Domů » Bleskovky » Apple slaví: tři ze čtyř iPhonů a iPadů pohání nejnovější verze systému iOS

Apple slaví: tři ze čtyř iPhonů a iPadů pohání nejnovější verze systému iOS

Apple se včera pochlubil působivými finančními výsledky, Tim Cook pak v následném hovoru k investorům zveřejnil další zajímavé údaje. Na světě se prý nachází 1,5 miliardy aktivních zařízení s logem nakousnutého jablka, a většina z nich se může chlubit aktuální verzí operačního systému – iOS a iPad OS v poslední verzi prý běží na téměř 80 procentech podporovaných zařízení.

ios 13

iOS a iPadOS. Tři čtvrtiny zařízení používá aktuální systém

Podle statistiky, kterou Apple v tomto týdnu zveřejnil na stránkách pro vývojáře, běží poslední iOS 13 na 77 procentech iPhonů představených v posledních 4 letech. Pohledem na všechny aktivní iPhony, kterých je přibližně 1 miliarda, je adopce 70 procent. Podobná čísla vykazují i iPady; nejnovější iPadOS běží na 79 procentech jablečných tabletů představených v posledních 4 letech.

ios usage

Grafy také ukazují, že se stále najdou zdrženliví uživatelé, kteří s aktualizací vyčkávají. Poslední generace iOS a iPadOS jsou poměrně často opravovány kvůli chybám a nedostatkům, a z tohoto důvodu prý Apple utlumí přidávání nových funkcí ve prospěch zvyšování stability. Příští velký update iOS a iPad OS by tak měla dostat všechna zařízení, na nichž aktuálně běží iOS 13 a iPadOS 13.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments