Domů » Bleskovky » Apple uvolnil další beta verzi iOS 8 pro vývojáře. Jaké novinky přináší?

Apple uvolnil další beta verzi iOS 8 pro vývojáře. Jaké novinky přináší?

Apple včera uvolnil v pořadí již čtvrtou beta verzi systému iOS 8. Tyto verze jsou určeny především pro vývojáře, ale stále častěji je do svých zařízení instalují i běžní uživatelé. A jaké novinky s sebou 4. beta přináší? Ihned po nainstalování si na hlavní obrazovce všimnete nové položky s názvem Tipy. Tato aplikace zobrazuje různé rady a postupy, jak správně používat iOS 8. Aktuálně v nabídce najdeme pouze 6 tipů, ale do budoucna by měl Apple přidávat další.

Změny se dotkly také ovládacího centra (Control Center), které má mírně upravený design a musíme říci, že rozhodně vypadá lépe než u předchozí bety. V nabídce Nastavení nově najdeme položku Historie zpráv, kde lze navolit, po jaké době se mají konverzace mazat (vždy ponechat, 30 dnů a 1 rok). Dále byla odstraněna aplikace Bug Reporter a drobných úprav se dočkalo i zobrazení posledních kontaktů v nabídce naposledy spuštěných aplikací. Nově lze zobrazení kontaktů v této nabídce vypnout, volbu najdete v Nastavení – Pošta, kontakty, kalendáře.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Skoda, ze 10.10 nevydali verejnou betu. Pocital jsem s tim, ze to bude jeste v cervenci, ale uz to moc nevypada…

 2. king125kg (neregistrovaný)

  Proste ikonky na ploche. Nič nové hahaha. Ešte doteraz nepridali v rýchlych voľbách on/off 3g. Panebože ten ios je 100 rokov za opicama, to sú tragédi hahaha… Možno to fuguje najstabilnejšie a najrýchlejšie zo všetkých os, ale u mňa ako hračičky to bola strašná nuda…

  • Tak pro toho kdo si rd hraje je tu jailbreak.

  • king125kg (neregistrovaný)

   Pre mňa ako hračičku je tu android, ten funguje spoľahlivejšie než nejaký neoficiálny jailbrak. Mám Nexus 7 a zabavím sa s ním až až…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).