Domů » Bleskovky » Apple to s plastem nevzdává: Bude takto vypadat iPhone 6c?

Apple to s plastem nevzdává: Bude takto vypadat iPhone 6c?

Ačkoliv iPhone 5c (recenze) nebyl zrovna největším prodejním úspěchem, v kuloárech se šušká, že Apple letos opět přispěchá s levnější verzí iPhonu, jež si místo hodnotnějších materiálů vystačí s plastem. Ta by se měla držet čtyřpalcové úhlopříčky displeje, přičemž není vyloučeno, že na trhu nahradí iPhone 5s (recenze) a doplní dvojici 6 a 6 Plus, která se letos nejspíše dočká vylepšené varianty nesoucí název 6S. V každém případě by si chystaná novinka měla udržet funkce jako čtečku otisků prstů Touch ID či NFC, rozdíly se tak budou nacházet jinde.

 

Bohužel, směrodatnější informace o výbavě zařízení, které nejspíše ponese označení iPhone 6c, zatím nejsou k dispozici. Prodejce mobilních součástek Future Supplier však možná odhalil plastový zadní kryt. Ten silně připomíná iPhone 5c, avšak jsou zde k vidění dva rozdíly v podobě odlišeného výřezu pro přisvětlovací diodu a rozdílné spodní strany s reproduktory. Nabízí se tak možnost, že se jedná o pouzdro pro iPhone 5/5s, druhá jmenovaná položka však nesedí ani v tomto případě.

 

Na snímku se tak možná skutečně nachází zadní strana dosud nepředstaveného iPhonu, tvrdit něco takového s jistotou si ale rozhodně netroufáme. Určitě se ale nejedná o poslední únik týkající se nových smartphonů od Applu a časem se dozajista dočkáme dalších informací.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

10 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Podle toho okýnka na dvojdiodu a dvojité řady děr pro reproduktor to vypadá na stejnou habaďůru, jako v případě iPhonu 5c – také to byl iPhone 5 narvaný do jiného obalu. A pokud jsou toto pravé fotografie, tak půjde o narvání vnitřností z iPhonu 5s do nové verze… To se to srandovně vydávají nové modely…

  • Jak ukazuje podíl Nvidie v GPU pro PC, je to strategie očividně úspěšná a uživateli léta akceptovaná:)

 2. shd (neregistrovaný)

  cize uz to nebude 2 roky stary HW vtedy ledva strednej triedy, ale uz to bude 3 roky stary HW strednej triedy v novom obale? a kolko ta masina bude stat, to uz bude mat aj nejaku historicku hodnotu nie? ja realista odhadujem peknych 600 eur.

  • Tak aspoň máte další důvod k nadávání a plivání, ne? Jste asi rád, co?

 3. Zajímal by mě osud Lightningu, dle mě, po uvedení USB Type-C nemá opodstatnění. Oni sice „osvícení“ budou stále nadávat, že to sice má konečně USB, ale… bla bla, to ale nic nemění na tom, že by to byl fajn krok.

  • lerion (neregistrovaný)

   Teď naopak očekávám, že se tedy Apple bude držet jimi samými zavedené strategie a všechna nová zařízení budou mít USB-C.

  • Já očekávám příchod USB-C u iPhone 7 nejdříve, ale těžké říct, protože Lightning je pořád tenčí, což je rozměr, který pro Apple hraje prim :-)

 4. Je to smutné, to nemôžu vydať 4″ model v klasickom prevedení hliník/sklo? Určite by dosť ľudí chcelo 4″ model ale zabalený do plastu a k tomu so starým HW? to si už fakt apple nevidí ani do huby?

 5. MM (neregistrovaný)

  Nikdo podle mě nechce plastový iPhone, mám iPhone 6 a hliník a sklo je podle mě to, co se od Apple očekává. Proč plast s cenovkou hliníku a skla?

  • lerion (neregistrovaný)

   No, sklo to má také a ten hliník je z hlediska ceny stejný, z hlediska kvality horší jak plast… Takže opatrně s těmi výroky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).