Domů » Bleskovky » Apple se pustil do boje s e-cigaretami. V USA kvůli nim zemřely desítky lidí

Apple se pustil do boje s e-cigaretami. V USA kvůli nim zemřely desítky lidí

Společnost Apple se rozhodla, že z App Store odstraní všechny aplikace, které mají co dočinění s elektronickými cigaretami. Výrobce tím zareagoval na nedávnou zprávu amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), podle níž ve Spojených státech zemřelo 42 lidí na plicní onemocnění zaviněné právě užíváním tzv. e-cigaret.

photography of a man using vape 10054861
Zdroj: Pexels

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí dále uvedlo, že mezi lidmi, kteří tzv. „vapují“ nikotin či konopí, eviduje dalších 2 172 případů závažných onemocnění dýchacích cest.

Konec e-cigaret v App Store

Apple ze svého obchodu App Store odstranil celkem 181 aplikací souvisejících s elektronickými cigaretami. Zakoupit e-cigarety přímo z aplikace dostupné na App Storu nebylo možné nikdy. Nyní si však Apple posvítil na aplikace, které například umožňovaly regulovat výkon elektronických cigaret nebo poskytovaly zprávy ze světa „vapingu“, došlo také na několik her.

Tip: Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

„App Store by měl být důvěryhodným místem pro naše zákazníky, obzvláště pak ty mladší. Neustále prověřujeme různé aplikace, abychom mohli určit rizika spojená se zdravím uživatelů,“ uvedlo zastoupení Applu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny
Anonym
Johny
Offline

Šílený, jak prorůstá ten lobbing všude. Dawn of capitalism.

Badel
Uživatel
Badel
Offline

To si děláte srandu, ne? Právě tabáková lobby je jedna z nejsilnějších na světě!

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Každý kdo začne kouřit, si za to může sám. A že je na tom někdo závislý? Je to jen v hlavě.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Každý si za to moze sam. Väčšina začína fajčiť koli frajerine v mladosti ked este nemajú rozum. Stiahne ich partia a potom je ťažko z toho von. Už ked si závislý a predávajú to na každom kroku… Tiež by som obmedzil predaj tabakovich výrobkov a predaj by som povolil len od 21 rokov…. Cenu by som pribyl na dvojnásobok.

Johny
Anonym
Johny
Offline

To je to co jsem napsal, ty retardo. Jeden den oznámí Apple spolupráci s vládou US a druhej zabanuje e-cigarety v obchodu. Protůstání businessu do státní správy je čím dál větší problém a je to hranice, kterou když kapitalismus překročí, tak prostě skončí.

LuckeR
Anonym
LuckeR
Offline

V době Metanolové aféry umřelo cca 48 lidi na otravu zaviněnou právě užíváním tzv. skleněných flašek…
aneb nebudeme řešit co si tam lidi do toho dali, ale budeme zakazovat v čem to „pozřeli“…

tomas
Anonym
tomas
Offline

Lucker. Co tam asi ludia dávali. Hádam náplne predavane korporaciami.