Domů » Bleskovky » Apple uvolnil další beta verzi iOS 8 pro vývojáře. Jaké novinky přináší?

Apple uvolnil další beta verzi iOS 8 pro vývojáře. Jaké novinky přináší?

Apple včera uvolnil v pořadí již čtvrtou beta verzi systému iOS 8. Tyto verze jsou určeny především pro vývojáře, ale stále častěji je do svých zařízení instalují i běžní uživatelé. A jaké novinky s sebou 4. beta přináší? Ihned po nainstalování si na hlavní obrazovce všimnete nové položky s názvem Tipy. Tato aplikace zobrazuje různé rady a postupy, jak správně používat iOS 8. Aktuálně v nabídce najdeme pouze 6 tipů, ale do budoucna by měl Apple přidávat další.

Změny se dotkly také ovládacího centra (Control Center), které má mírně upravený design a musíme říci, že rozhodně vypadá lépe než u předchozí bety. V nabídce Nastavení nově najdeme položku Historie zpráv, kde lze navolit, po jaké době se mají konverzace mazat (vždy ponechat, 30 dnů a 1 rok). Dále byla odstraněna aplikace Bug Reporter a drobných úprav se dočkalo i zobrazení posledních kontaktů v nabídce naposledy spuštěných aplikací. Nově lze zobrazení kontaktů v této nabídce vypnout, volbu najdete v Nastavení – Pošta, kontakty, kalendáře.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.