Domů » Bleskovky » Apple: kvůli navýšení výroby nehodláme snižovat kvalitu komponent Face ID

Apple: kvůli navýšení výroby nehodláme snižovat kvalitu komponent Face ID

Často se nestává, aby Apple komentoval spekulace, které se jej týkají, v tomto týdnu však učinil výjimku. Přinutila jej k tomu zpráva obvykle dobře informovaného serveru Bloomberg, podle níž Apple údajně vymyslel, jak „nakopnout“ problematickou výrobu iPhonu X.

Je známé, že produkci výročního iPhonu brzdí jedna z klíčových komponent TrueDepth kamerky, která je schopná rozpoznat majitele telefonu podle obličeje. Problematický je konkrétně bodový projektor promítající na tvář 30 tisíc neviditelných bodů, které pak snímá infračervená kamera a ze zachycených dat vytváří mapu obličeje. Bohužel výroba bodového projektoru je velmi složitý proces, neboť je zapotřebí zajistit maximální přesnost (v řádech mikro milimetrů) mezi samotným projektorem a skleněnou čočkou nad ním; jakákoliv nepřesnost může vést k nepřesnému vyhodnocení.

Podle zmíněné zprávy společnosti Bloomberg byl však Apple donucen oznámit svým dodavatelům, aby přesnost u této klíčové komponenty snížili a zjednodušili výrobu pro vyšší produkci; dosud totiž prý přísným podmínkám vyhovuje pouze 20 procent kamer z celkové produkce.

Apple však ve svém stanovisku označil tuto zprávu za naprosto nepravdivou a naopak očekává, že Face ID bude novým zlatým standardem při autentizaci obličeje. Apple u 3D skenování obličeje slibuje maximální jednoduchost, bezpečnost a rychlost, a hodlá dostát závazku, že přesnost čtečky bude 1 000 000 : 1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments