Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: bude-li zrušen americký zákaz, Mate 30 okamžitě dostane aplikace od Google

Šéf Huawei: bude-li zrušen americký zákaz, Mate 30 okamžitě dostane aplikace od Google

Společnost Huawei v tomto týdnu představila nové smartphony z řady Mate 30. Jedná se o vlajkové modely s perfektními fotoaparáty, kterým však podráží nohy nepříjemná skutečnost – běží na nich Android ochuzený o veškeré služby a aplikace Google. Čínská firma v tuto chvíli nemá kvůli zákazu používat americké technologie jinou možnost, je však připravená k okamžitému obratu o 180°.

CEO Huawei Mate 30

Šéf Huawei Richard Yu po premiéře novinek poskytl médiím rozhovor, přičemž se nevyhýbal ani nepříjemným otázkám. Na dotaz, zda je jeho společnost připravena v případě ukončení amerických sankcí dodat do svých čerstvě představených smartphonů služby a aplikace Google, Yu odpověď: „Za jednu noc.“

Tak rychle se to pochopitelně podařit nemůže, je však pozitivní, že Huawei myslí i na tuto variantu. Šéf Huawei je přesvědčen, že obchodní válka mezi USA a Čínou dříve nebo později skončí, i přesto však jeho firma investuje více než miliardu dolarů k rozvoji vlastních aplikací a služeb.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Popravdě instalace jedné APK je pro mě dostatečně bezbolestná, aby mě ani nezajímalo, jak tohle dopadne.

Tom
Anonym
Tom

Vždycky se způsob najde ale plno lidí to bylo s neumí nebo nechtějí řešit hned po koupi že tak něco není.
Mimochodem dřív bylo když nebylo zařízení certifikované že tak aplikace od G vůbec neběžela,typický Custom ROM jak to je teď?

Martin123
Uživatel
Martin123

Pokud udělá třeba Huawei návod i pro ty méně zdatné tak si myslím že by problém být neměl no, a YT je toho taky plný návodů.

_qam_
Uživatel
_qam_

To jo, instalace bezbolestná je, ona ta bolest přichází až při uživání takové app, když se tam natahají reklamy, viry a neviditelné screen recordery, které pak vykradou účet.

xzeit
Uživatel
xzeit

Přesně tak. Android, Google, apk, služby….jedině origo Play store. To že android umožňuje nahrávat apk z pochybných stranek může být užitečné, ale tsky velmi nebezpečné.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Zdravím všechny lidi, co nepoužívají Youtube Vanced a další aplikace :-D
Nepoužívají … nebo nemohou …

Chavier
Anonym
Chavier

Problém je jinde než v nainstalování apk někde z webu, google může blokovat tyto zařízení a služby tak budou nefunkční

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Nemůže … Lineage apod. rings any bell?

Michal
Anonym
Michal

Je zcela jasné, že na toto Huawei čeká jak na smilování a je to jeho nejvroucnější přání. Dobře ví, že nějakým Harmony to nikdy nenahradí.

Thor Steinar
Uživatel
Thor Steinar

To spis u tebe je prani otcem myslenky. Spravny kapitalista chce prodavat po celem svete. Ale ve vice jak miliardove Cine se na nejakej Google zvysoka vys.rou. A to je slusnej trh. Vic nez cele juesej a Evropa dohromady, se svymi xx jazykovymi verzemi, manualy, podporou, … Se svoji silou a trhem nahradi. Staci myslet mozkem a nenechat se ovladat emocemi.

JP23
Uživatel
JP23

Drobný problém je, že z té miliardy+ je většina chudá jak kostelní myš a co do kupní síly se Čína s tandemem US+EU nemůže měřit. Baví mě ty analýzy chytráků, kteří srovnávají čísla a vidí Čína: miliarda, Indie: miliarda a z toho mu vyjde, že miliarda je víc než 600M, takže se tam toho taky prodá víc. No neprodá, ptž celá západní Čína jsou zemědělci, kteří jsou rádi, že mají boty a šaty. Často se zapomíná, že Čína je především komunistické peklo a podle toho to taky vypadá.

Michal
Anonym
Michal

Google má v Číně zákaz, nevíš o čem píšeš.

tomas
Anonym
tomas

Michal. Google v cine predáva služby ale upravene. Inak tu nepisal o google službách ale o telefónoch. Ďalej je mylne si myslieť ze v cine žijú len chudaci. Ani v eu a usa nežijú len milionari.

