Domů » Bleskovky » Apple v červnu na konferenci WWDC představí 4,7″ a 5,7″ verzi iPhone 6 (spekulace)

Apple v červnu na konferenci WWDC představí 4,7″ a 5,7″ verzi iPhone 6 (spekulace)

O tom, že nová generace Apple iPhone nemá být pouhou evolucí, se hovoří již delší dobu, ostatně sám generální ředitel Apple Tim Cook na konci loňského roku naznačil, že společnost má pro letošní rok velké plány. Budou velké plány znamenat i velké displeje? Podle čínského analytika Sun Chyang Xu by tomu tak mělo být.

 

iPhone 6 má podle jeho slov přijít ve dvou variantách. První z nich přijde s úhlopříčkou 4,7 palce s klasickým rozlišením 640 × 1136 pixelů. To by znamenalo drobný ústupek v jemnosti displeje, která by při těchto parametrech činila 277 PPI. Tato informace se rozchází se zprávou z japonského serveru DigitalSearch, který rovněž očekává displej o úhlopříčce 4,7 palce, ale s běžným HD rozlišením (720 × 1280 pixelů). Za této konstelace by jemnost displeje narostla na 312 PPI. Z ostatních parametrů se spekuluje o 8 Mpx fotoaparátu se světelností f/1.8 a optickou stabilizací, novém procesoru a těle tenkém pouhých 6 mm.

 

Druhý iPhone má údajně přijít s 5,7 palcovou úhlopříčkou, což by byl první zástupce Applu v kategorii tabletofon, mohl by se klidně jmenovat iPhablet. Rozlišení displeje tohoto zařízení má být podle DigitalSearch Full HD (1080 × 1920 pixelů).

 

Oba modely mají být podle Sun Chyang Xu představeny na červnové konferenci WWDC, přičemž 4,7 palcový model by měl být dostupný v omezeném množství 2 až 3 milionů kusů ihned, 5,7 palcový model pak později v letošním roce. Japonský zdroj naopak tvrdí, že konference WWDC bude zaměřena výhradně na nový tabletofon a 4,7 palcový iPhone bude představen až v září.

 

Ať to bude s datem představení jakkoliv, oba zdroje se shodnou na tom, že nové iPhony budou velké. O upgradu stávající 4 palcové verze zmínka nebyla, nicméně nemůžeme očekávat, že by ji Apple zcela smazal z portfolia. Budeme rovněž zvědaví, zda Apple zavzpomíná na svého otce Steva Jobse a vzkřísí na konci konference legendární „one more thing“. Po několika evolučních letech by mohl Apple změnit pohled například na televizi nebo na náramkové hodinky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments