TOPlist

Apple razantně navýšil kapacitu iCloudu. 12 TB vyjde na 1 490 Kč

Ikona služby iCloud
  • Apple představil dvojici nových tarifů pro předplatné iCloud+
  • Cílí především na náročnější zákazníky, kteří touží po výrazně větším prostoru
  • 6TB úložiště pořídíte za 749 Kč/měsíc, dvojnásobnou porci pak za 1 490 Kč/měsíc

Mít v dnešní době cloudové úložiště je podobný standard jako e-mailová adresa. Ostatně alespoň pár gigabytů vám dá k účtu Google, Microsoft i Apple. Ten poslední jmenovaný nyní představil dvě nové kapacity, které cílí především na náročné uživatele, již vyžadují dostatek místa. Až doposud se všichni zájemci o cloudový prostor museli spokojit s maximální kapacitou 2 TB, za kterou uživatelé museli zaplatit 249 korun měsíčně.

Až 12 TB na iCloudu

To se nyní změnilo. Novinkou v nabídce Applu je dvojice větších úložišť, konkrétně 6 TB za 749 korun měsíčně a 12 TB za 1 490 korun měsíčně. Dodatečný prostor navíc mohou zájemci využít například na zálohování všech svých zařízení, ukládání fotografií či v podstatě jakýchkoli souborů, například včetně záznamů z kamer v rámci chytré domácnosti HomeKit. Pakliže máte datově náročnou domácnost nebo využíváte cloudové úložiště od Applu pro firemní účely, nemá nabídka cupertinského giganta v rámci velké trojky konkurenci. Společnost v nedávné době své předplatné zdražila, naštěstí jen v některých zemích a oblastech, kam Česko nespadá.

Google nabízí v rámci svého předplatného One maximální úložiště pouze o kapacitě 2 TB za cenu 299 korun měsíčně. V případě Microsoftu se můžete dostat až na 6 TB v rámci předplatného Microsoft 365 pro rodiny, v tomto případě je ale úložiště rozděleno mezi až 6 osob s maximální kapacitou 1 TB na jedince. Ve všech případech dostanete navíc například přístup k online verzím kancelářských balíků a dalším výhodám.Ikona služby iCloudNepřehlédněte

Apple zdražuje službu iCloud+. O kolik víc zaplatíte na předplatném?

Představení nových variant předplatného služby iCloud+ přichází chvíli poté, co Apple představil na podzimní keynote mobilní novinky pro nadcházející rok, v čele s iPhonem 15 či novými Apple Watch. Vyšší kapacita úložiště jistě přijde vhod také před zahájením prodeje brýlí pro rozšířenou realitu Apple Vision Pro, jejichž 3D obsah jistě nebude zabírat málo místa.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku