl ze 70 let, a ze to teda neni jenom takove placnuti.

  • Johny (neregistrovaný)

   Nikdo neřiká, že se ti musí líbit, natož líbit víc. Ale kecy jako „to vůbec nevypadá ani jako hodinky“ a „zarovnanej pásek vypadá líp“ jsou právě takovým plácnutím, které není na místě. K tomuhle designovému vyjádření jsem to psal. Co se komu líbí mi je úplně někde.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Milý Johny. To že Apple tvrdí, že bude dělat pánskou a dámskou variantu je sice hezké, ale jelikož jsou obě varianty stejné, a liší se jen v rozměrech, tak to nejsou dámské a pánské hodinky, ale velké a malé dámské hodinky.

   Jakkoli je design individuální záležitost, ukaž mi jediné pánské hodinky, které by se stylově byť jen přibližovaly těmto. Takto prostě pánský design nevypadá, a dnešní buzerantsko-metrosexuální doba na tom nic nemění.

   Ad splývavý (nikoli zarovnaný) pásek. Zkus hádat, proč přední výrobci hodinek mají více modelů s páskem který nějakým způsobem navazuje na tělo hodinek, než těch, kde tělo hodinek „leží“ na pásku. Důvod je jednoduchý. Většině lidí to připadá divné, a hlavně to nesrovnatelně víc zavazí (což vede k tomu proč to většině lidí připadá divné).

  • Johny (neregistrovaný)

   Myslim si, že jsem ti dal dost indicii na to, aby sis to nastudoval sám. Pokud to chceš ignorovat a dál tu plácat sračky z nevědomosti, mě z toho s klidem vynech.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   No, jestli myslíš ten odkaz na google, tak si to prosimtě prohlídni sám, a porovnej si styl pánských hodinek co tam jsou, a pak Apple Watch. Pak se podívej, jak navazuje pásek u těch co jsi poslal, a jak u AW. Pak si porovnej to stejný ale s dámskýma hodinkama, a teprve pak piš něco o nevědomosti.

   Tak jak tak, kecy o inspiraci v 70. letech jsou dost liché. I kdyby to byla pravda, tak by to byla jen další známka toho, jak moc ten design nezvládli, protože styl hodinek se od té doby dost proměnil.

   Jako neříkám, jsou to pěkný hodinky. Jen to prostě s tak výrazným, zaobleným ohraničením a tělem vystupujícím nad pásek, není pánský design.

  • Johny (neregistrovaný)

   A co po mě jako chceš? Abych tě učil směry designu a vysvětloval ti, v čem to je 70tkový design? Myslíš že mam čas na dementy na netu, co nevěnujou špetku vlastního času na samostudium? A ty mi na to vždycky řekneš takovýhle hovno? Naser si, frajere;) A di třeba tady Hasipovi říct, že je nahovno designer a jak to má dělat… fakt kokot. [odkaz]

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Jo, seš fakt kokot :-D

   Já ti nic nerozporuju. Jen říkám že takhle současný pánský design nevypadá, a že kdyby to nebylo od Apple, tak by to z tohodle důvodu kritizovali i jelita jako ty.

   To co jsem napsal si sám můžeš ověřit pomocí té hromady obrázků kterou jsi odkazoval.

   Zakže ještě jednou pro blbce:

   Ano jsou to pěkný hodinky, a designér odvedl kus práce.

   Ano, nejspíš to vychází ze 40 let starýho designu.

   Ne, dnes takto pánské hodinky nevypadají, a nevypadaly tak ani v 70. letech. (Viz, mimo jiné, tvůj odkaz)

   Líbí se ti? Ok, kup si je. Je to tvoje věc, a když budeš spokojen, budiž ti přáno. Ostatně dnešní doba je tolerantní a dámské hodinky na pánské ruce už dnes nikoho nijak zvlášť nepřekvapí.

   A o směrech designu mě skutečně poučovat nemusíš. Už jen proto, že nebudu nosit „kytičkovanou minisukni“ jen proto, že nějakej designér řekl že to je teď pánská móda. Každopádně hezky to ukazuje jak úžasný marketing Apple má.

  • Johny (neregistrovaný): Marný, pokud se nesvezeš na zde moderní vlně kopat do Apple, budeš stále jen v opozici:) A no, i nadávat ti budou:)

  • Johny (neregistrovaný)

   Ok, řekni mi něco o současném pánském designu. To mi zajímá.

  • rastafa (neregistrovaný)

   UNI: Vy si s Johnym můžete podat ruce. On tu lidem nadává do dementů, kokotů, ať si naserou, ale jemu nadávají ti co „jedou na módní vlně“. A je to ještě vtipnější když je to nejspíš na základě někoho kdo nekritizuje (jak to čtu tak často spíše naopak), a jen řekne názor. Vy jste tu zatím ani jeden neřekli ani kousek vlastního názoru a jen blekotáte dokolečka PR :-D

  • Johny (neregistrovaný)

   Jinak z tvé poslední věty mi je jasný, že z tvojí strany jde pouze o zaujatost a potřebu si obhájit svůj, bez ohledu na to jak moc stupidní, názor. Tohle je totiž typickej projev hospodskýho profíka: „Nějakej odborník mi tak bude o tom něco řikat, to vim sám líp, ne?“. Opravdu jsem zvědav na to, co mi můžeš říct o současném pánském designu, co to teda je.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Johny: Co se týče pánských hodinek, můžeš začít tím co jsi linkoval, ať víš kde to „začíná“. Pak můžeš přejít třeba na Prim, a projít si jak vypadají pánské hodinky (Vyjma řady Arteu, a některých speciálů, kde jsou spíše výstřední kousky).

   Pak se zamysli nad shodnými rysy, a třeba ti pak dojde o čem mluvím.

  • Johny (neregistrovaný)

   Rastafa: PR? Můžeš mi říct, jak to, že design vychází z designu 70 let a to, že Apple často vychází z designu braunu je o nějakém PR? Nebo teď asi nějak nevím, co máš namysli. Apple tu nijak neobhajuju, ale vadí mi, když se někdo vyjadřuje takle idiotsky k něčemu, o čem nemá vůbec šajn. A že sem vulgární? A co, kdo se tu bude furt vysrávat s nějakym blbečkem co přijde ze školy, sedne ke kompu a spustí svůj shitstorm o jeho názoru na design. Ten samej shitstorm a slepý nadávky jsou tady: [odkaz] včetně mejch vulgarit. Na tom je to krásně vidět. Já se vyjádřim k tomu, že danej člověk píše nesmysly a jen proto, že to vypadalo, že jsem se zastal applu, tak bez ohledu na to, že původní komentář je nesmyslnej a moje reakce se týká právě toho, automaticky jsem zařazen jako „iOvce“. Což ostatně mi přijde z tvého komentáře, že se snažíš dělat taky :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Kaznejakypicoviny: Já se nechci dívat na prim, já se tě ptám, jak bys definoval současný pánský design. To co jsem já posílal je design hranatých hodinek 70 let aby dutá hlava jako ty pochopila, jak hodinky vypadaj a jestli nechápeš tu analogii, asi ti není pomoci. Ale dobře je vidět, jak se ti vyvíjí názor. Nejdřív že to vůbec nevypadá jako hodinky, teď už že to nevypadá jako současné hodinky… bla bla… Ser na to, prostě nemáš šajn a jen plácáš nesmysly. Kdybys to aspoň přiznal, ne, dál budeš máchat rukama ve vzduchu a tvrdit že tvůj názor má nějaký fundovaný background. [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz]

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Johny: To jsi pochopil trochu dost blbě. Jednak zaujatej skutečně nejsem. Apple mám celkem rád, i když jejich produkty mi nevyhovují (hlavně po SW stránce). Ale vždycky to pro mě byla firma kterou vnímám jako jednoho z lídrů rozvoje technologií. Líbí se mi jak umí umí lidi nadchnout (už tolik se mi nelíbí že spousta lidí pak ze sebe udělá nemyslící ovce), jakou mají víru v sebe sama. Obecně se mi líbí jejich design a preciznost (mimo jiné že jejich produkty nejsou hezké jen zvenku, ale i zevnitř).

   Ale skutečně nepotřebuji designéra na to aby mi řekl jestli se mi něco líbí nebo ne. Ať se snaží, předvede se, a já se pak sám rozhodnu jestli se mi věc líbí nebo ne. A pokud za mnou přijde designér s tím, že když zvětšíme dámské hodinky tak jsou najednou pánské, tak to ať si strčí za klobouk. Kdybych byl holka, byl bych vcelku nadšen. Takto jsem zklamán, ale v žádném případě nejsem zaujatý.

   Ale jestli ty potřebuješ návrháře a designéry na to aby ti řekli co se ti líbí, je to opět čistě tvoje věc.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jenže ty neříkáš, jestli se ti to líbí, ty tu věc hodnotíš obecně „tohle nevypadá jako hodinky“. Aniž by si rozumněl tomu, co jsou to pánské hodinky… to je jak přijít k žirafě a říct že to neni sudokopytník, protože kráva u vás na dvorku vypadá jinak.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Johny: Hledání obrázků ti sice jde, ale to je asi tak všechno. Začít myslet, to by asi už bylo nad tvoje síly. Já jen řekl svůj názor (mimochodem, omlouvám se, na začátku mi vypadlo slovo. Mělo to být že nevypadají jako pánské hodinky), a ty jsi mi tu okamžitě začal nadávat, a chovat se jako opravdu ovce. Nevím jestli jsi, jestli něco apple máš nebo ne, a je mi to jedno. Ale chovat se neumíš, jen s agresivním tónem a hromadou ubohých nadávek chrlíš odkazy, na kterých se nejsi ani schopen podívat na to, o čem mluvím, a co na všech těch fotkách bez výjimky je.

  • Johny (neregistrovaný)

   A tak to vypada kdyz se doargunentuje.jo, jsem iovce, coz je zretelne i z meho prvniho prispevku tady na strance. Nereaguju totiz na tvy hloupy reci, ale jde mi o blaho applu. Cus, vole.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Johny: Když pominu to, že jak jsem psal, mi tam vypadlo slovo, tak celá ta věta o tom že to nevypadá jako hodinky byla: „Nepochybuji o kvalitě zpracování, ale jinak jsou ty hodinky PODLE MĚ prostě hnusný, nevkusný a nevypadají jako hodinky.“

   Takže jak že hodnotím obecně? Nebo mám snad na každým řádku psát pořád dokola „podle mě“ aby to pochopil i nějakej natvrdlej Johny?

   A tvoje přirovnání je tedy naprosto mimo. Je to spíš jako kdybys mi o koze tvrdil že je to kozel, a já bych oponoval že to kozel není protože nemá koule.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   A ano, doargumentoval jsem. Protože s někým, kdo ani argumentovat nezačal, jen poslal pár obrázků na který se jednak nepodíval a za druhé se nad nima ani nezamyslel, a hned začal nadávat a urážet, tak to nemá smysl čímkoli argumentovat. A to tím spíš, když si ten někdo není ani schopen přečíst to co píšu tak aby to pochopil, klidně z věty vypustí slova a pak ji interpretuje uplně jinak než jaký význam měla i s těmi slovy. To skutečně nemá smysl argumentovat. (Pro úplnost, já tě ovcí nenazval, jestli jsi to nepochopil)

  • Johny (neregistrovaný)

   To vis ze jo :D

 5. knoxx (neregistrovaný)

  Co tam letos v tom applu fetuj takovych bot..

 6. s tými hrubými okrajmi to je ešte hnusnejsie ako predtým

 7. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Postrádám tu informaci, zda se dají ohnout – pokud bych si pořídil iPhone6, aby vše vypadalo jednotně :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).