Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: bude-li zrušen americký zákaz, Mate 30 okamžitě dostane aplikace od Google

Šéf Huawei: bude-li zrušen americký zákaz, Mate 30 okamžitě dostane aplikace od Google

Společnost Huawei v tomto týdnu představila nové smartphony z řady Mate 30. Jedná se o vlajkové modely s perfektními fotoaparáty, kterým však podráží nohy nepříjemná skutečnost – běží na nich Android ochuzený o veškeré služby a aplikace Google. Čínská firma v tuto chvíli nemá kvůli zákazu používat americké technologie jinou možnost, je však připravená k okamžitému obratu o 180°.

CEO Huawei Mate 30

Šéf Huawei Richard Yu po premiéře novinek poskytl médiím rozhovor, přičemž se nevyhýbal ani nepříjemným otázkám. Na dotaz, zda je jeho společnost připravena v případě ukončení amerických sankcí dodat do svých čerstvě představených smartphonů služby a aplikace Google, Yu odpověď: „Za jednu noc.“

Tak rychle se to pochopitelně podařit nemůže, je však pozitivní, že Huawei myslí i na tuto variantu. Šéf Huawei je přesvědčen, že obchodní válka mezi USA a Čínou dříve nebo později skončí, i přesto však jeho firma investuje více než miliardu dolarů k rozvoji vlastních aplikací a služeb.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments