Domů » Bleskovky » Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

Závislost na počítačových i mobilních hrách byla v loňském roce oficiálně uznána i Světovou zdravotnickou organizací, o vlivu stovek hodin strávených ve virtuálních světech se však vedly debaty již dlouho. Čína je známa svými často radikálními restrikcemi, které někdy fungují, někdy se negativní důsledky projeví až po několika letech.

china players 2

V současnosti Čína v rámci boje proti zmíněné závislosti na videohrách zavádí nekompromisní opatření. Pokud jste mladý hráč mladší 18 let, zahrajete si v Číně maximálně 90 minut denně během všedních dnů, o víkendu a o svátcích dostanete velkorysých 180 minut. Tyto limity pak můžete čerpat mezi 8. – 22. hodinou. Mladým hráčům tedy ze života zmizí nadšení, kdy prohrají celou noc.

Limity na čas i peníze

Stát si tato opatření vynutí povinnou registrací hráčů, kteří budou vystupovat pod svým opravdovým jménem, které bude ověřeno oficiálním dokumentem, například občanským průkazem. Kromě omezení času pro hraní se omezení dočká i maximální částka, kterou budou moci hráči ve hrách utratit – pro kategorii 8 – 16 let bude platit omezení 200 juanů, tedy zhruba 660 Kč měsíčně, kategorie 16 – 18 let pak dostane k dispozici dvojnásobek.

china players 1

Nařízení se dotkne všech poskytovatelů online her, i veškerých herních platforem ve státě. Čína tak reaguje na rozrůstající se fyzické i psychické problémy mladistvých, stejně tak na případy z minulosti, kdy hráči údajně zemřeli po několikadenním herním maratonu vyčerpáním. Nařízení také obsahuje doporučení pro rodiče, kteří by měli svým dětem pomáhat s nalezením rovnováhy mezi reálným a virtuálním světem. Zda se opatření ukáže jako účinné se dozvíme až za několik let.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas
Offline

A teraz niekto nadávajte na cinu. Všetky krajiny by si mali zobrať príklad. Palec hore 👍👍👍

Tom256
Anonym
Tom256
Offline

Jeblo ti? Podobný způsobem ti v číně postupně zakážou cokoli, co se komoušům znelíbí.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Bavíme sa konkrétne o obmedzeni hrani hier. Nie ,,ostatnych,, veci. Nie nejeblo mi. Súhlasím s vecami ktoré chránia zdravie, a zdravi chod spolocnosti.

Carda
Anonym
Carda
Offline

Přesně tak omezil bych ten shit Fortnite

David
Anonym
David
Offline

Pánovi se nejspíše líbí být zotročený a nemít svůj život pod kontrolou

lofwyr
Uživatel
lofwyr
Offline

Lepší je mít život pod kontrolou nějaké stupidní hry, jojo..

tomas
Anonym
tomas
Offline

David. Pokial si zavysli na hrach, tak vtedy si zotroceny. Život ti skončil a presedis ho za pocitacom. Toto nieje sloboda. Závislosť na hrach je oficiálne uznana a je na case aby svet s tým niečo robil. To ze to urobili prvy v cine, svedči o tom, ze cine záleží na vlastných ľuďochaj o vyspelosti ciny ktora reaguje najrýchlejšie zo všetkých krajin. Verím tomu ze postupne budú nasledovať ďalšie aj európske krajiny a Konkrétne tato vec je na ochranu zdravia nech si vraví kto chce co chce.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Menty… 😆😆😆 teba z môjho textu prvé co napadlo tak zoofilia? 🤣🤣🤣 myslím ze dalekj netreba ani komentovať. A o tom plieskani sa môžeme stretnúť a porozprávať… 😆 aby nezliezli uši tebe

Martin
Anonym
Martin
Offline

jj, je lepsi se zrict odpovednosti jako rodic a nechat si vse narizovat statem ://// komunismus uz sme tu meli

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Ano bačo, my umíme mít svůj život pod kontrolou.

Jméno *
Anonym
Jméno *
Offline

Na tak hloupého člověka jako je tomas člověk narazí jen málokdy. Aspoň jde vidět, že má rád komunisty a je ze Slovenska. Tupost zaručena.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Jmeno. Áno, prikláňam sa k myšlienke komunizmu a socializmu a z casti aj ku kapitalizmu. Este raz K MYSLIENKE. Nie ku diktature ktora tu bola, nie ku vlade ktora zneuzila myslienku a prenasledovala ludi, zatvárala hranice… 😉

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
– údajně Sir Winston Leonard Spencer-Churchill

tomas
Anonym
tomas
Offline

Zippik. Ked je to reakcia na mňa, tak citaj ze sa prikláňam aj ku kapitalizmu. Prave churchilla by som nepoväzoval za zdroj studnice múdrosti.

bflmpsvz
Anonym
bflmpsvz
Offline

Komunismus a socialismus hájí vždy ti neschopní postarat se sami o sebe. Prostě slabší kusy, které jsou společnosti k ničemu.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Komunizmus a kapitalizmus obhajuju ludia ktorým je protisrsti vykoristovanie jedinca jedincom. Vykoristovanie krajin tretieho sveta… Neni to o neschopnosti.

Martin
Anonym
Martin
Offline

za socializmu/komunizmu tu byl snad jen batrovy obchod nebo co? …

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Rád bych vidět teorii o skloubeném komunismu a kapitalismu…ale nechci :) Zrovna tento bonmot, který je Siru W.Churchillovi přisuzován, beru jako docela trefný.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Slovenke socializmu a kapitalizmu je mozne. Dubcek sa o to pokusal. Pokúšali sa o to aj ludi v 68. A pokúšali sa o to aj v 89. Urcite ludia neboli v uliciach koli tomu aby sa rozpredám statny majetok.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Sklbenie socializmu a kapitalizmu…

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Tak socialusmus musí provázet totalita, protože žádný člověk, co má všech pět pohromadě nedá dobrovolně svůj majetek „společnosti“, aby se mohli lemplové a chudáci přiživit. Už jen pro to je spojení socialismu a kapitalismu utopie. Komunismus chtějí jen neúspěšní chudáci, co se o sebe neumí postarat.

lofwyr
Uživatel
lofwyr
Offline

Ty zcela určitě ne, ementále

tomas
Anonym
tomas
Offline

Aspoň vidno kto je tu závislý na hrach. Nadávať mi do komunistov ze chválim kroky proti závislosti na hrach? 😆 to iste by som napísal keby to spravili vo francúzsku alebo usa… Mentalku. Ty nemáš pod kontrolou nic. Si ovečka ktora meeeka jak baca kaze.. Ked ti povedia ze to je zle robiť obmedzenia pri zavislych na hrani hier lebo to urobili v cine, tak budes meeekat nie koli tomu ze to mas z vlastnej hlavy ale ze ti to ostatne ovce povedali. A ja ako ,,baca,, podla teba som tu na to aby som vas ovečky nasmeroval správnym smerom.… Číst vice »

uni
Uživatel
uni
Offline

Tohle má řešit zákonný zástupce, nikoli zákon…

tomas
Anonym
tomas
Offline

Uni. Súhlasím. A keďže väčšina zakonnych zástupcov v tomto zlyhava, zastupit ho musi stat aby vyrastli zdravý, statu a spolocnosti prospešný jedinci. Nie trosky…

uni
Uživatel
uni
Offline

Dnes společnost nestojí na údernících na poli či v dole. Věci se dávno mechanizovali, nyní se robotizují. A jak ukazuje žebříček hodnoty firem, dnes toho hodně produkujeme za klávesnicí, ne u pásu.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Uni. Vážne porovnávaš hranie hier a pracu s pocitacom? 😣

uni
Uživatel
uni
Offline

Je to jeden z nejčastějších předpokladů, ať jako budoucí práce programátora nebo obecně skill na počítačích.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Přesně, posledně mě při pohovoru k zákazníkovi posadili za Fortnite.

Ale jinak samozřejmě za trávení času je zodpovědný každý sám, eventuálně jeho zákonný zástupce.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Zipik.. V akej firme to pracuješ? Kde priimaju podla skillu vo fortnite? 😆

tomas
Anonym
tomas
Offline

Takže cim väčší zavyslak na hrach. Tým lepsi programátor? 😆😆 to ze si denne zahra niekto hodinku na pocitaci nikto nenamieta. Tu sa riešia závislosti ktoré hranicia so zdravim psychickym vyvojom jedinca. V článku sa nikde nepise ze sa zakazuje uplne.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

A uni ví o čem mluví. Však to jde na něm vidět, jak se vyzná v IT okruhu 😁

Jméno *
Anonym
Jméno *
Offline

xzeit: no ty mas co rikat. S unim si muzete podat ruce :D

cosworth
Uživatel
cosworth
Offline

v poradku