Domů » Bleskovky » Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

Mladí hráči online her mají v Číně utrum. Stát zavádí přísné limity

Závislost na počítačových i mobilních hrách byla v loňském roce oficiálně uznána i Světovou zdravotnickou organizací, o vlivu stovek hodin strávených ve virtuálních světech se však vedly debaty již dlouho. Čína je známa svými často radikálními restrikcemi, které někdy fungují, někdy se negativní důsledky projeví až po několika letech.

china players 2

V současnosti Čína v rámci boje proti zmíněné závislosti na videohrách zavádí nekompromisní opatření. Pokud jste mladý hráč mladší 18 let, zahrajete si v Číně maximálně 90 minut denně během všedních dnů, o víkendu a o svátcích dostanete velkorysých 180 minut. Tyto limity pak můžete čerpat mezi 8. – 22. hodinou. Mladým hráčům tedy ze života zmizí nadšení, kdy prohrají celou noc.

Limity na čas i peníze

Stát si tato opatření vynutí povinnou registrací hráčů, kteří budou vystupovat pod svým opravdovým jménem, které bude ověřeno oficiálním dokumentem, například občanským průkazem. Kromě omezení času pro hraní se omezení dočká i maximální částka, kterou budou moci hráči ve hrách utratit – pro kategorii 8 – 16 let bude platit omezení 200 juanů, tedy zhruba 660 Kč měsíčně, kategorie 16 – 18 let pak dostane k dispozici dvojnásobek.

china players 1

Nařízení se dotkne všech poskytovatelů online her, i veškerých herních platforem ve státě. Čína tak reaguje na rozrůstající se fyzické i psychické problémy mladistvých, stejně tak na případy z minulosti, kdy hráči údajně zemřeli po několikadenním herním maratonu vyčerpáním. Nařízení také obsahuje doporučení pro rodiče, kteří by měli svým dětem pomáhat s nalezením rovnováhy mezi reálným a virtuálním světem. Zda se opatření ukáže jako účinné se dozvíme až za několik let.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
82 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments