Domů » Bleskovky » Apple získal nový patent. iPhonům zakáže nahrávání videa při koncertech

Apple získal nový patent. iPhonům zakáže nahrávání videa při koncertech

Cupertinská společnost Apple získala nový patent, který by uživatelům iPhonů znemožnil na koncertech nahrávat videa. Zdá se vám to ujeté? Nemusí, má to logický základ. Představte si situaci, kdy jste zrovna na koncertu a před sebou máte dav rozjařených lidí. Většina lidí si však chce koncert nahrát na telefon, a ve výhledu tak náhle máte desítky mobilních telefonů a vizuální požitek je rázem pryč.

Podobně na tom jsou například kina, kde je jakékoliv natáčení videí a pořizování fotografií přísně zakázáno. Nový patent, o který Apple požádal už v roce 2011, popisuje elegantní řešení, jak takovým lidem překazit nahrávání. Základem jsou infračervené vysílače, které pošlou do telefonu, respektive iPhonu, signál s deaktivační zprávou.

Praxe by tedy měla vypadat přibližně tak, že nad pódiem nebo promítacím plátnem v kině bude několik takových vysílačů, které vašemu telefonu kompletně deaktivují možnost natáčet videa. Využití vidí Apple i na dalších místech. Například v muzeích nebo na různých výstavách by podobné vysílače mohli do telefonu přenášet zprávy ohledně toho, na jaký exponát se právě díváte.

Dlužno dodat, že by nešlo o trvalé zablokování fotoaparátu a využití této funkce by bylo až v rukou samotných organizátorů daného festivalu či koncertu. Jakmile byste se ze spárů vysílačů dostali, veškeré funkce by se opět aktivovaly. Nejde už ale o příliš agresivní řešení?

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments