Domů » Bleskovky » Apple se pustil do boje s e-cigaretami. V USA kvůli nim zemřely desítky lidí

Apple se pustil do boje s e-cigaretami. V USA kvůli nim zemřely desítky lidí

Společnost Apple se rozhodla, že z App Store odstraní všechny aplikace, které mají co dočinění s elektronickými cigaretami. Výrobce tím zareagoval na nedávnou zprávu amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), podle níž ve Spojených státech zemřelo 42 lidí na plicní onemocnění zaviněné právě užíváním tzv. e-cigaret.

photography of a man using vape 10054861
Zdroj: Pexels

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí dále uvedlo, že mezi lidmi, kteří tzv. „vapují“ nikotin či konopí, eviduje dalších 2 172 případů závažných onemocnění dýchacích cest.

Konec e-cigaret v App Store

Apple ze svého obchodu App Store odstranil celkem 181 aplikací souvisejících s elektronickými cigaretami. Zakoupit e-cigarety přímo z aplikace dostupné na App Storu nebylo možné nikdy. Nyní si však Apple posvítil na aplikace, které například umožňovaly regulovat výkon elektronických cigaret nebo poskytovaly zprávy ze světa „vapingu“, došlo také na několik her.

Tip: Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

„App Store by měl být důvěryhodným místem pro naše zákazníky, obzvláště pak ty mladší. Neustále prověřujeme různé aplikace, abychom mohli určit rizika spojená se zdravím uživatelů,“ uvedlo zastoupení Applu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny
Anonym
Johny

Šílený, jak prorůstá ten lobbing všude. Dawn of capitalism.

Badel
Uživatel
Badel

To si děláte srandu, ne? Právě tabáková lobby je jedna z nejsilnějších na světě!

xzeit
Uživatel
xzeit

Každý kdo začne kouřit, si za to může sám. A že je na tom někdo závislý? Je to jen v hlavě.

tomas
Anonym
tomas

Každý si za to moze sam. Väčšina začína fajčiť koli frajerine v mladosti ked este nemajú rozum. Stiahne ich partia a potom je ťažko z toho von. Už ked si závislý a predávajú to na každom kroku… Tiež by som obmedzil predaj tabakovich výrobkov a predaj by som povolil len od 21 rokov…. Cenu by som pribyl na dvojnásobok.

Johny
Anonym
Johny

To je to co jsem napsal, ty retardo. Jeden den oznámí Apple spolupráci s vládou US a druhej zabanuje e-cigarety v obchodu. Protůstání businessu do státní správy je čím dál větší problém a je to hranice, kterou když kapitalismus překročí, tak prostě skončí.

LuckeR
Anonym
LuckeR

V době Metanolové aféry umřelo cca 48 lidi na otravu zaviněnou právě užíváním tzv. skleněných flašek…
aneb nebudeme řešit co si tam lidi do toho dali, ale budeme zakazovat v čem to „pozřeli“…

tomas
Anonym
tomas

Lucker. Co tam asi ludia dávali. Hádam náplne predavane korporaciami.

uni
Uživatel
uni

Teď je na řadě KFC aplikace 😊

Menty
Uživatel
Menty

Je vtipný, jak ti ty tvoje skasky komoušský vždycky redakce smaže, ale ty máš potřebu ty nesmysly vždycky vykřičet do světa.

Menty
Uživatel
Menty

Ano bačo, mentálku, to je jediné, na co se náš dvorní komouš zmůže. Komunisty, stejně jako nácky nutno cenzurovat denně, ti nemají právo absolutně na nic. Takže buď rád, že si můžeš v klidu aspoň potrktať ovečky. Za komárů by ti pinďoucha uřízli, a ještě by tě dali na šibenici.

Menty
Uživatel
Menty

Bača: Tvoje kvičení mi připomíná kvičení komunistických poslanců v různých debatách o tom, že i oni mají právo na svůj názor. Ne, nemají. V demokracii mají na názor právo všichni, kteří ji jsou schopni hájit a v budoucnu za svobodu slova bojovat. Jak za ní bojují komunisti a nacisti, kteří zneužitím demokratických voleb a svou lživou nechutnou propagandou lidi zmanipulují jsme v minulosti viděli už několikrát a není důvod tento experiment sociálního inženýrství opakovat. Takže není důvod tě necenzurovat, tvoje rudý názory jsou můžou být pro svobodu slova nebezpečný.

Menty
Uživatel
Menty

bača: Očividně by ses měl naučit číst, protože to přesně píšu. Ano, i Adolf Hitler se dostal „demokraticky“ k moci – lživou propagandou, kdy pak poslal do lágrů miliony lidí. Stejně tak u nás komouši v roce 48. A přesně píšu i to, že tyto režimy pak samotnou demokracii zničí. Nebo snad jednotná kanditátka je demokracie? Nebo snad zatknutí a pověšení opozice je demokracie? :D Ty jsi prostě chudák, nejsi hloupý, jsi prostě nemocný, vrchní komouš Tomáš Čobolski, co se umí uchýlit jen k urážkám. Odpad.

Menty
Uživatel
Menty

Určitě bačo, společný jmenovatel komunismu a nacismu je ten, že zanechal po celém světě miliony mrtvých. Takže to, jak to v praxi funguje jsme už všichni viděli. Buď rád, že jako komunista můžeš v dnešní době svobodně žít. Být to opačně, tak někdo s jiným názorem už za komunismu dávno visí. Ale co já tu budu přesvědčovat chorého baču z východu, mně je to jedno, já jsem jen rád, že nejsi můj spoluobčan, že se za tebe nemusím stydět. A můžeš jít do politiky, určitě nejsi v této společnosti jediný neschopný a neúspěšný chorý mozek, který by se rád přiživil… Číst vice »

Menty
Uživatel
Menty

A mimochodem, ano komunismus jde s diktaturou ruku v ruce. Jelikož pokud má fungovat to, co komunismus hlásá, tak tu vždycky budou lidé se soukromým vlastnictvím, kterým se tato myšlenka nebude líbit. A ty prostě chtě nechtě musí režim okrást. Viz kolektivizace. Ale jak říkám – to je idea hlavně těch, co nic nemají, těch, co závidí. Každý člověk, co má nějakou morálku a svědomí (což ty rozhodně nemáš) bude radši makat sám na sobě. A pak tu jsou ti neschopní, kterým je komunismus sympatický, protože je pro ně výhodné zbohatnout zadarmo na úkor ostatních.

Menty
Uživatel
Menty

tomas: Jojo, Dubčekův socialismus, kde se nemohla ani obnovit sociální demokracie, kterou násilně spolkli komouši v roce 48. Stejně, jako nebyla povolená opozice, ani nebyl nějaký svobodný volební zákon. Prosimtě už ani nic nepiš, je mi z tebe normálně zle, vůbec bych netušil, že se jednou setkám s člověkem, který se tím i na internetu bude chlubit.

_qam_
Uživatel
_qam_

Je otázka, proč sem má potřebu po 30 letech lézt příslušník cizího státu a hlásat tu nějaké ideologie. Předně by sis je mohl hlásat na svých domovských webech, co ty na to?

Sebereflexe
Anonym
Sebereflexe

Qam, Menty: Zavrete laskave tu svou prolhanou komunistickou dr.žku zm.r de jeden.

Menty
Uživatel
Menty

tomas: Příslušník cizího státu prokazatelně jsi, jelikož v občance určite nemáš napsáno „čechoslovák“, stejně, jako to tam nemám já. A pokud ses vzdal slovenského občanství, tak se nauč česky, děkujeme. Takže ano, příslušník cizího státu sem přijde, budem nám tu kázat, jak máme žít a ještě má tu drzost tu všechny urážet. Hanba.

Menty
Uživatel
Menty

Bačo, mně je uplně jedno, na co se cítíš. Ty jsi Slovák a já Čech, po tom, co tu už po několikáté předvádíš jsem rád, že nejsi můj spoluobčan, tudíž se za tebe nemusím stydět. To, že tu děláš ostudu svým spoluobčanům, to je samozřejmě věc druhá, ale do tvých pojmů a dojmů mi opravdu nic není.
BTW: Zkus třeba Litevcům nebo Ukrajincům říct, že jsou to sověti, ti takovou plesknou, že to nedáš. Zajímavé je, že spousta Slováků se cítí jako Čechoslováci, ale moc Čechů se takto necítí. Čím to asi jenom bude.

Sasa
Anonym
Sasa

Kasli na Mentalka, podobna krysa jako Javurek.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Nezlobil bych se, kdyby byla byť jen 30% tomu jak to bylo, abych nemusel číst takle blbý komentáře!