Domů » Bleskovky » Apple se údajně chystá proniknout do inteligentních domácností

Apple se údajně chystá proniknout do inteligentních domácností

Letošní rok má být pro společnost Apple revoluční. Očekávají se zbrusu nové a větší iPhony, nositelná elektronika a zřejmě také vstup americké značky do prozatím neprobádaných oblastí. Již počátkem letošního roku představil Apple službu CarPlay, která se má stát prodlouženou rukou vašeho iPhonu v automobilu, dalším krokem má být průnik do ovládání inteligentních domů a bytů.

 

Tvrdí to server Financial Times, podle nějž má být nová sofwarová platforma pro zařízení s iOS schopná ovládat osvětlení, bezpečnostní systém, teplotu v domácnosti a další připojená zařízení. Například při vašem vstupu do budovy by se díky spárovanému iPhonu automaticky rozsvítila světla. Nová platforma od Apple má být otevřená výrobcům zařízení třetích stran, aby mohli jednoduše přidávat prvky pro ovládání vlastních spotřebičů a jiných inteligentních přístrojů. Zřejmě se jedná o odpověď na akvizici výrobce chytrých termostatů Nest Labs americkým Googlem.

 

Tuto platformu má Apple podle zdroje představit již na konferenci WWDC, která bude odstartována již přístí pondělí, 2. června. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).