Domů » Bleskovky » Apple v prodejích dotahuje na Huawei. Brzy se může stát světovou dvojkou

Apple v prodejích dotahuje na Huawei. Brzy se může stát světovou dvojkou

Společnost Huawei poprvé předběhla Apple v prodejnosti telefonů ve druhém kvartálu roku 2018. Analytiky postupně přestalo zajímat, zda se Applu povede opětovně vyšvihnout na druhé místo a místo toho se začali soustředit na boj o první příčku mezi zmíněným Huaweiem a jihokorejským Samsungem. V tu chvíli však eskalovala obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou, což pozici čínského výrobce značně oslabilo.

huawei vs apple

Huawei si pravděpodobně i nadále povede velmi dobře, a to především díky tržbám z domovské Číny, kde výrobce prodává své špičkové modely z řady Mate 30. To je však pochopitelně málo na to, aby společnost pokračovala v nevídaném globálním růstu z posledních let. Podle předpovědi, kterou přinesl server Digitimes, se tak Apple do konce letošního roku vrátí na druhou příčku v prodejnosti.

Stříbrný Apple?

Analytici z tchajwanského deníku očekávají, že se tak stane mezi říjnem a prosincem. Ve finančních zprávách za třetí čtvrtletí letošního roku tak bude Huawei nejspíše stále figurovat na druhé příčce. Apple už se jednou na druhou pozici vrátil, a to ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku, od té doby si však čínský výrobce nad svým rivalem opět vybudoval suverénní náskok.

Podaří se Applu i díky chváleným iPhonům 11 do konce roku ukořistit pomyslné stříbro?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments