Domů » Bleskovky » Apple se pustil do boje s e-cigaretami. V USA kvůli nim zemřely desítky lidí

Apple se pustil do boje s e-cigaretami. V USA kvůli nim zemřely desítky lidí

Společnost Apple se rozhodla, že z App Store odstraní všechny aplikace, které mají co dočinění s elektronickými cigaretami. Výrobce tím zareagoval na nedávnou zprávu amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), podle níž ve Spojených státech zemřelo 42 lidí na plicní onemocnění zaviněné právě užíváním tzv. e-cigaret.

photography of a man using vape 10054861
Zdroj: Pexels

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí dále uvedlo, že mezi lidmi, kteří tzv. „vapují“ nikotin či konopí, eviduje dalších 2 172 případů závažných onemocnění dýchacích cest.

Konec e-cigaret v App Store

Apple ze svého obchodu App Store odstranil celkem 181 aplikací souvisejících s elektronickými cigaretami. Zakoupit e-cigarety přímo z aplikace dostupné na App Storu nebylo možné nikdy. Nyní si však Apple posvítil na aplikace, které například umožňovaly regulovat výkon elektronických cigaret nebo poskytovaly zprávy ze světa „vapingu“, došlo také na několik her.

Tip: Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

„App Store by měl být důvěryhodným místem pro naše zákazníky, obzvláště pak ty mladší. Neustále prověřujeme různé aplikace, abychom mohli určit rizika spojená se zdravím uživatelů,“ uvedlo zastoupení Applu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments