Domů » Bleskovky » Apple snižuje objednávky komponent na iPhone X: je na vině nedostatek displejů?

Apple snižuje objednávky komponent na iPhone X: je na vině nedostatek displejů?

Nové iPhony zatím příliš velkou radost Applu nedělají – iPhone 8 a 8 Plus se údajně prodávají hůře než jejich předchůdci, neboť fanoušci značky čekají na výroční iPhone X. Ten se však údajně potýká s problémy ve výrobě, což zřejmě zapříčiní neschopnost Applu uspokojit poptávku v nejsilnějším čtvrtletí v roce.

Podle tchajwanských zdrojů navíc Apple nechal snížit dodávky komponent k výrobě iPhone X, údajně na 40 procent původně plánovaného množství. Je možné, že Apple nechce zbytečně shromažďovat velké objemy komponent na skladech, když se mu v omezené míře dostává té hlavní – OLED displeje od Samsungu. Apple tak zřejmě monitoruje současnou situaci, a přehodnocuje objednávky podle schopnosti vyrábět, a také podle počtu předobjednávek. Příkaz snížit objednávky komponent ovšem bude mít zřejmě dopad na některé jejich výrobce, neboť menší objem dodávek pro ně znamená menší výtěžnost z jednotlivých výrobních linek. Ani sám Apple ze současné situace radost mít nemůže, neboť od představení nových iPhonů klesá hodnota jeho akcií.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments