Domů » Bleskovky » Apple trumfl filmová studia: co dříve stálo miliony, nyní zvládne iPhone X

Apple trumfl filmová studia: co dříve stálo miliony, nyní zvládne iPhone X


Že jsou chytré telefony mnohdy zázračné krabičky, o tom není pochyb. Fotografové díky nim nemusí tahat zrcadlovky, novináři těžkou kamerovou techniku a běžný uživatel v podstatě vůbec nic navíc. Nyní se zdá, že padl další milník toho, co smartphony zvládnou. Překvapení tentokrát míří do filmových studií, kterým by nový iPhone X mohl ušetřit nemalé náklady.

KNL Studios totiž ukázalo převratný přístup ke zpracování virtuálních avatarů. Za pomocí iPhonu X (recenze) a několika drobných úprav je možné převést všechny pohyby těla na virtuální postavu. Výjimkou není ani mimika, která je velmi přesná díky technologii Face ID.

iPhone X: recenze

Je až k nevíře, jak přesně dokáže iPhone X zaznamenávat nejen pohyb figuranta, ale také jeho mimiku. Zatímco dříve bylo nutné pro takovéto snímání drahé techniky, nyní, jak se zdá, bude stačit iPhone. Jestli ovšem velká filmová studia této technologie využijí, to je otázkou.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments