Domů » Bleskovky » Apple to s plastem nevzdává: Bude takto vypadat iPhone 6c?

Apple to s plastem nevzdává: Bude takto vypadat iPhone 6c?

Ačkoliv iPhone 5c (recenze) nebyl zrovna největším prodejním úspěchem, v kuloárech se šušká, že Apple letos opět přispěchá s levnější verzí iPhonu, jež si místo hodnotnějších materiálů vystačí s plastem. Ta by se měla držet čtyřpalcové úhlopříčky displeje, přičemž není vyloučeno, že na trhu nahradí iPhone 5s (recenze) a doplní dvojici 6 a 6 Plus, která se letos nejspíše dočká vylepšené varianty nesoucí název 6S. V každém případě by si chystaná novinka měla udržet funkce jako čtečku otisků prstů Touch ID či NFC, rozdíly se tak budou nacházet jinde.

 

Bohužel, směrodatnější informace o výbavě zařízení, které nejspíše ponese označení iPhone 6c, zatím nejsou k dispozici. Prodejce mobilních součástek Future Supplier však možná odhalil plastový zadní kryt. Ten silně připomíná iPhone 5c, avšak jsou zde k vidění dva rozdíly v podobě odlišeného výřezu pro přisvětlovací diodu a rozdílné spodní strany s reproduktory. Nabízí se tak možnost, že se jedná o pouzdro pro iPhone 5/5s, druhá jmenovaná položka však nesedí ani v tomto případě.

 

Na snímku se tak možná skutečně nachází zadní strana dosud nepředstaveného iPhonu, tvrdit něco takového s jistotou si ale rozhodně netroufáme. Určitě se ale nejedná o poslední únik týkající se nových smartphonů od Applu a časem se dozajista dočkáme dalších informací.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

10 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Podle toho okýnka na dvojdiodu a dvojité řady děr pro reproduktor to vypadá na stejnou habaďůru, jako v případě iPhonu 5c – také to byl iPhone 5 narvaný do jiného obalu. A pokud jsou toto pravé fotografie, tak půjde o narvání vnitřností z iPhonu 5s do nové verze… To se to srandovně vydávají nové modely…

 2. shd (neregistrovaný)

  cize uz to nebude 2 roky stary HW vtedy ledva strednej triedy, ale uz to bude 3 roky stary HW strednej triedy v novom obale? a kolko ta masina bude stat, to uz bude mat aj nejaku historicku hodnotu nie? ja realista odhadujem peknych 600 eur.

 3. Zajímal by mě osud Lightningu, dle mě, po uvedení USB Type-C nemá opodstatnění. Oni sice „osvícení“ budou stále nadávat, že to sice má konečně USB, ale… bla bla, to ale nic nemění na tom, že by to byl fajn krok.

  • lerion (neregistrovaný)

   Teď naopak očekávám, že se tedy Apple bude držet jimi samými zavedené strategie a všechna nová zařízení budou mít USB-C.

  • Já očekávám příchod USB-C u iPhone 7 nejdříve, ale těžké říct, protože Lightning je pořád tenčí, což je rozměr, který pro Apple hraje prim :-)

 4. Je to smutné, to nemôžu vydať 4″ model v klasickom prevedení hliník/sklo? Určite by dosť ľudí chcelo 4″ model ale zabalený do plastu a k tomu so starým HW? to si už fakt apple nevidí ani do huby?

 5. MM (neregistrovaný)

  Nikdo podle mě nechce plastový iPhone, mám iPhone 6 a hliník a sklo je podle mě to, co se od Apple očekává. Proč plast s cenovkou hliníku a skla?

  • lerion (neregistrovaný)

   No, sklo to má také a ten hliník je z hlediska ceny stejný, z hlediska kvality horší jak plast… Takže opatrně s těmi výroky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).