Domů » Bleskovky » Apple v červnu na konferenci WWDC představí 4,7″ a 5,7″ verzi iPhone 6 (spekulace)

Apple v červnu na konferenci WWDC představí 4,7″ a 5,7″ verzi iPhone 6 (spekulace)

O tom, že nová generace Apple iPhone nemá být pouhou evolucí, se hovoří již delší dobu, ostatně sám generální ředitel Apple Tim Cook na konci loňského roku naznačil, že společnost má pro letošní rok velké plány. Budou velké plány znamenat i velké displeje? Podle čínského analytika Sun Chyang Xu by tomu tak mělo být.

 

iPhone 6 má podle jeho slov přijít ve dvou variantách. První z nich přijde s úhlopříčkou 4,7 palce s klasickým rozlišením 640 × 1136 pixelů. To by znamenalo drobný ústupek v jemnosti displeje, která by při těchto parametrech činila 277 PPI. Tato informace se rozchází se zprávou z japonského serveru DigitalSearch, který rovněž očekává displej o úhlopříčce 4,7 palce, ale s běžným HD rozlišením (720 × 1280 pixelů). Za této konstelace by jemnost displeje narostla na 312 PPI. Z ostatních parametrů se spekuluje o 8 Mpx fotoaparátu se světelností f/1.8 a optickou stabilizací, novém procesoru a těle tenkém pouhých 6 mm.

 

Druhý iPhone má údajně přijít s 5,7 palcovou úhlopříčkou, což by byl první zástupce Applu v kategorii tabletofon, mohl by se klidně jmenovat iPhablet. Rozlišení displeje tohoto zařízení má být podle DigitalSearch Full HD (1080 × 1920 pixelů).

 

Oba modely mají být podle Sun Chyang Xu představeny na červnové konferenci WWDC, přičemž 4,7 palcový model by měl být dostupný v omezeném množství 2 až 3 milionů kusů ihned, 5,7 palcový model pak později v letošním roce. Japonský zdroj naopak tvrdí, že konference WWDC bude zaměřena výhradně na nový tabletofon a 4,7 palcový iPhone bude představen až v září.

 

Ať to bude s datem představení jakkoliv, oba zdroje se shodnou na tom, že nové iPhony budou velké. O upgradu stávající 4 palcové verze zmínka nebyla, nicméně nemůžeme očekávat, že by ji Apple zcela smazal z portfolia. Budeme rovněž zvědaví, zda Apple zavzpomíná na svého otce Steva Jobse a vzkřísí na konci konference legendární „one more thing“. Po několika evolučních letech by mohl Apple změnit pohled například na televizi nebo na náramkové hodinky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. ceto (neregistrovaný)

  Nepredstavi, lebo by nemohli iP uzivatelia trepat ako su 3.5 a 4″ idealne.

  • Nevěřím tak nízkému rozlišení u 4,7″ displeje. Obrazovka je to, co prodává. A je jedno, jestli je vyšší rozlišení potřeba, nebo ne. Navíc Apple se na něj hodně zaměřuje. iPhone má tradičně dvouletý cyklus. Tedy parametry se příští rok pravděpodobně nezmění. V době uvedení budou běžně na trhu přístroje s rozlišením 1440 x 2560 pixelů a dá se předpokládat, že v dalším roce přijdou ještě vyšší, možná dokonce 4K. V porovnání s tím působí rozlišení nižší, než HD (ready) poměrně úsměvně.

   Cena bude jistě atakovat hranici 20 tisíc. Nevím jestli bych si ho s takovým displejem pořídil.

  • jbem (neregistrovaný)

   Někomu může připadat ideální telefonní budka, ale můžu já za to, že 4″ mi vyhovují nejvíce? (iphone nemám) No asi můžu, ale ostatním je do toho výkal, já taky nikomu nekecám do toho, že mu vyhovuje telefon ala lopata na sníh. Jsem rád, že výrobci dělají telefony pro ty, kteří raději větší displeje, to je dobře. Ale nerozumím tomu, proč je podle vás dobře, že se nedělají i hiend třídy telefonů s menší úhlopříčkou (alespoň tak zníte, minimálně, že 4″ stojí za houby a větší je nepochybně lepší). Přece by vás nikdo nenutil si ho koupit. Věřím, že by vás ani neobtěžovalo, kdyby ho někdo z okolí vlastnil, pokud by vám ho zrovna necpal do rektálního otvoru.

 2. To rozlišení u nižší verze se mi moc nezdá. Osobně si myslím, že Apple spíš letos přijde 4x rozlišením, takže někde kolem 2000 bodů.

 3. -_- (neregistrovaný)

  Apple uz prestal predstavovat ip na WWDC a spravil tomu vlastnu konferenciu, takze opat zacnu predstavovat iP na WWDC i ked samy s tym prestali? Su to hluposti.

 4. Hlavně APPLE by měl ustoupit od svých nízkokapacitních baterií a vyslyšet hlas uživatelů, kteří chtějí, aby jim telefon vydržel alespoň den.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).