Domů » Bleskovky » Apple prozradil jméno chystaného lokalizačního přívěšku. Bude představen s iPhone SE?

Apple prozradil jméno chystaného lokalizačního přívěšku. Bude představen s iPhone SE?

Je asi neoddiskutovatelné, že v horizontu několika příštích dnů/týdnů Apple představí nový iPhone SE, a pravděpodobně i jeho větší variantu. Tyto telefony budou postavené na základech aktuálních modelů iPhone 8 a 8 Plus, ale dostanou výkonnější vnitřnosti a lepší fotoaparáty. Společně s nimi Apple pravděpodobně představí i dlouze spekulované příslušenství – lokalizační přívěšek.

NepřehlédněteApple představil nový iPhone SE: levná vstupenka do světa iOS

apple airtags 1
zdroj obrázku: FoneArena

Hej Siri, kde jsem nechal ležet batoh?

Jeho existenci v tomto týdnu „omylem“ prozradil sám Apple, když na stránku podpory zavěsil (a poté smazal) instruktážní video obsahující zmínku o příslušenství AirTag. Má se jednat o drobný přívěšek obsahující čip Apple U1 a technologii Ultra Wide Band (UWB), který si připnete na klíče, batoh či jiný předmět.

apple airtags 2
zdroj obrázku: FoneArena

Poté tento předmět budete schopní prostřednictvím Bluetooth lokalizovat, aniž by byl připojen k internetu. Podobnou cestou lze v současnosti vyhledat i ztracený iPhone s iOS 13.

Kdy si myslíte, že Apple představí iPhone SE?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zda bude AirTag představen potichu s iPhone SE, nebo s premiérou počká na příští fyzickou keynote, lze zatím jen odhadovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Takže Bluetooth přívěsek za 2000:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).