Menty
Uživatel
Menty

tomas: Kdy už konečně přestaneš lhát. Podívej se na čísla. HDP na obyvatele v Číně je skoro 3x menší, než je průměr EU, a 4x menší, než je průměr USA. Přitom v Číně je to číslo ještě tak „vysoké“ proto, že právě Čína je montovna a výrobna, plus jsou tam firmy jako Huawei apod. Jinak by bylo daleko menší. Ale tento ukazatel je naprosto relevantní a makroekonomicky ukazuje nejpřesněji to, jak je daná země a populace ekonomicky vyspělá. Jenom pro srovnání – autonomní oblast Hongkong má dokonce ještě větší HDP na obyvatele, než USA. Asi se pak není čemu divit,… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

tomas (neregistrovaný): Ne, Google na čínském trhu nepůsobí.

tomas
Anonym
tomas

Mentalek… ,,V súlade s čínsko-anglickou Spoločnou deklaráciou z 19. decembra 1984 sa Hongkong vrátil Číne o polnoci 30. júna 1997 a stal sa osobitnou administratívnou oblasťou Číny, pričom sa dodržiava princíp: jedna krajina, dva systémy. Základ ekonomiky Hongkongu tvorí zahraničný obchod, valutovo-finančné operácie, elektronický, spracovateľský, ľahký a textilný priemysel, ktorý pracuje predovšetkým na export. Je tu veľký námorný prístav a uzlové letisko. ,,

Hongkong je čínska oblast.

V cine su tak chudobný, ze pre apple a jeho ,,lacné,, telefóny patri cina medzi najvyznamnejsie trhy. Mentalek.

Menty
Uživatel
Menty

bača: To máte asi na východě ohledně Google trochu mylné informace, jak píšou kolegové výše, Google v Číně nepůsobí. To je první věc.

Předpokládám, že sám jsi v Číně nebyl, tudíž víš velké kule o tom, jaké to tam je. V tom případě se bačo seber, a jeď se tam podívat.

Moje „tvrdá“ čísla jsi samozřejmě nechal bez povšimnutí, prostě se ti jen soudruhu nehodila do krámu.)

Bača no.

Menty
Uživatel
Menty

Mimochodem bačo, opět lžeš a vybral sis to, co se ti hodilo, nikoliv to podstatné. Když už mi tu cituješ wikipedii (bravo, gratuluju, že se dostala už i k vám), tak jsi zapomněl třeba na toto: „Podle ústavy se Hongkong těší vysokému stupni autonomie, pouze za mezinárodní politiku a ozbrojené síly zodpovídá centrální vláda v Pekingu.“ K tomu ses ale na wikipedii už asi nedočetl.
Ale klasika, nečekám od tebe znalosti, ty sis prostě na rychlo dal do Google Hongkong (ani bych se nedivil, kdybys do dneška nevěděl, co to vlastně je) a hloupě mi sem zkopíroval první větu. Díky.

tomas
Anonym
tomas

Mentalek… 😆

M.K.
Anonym
M.K.

Samozřejmě, že Hongkong i Tchaj-wan jsou Číně trnem v oku, životní úroveň je tam nesrovnatelně vyšší, než v Číně, komouši se bojí, aby si toho lidé nevšimli, proto stále utahují šrouby, komunisti se vždycky báli lidí. Například do Hongkongu už sami vybírají správce, přitom se zavázali, že si ho tam budou volit sami. Ta Británie to neměla pouštět.

tomas
Anonym
tomas

Mentalek… ,,Velká poptávka po nových iPhonech v Číně překvapila mnohé odborníky. Analytik společnosti Apple Ming-Čch‘ Kchuo uvedl, že původně plánovaná dodávka 65 milionů kusů nových telefonů na čínský trh by se mohla zvednout na 70 milionů kusů.,,

Takto to vyzerá ked v cine nemajú peniaze.

tomas
Anonym
tomas

M.K. ,,. Ta Británie to neměla pouštět.,,

To nemyslis vážne. Británia po svojom vykoristovani obsadeneho uzemia po celom svete to nemala nechať? 😆😆😆

Menty
Uživatel
Menty

bača: Takže došly argumenty předpokládám, když už jedeš jen smajlíky. Nečekal jsem nic jiného, dej jich tam příště ještě víc bačo.

tomas
Anonym
tomas

Mentalku. Citaj zlatusik. Písal som toho viac. Naschvál prehliadas? 😆

M.K.
Anonym
M.K.

V Hongkongu na Británii vzpomínají, jaké to byly krásné časy a už v té době měli obavy z komunistické Číny, mnoho vzdělaných a bohatých lidí tehdy emigrovalo. Dnes opět žádají Británii o pomoc. Životní úroveň je tam tak vysoká díky zachování kapitalistického systému, který zavedla Británie, podle smlouvy tento systém musí být zachován na 50 let, do roku 2047, snad to potom Čína zase nezku rví, jako u sebe.

Karlos
Anonym
Karlos

To je jen tvá domněnka.

Michal
Anonym
Michal

Na dotaz, zda je jeho společnost připravena v případě ukončení amerických sankcí dodat do svých čerstvě představených smartphonů služby a aplikace Google, Yu odpověď: „Za jednu noc.“

To je jistota ty domněnko.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Harmony je na začátku,tím to opravdu nenahradí.Jo,dočkali jsme se pěkných časů,nejlepší na tom je,že na to můžeme nadávat u piva a co s tím naděláme?Vykecáme a vynadáváme si to tady na Netu a co?Ono se to stejně vyřeší i bez Nás-to je ta realita!!!!

M.K.
Anonym
M.K.

Ono hlavně neni na co nadávat, ten telefon není nic extra, je spousta alternativ.

xzeit
Uživatel
xzeit

Ten telefon je jedno z nejlepších zařízení na trhu, ne li nejlepší.

M.K.
Anonym
M.K.

Ne není, možná v něčích představách, zaostává ve všem, ve výkonu, v použitém displeji s nesmyslným a nepraktickým zahnutím, ne vždy reaguje čtečka v displeji, průměrné reproduktory, patlající se povrch a je zmrzačený chybějícím googlem. Uvidíme co foťák, každopádně platí, že jsou na trhu lepší kousky.

tomas
Anonym
tomas

Tu vôbec neide o telefón. Ide o pokus zničiť firmu bez dôvodu a to je nebezpecne…

xzeit
Uživatel
xzeit

Zaostává ve výkonu? Jakože má o pár tisíc bodů méně, než nejvýkonnější? Displej? Nic lepšího, než oled není. A že nemá nejjemnější hustotu pixelů? Uvidíme na živo a co řeknou recenze. Ty už jsi jej měl v ruce že víš jak reaguje čtečka? Reproduktory jsi asi taky neslyšel. Lepší kousky jsou, ale jestli to chceš hodnotit v jednotlivých bodech, jakože je tady kousek, který je výkonnější, tak ano je,ale tím to končí. Reproduktory? Určitě, Galaxy S10 bude mít nejspíš o kousek lepší reproduktory, ale zaostává zase jinde atd. Pokud se na to podíváš komplexně, tak je to momentálně, a neřešme… Číst vice »

M.K.
Anonym
M.K.

tomas: Ono je to hezký, ve vlastní zemi služby Googlu zakázat a současně je využívat k vydělávání peněz po celém světě. To nelze tolerovat, až se bude komunistická Čína chovat slušně, můžeme se o tom dál bavit, do té doby budou trestáni.

M.K.
Anonym
M.K.

No vždyť já nenapsal nic jinýho, prostě nemá nic, co bysme jinde neviděli, vše je dostatečný, je to průměrný telefon v této třídě. Kdo ho kvuli chybějícím službám google nechce, nic se neděje, alternativ je haba kuk.

zipiik
Uživatel
zipiik

xzeit: Pokud se na ten telefon podívám komplexně, tak neoddělitelnou součástí je právě SW. A telefon bez Google služeb je prostě průšvih. Za sebe dodám, že příšerná čínská nadstavba tomu dává korunu.

xzeit
Uživatel
xzeit

Zipiik: však to píšu, neřešit Google. Momentálně je to tak jak to je, předpokládám, že se to brzy vyresi.

MK: jediná alternativa je Galaxy S10, resp. Note 10. Ostatní bohužel zaspali.

/\
Anonym
/\

xzeit: těch kompromisů se u Huawei najde docela hodně. U Samsungu taky a u všech ostatních taky. Obecně se nedá říct co je nejlepší, protože každý má své priority.

Jaroslav Hronek
Uživatel
Jaroslav Hronek

Ten telefon je za ty prachy to nejlepší,, co je na trhu

uni
Uživatel
uni

Jarda (neregistrovaný): Je v podstatě nepoužitelný. Kdo ví, co vše v něm chybí že západních technologií, kodeky, file systém, protokoly, aplikace. Těžko něco takového označit jako nejlepší.

tomas
Anonym
tomas

M.K. ,,Ono je to hezký, ve vlastní zemi služby Googlu zakázat a současně je využívat k vydělávání peněz po celém světě. ,,

V cine Niesu zakazane google služby. Su len obmedzene. Tak ako v eu regulačný úrad dava podmienky googlu aby mohli byt na trhu, tak to robi aj cina.

lukass71
Uživatel
lukass71

tomas: Ne, jsou primo zakazane. Tvl porovnavat tohle s EU no to me podrz.

M.K.
Anonym
M.K.

Tomas, přestaň se už tady ztrapňovat, to ani trochu necejtíš, že si musíš vymejšlet, ba přímo lhát, abys vůbec mohl něco napsat? V Číně se prostě nejede podle nějakého práva, nelze tam dopředu nic předvídat, vládne tam komunistická strana, ta rozhoduje, nic nezdůvodňuje, nikoho se na nic neptá. Mimochodem Čína se odstřihla od světového internetu, mají vše pod kontrolou.

Menty
Uživatel
Menty

Však ho kluci respektujte, toho baču. Když je někdo komouš, tak má prostě v povaze to, že musí lhát, překrucovat fakta, odbočovat od diskuze apod.

Karlos
Anonym
Karlos

M. K. Ty už jsi ho zkoušel nebo vaříš z vody?

M.K.
Anonym
M.K.

Zatím se musím spokojit s informacemi těch, co ho zkoušeli.

QWERTY
Anonym
QWERTY

Mě baví ty keci o instalování bezbolestně nějaké APK co takhle internetové bankovnictví a jiné služby vy sasci? Banka vám v takovém případě nepošle ověřování tudíž se tam neprihlasite. Další aplikace nemusí fungovat správně, Google řekl před časem že nebude podporovat aplikace na zařízení kde není certifikace jiní vývojáři nebo zřejmě jak se k tomu postavit. Huawei je zatím v prdeli. A ty keci, že si to Google nelízne, že přijde o hodně zákazníků. Zase keci. Jsou tu jiní výrobci, kteří se vrhnou na prázdné místo (Samsung, LG, oppo zoppo, Xiaomi Nokia a další). A pokud někdo chce telefón za… Číst vice »

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Souhlasím s Xzeit-Note 10 je opravdu výborný stroj,i když Stylus nevyužívám.Ale škoda,že z něj odstranili,nebo jsem to aspon nenašel.opakované slow-motion.

Ondřej Gardavský
Uživatel
Ondřej Gardavský

V Číně už nějaký ten pátek žiju a můžu potvrdit, že služby Googlu jsou tu přímo zakázané. Ať už se bavíme o vyhledávači, Play store, mailu, mapách či o čemkoli jiném – bez VPN či jiné metody pro obejítí velké čínské zdi jsou tyto služby nedostupné. Samotné používání těchto metod či jejich poskytování třetím osobám může být kvalifikovano jako přestupek či trestný čin – už za to padly nějaké pokuty i roky natvrdo… a jak se šrouby čím dál více utahují a čínsky firewall zlepšuje, tak těch případů přibývá. Tolik tedy k rovnému a férovému prostředí v ČLR – nejde… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

Existujú alternatívy? Predpokladám ze je to koli spionazi usa. Alebo chcete oponovat? Google moze poskytovat služby ale musia spĺňať čínske nariadenia. To ze google zatiaľ nesuhlasil neznamená ze tam nemôžu ist. To ze eu nevadí ze ich sleduje a odpocuva usa (snovden), cine to asi vadí. Tak to reguluje.

lukass71
Uživatel
lukass71

Achjo, ze si okecas fakt vsechno. I kdyz jeste pred chvilkou si mel uplne jiny informace.. Fakt neskutecnej pripad.

M.K.
Anonym
M.K.

Neplácej pořád o nějakých podmínkách, je to prostě o tom, že by tam Google musel cenzurovat, že by nesměl zobrazovat výsledky vyhledávání, což je pro vyhledavač dost zásadní problém, asi jako kdyby automobilka mohla vyrábět jen taková auta, co nejezdí. Ze stejného důvodu tam není whatsapp, odmítl zrušít šifrování soukromých zpráv, Čínský režim by je tak nemohl sledovat. S nějakou špionáží USA prostřednictvím googlu seš uplně směšnej, že tě máma raději nepolkla, tohle se fakt jen tak nevidí.

Hulu
Anonym
Hulu

Tomas: Hloupější komentář by člověk nenašel.. 😁

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

Stejně okamžitě o ně ale může v budoucnu případně zase přijít … :-D