Domů » Bleskovky » Levný iPhone má být nakonec představen dnes. A opět změní název

Levný iPhone má být nakonec představen dnes. A opět změní název

O očekávaném nástupci levného bestselleru iPhone SE jsme v poslední době psali několikrát a činíme tak znovu, protože do éteru proniklo několik dalších zajímavých detailů. Podle zdrojů webu 9to5mac.com se bude telefon nabízet v bílé, černé a červené barvě (edice Product RED), bude dostupný kromě variant s 64 a 128 GB i ve verzi s 256 GB vnitřní paměti a jeho konečný název bude – poněkud překvapivě – iPhone SE (2020), nikoli tedy iPhone 9 či iPhone SE 2, jak se dosud předpokládalo.

NepřehlédněteApple představil nový iPhone SE: levná vstupenka do světa iOS

iphone 9
Takto má vypadat nástupce levného iPhone SE (zdroj: John Passler)

Pro telefon by také mělo být dostupných pět pouzder – dvě silikonová v černé a bílé barvě a tři kožená v černém a modrém barevném provedení. Jak jsme informovali v průběhu týdne, představen by měl být 15. dubna a začít se prodávat o týden později.

iPhone SE Belkin
Apple na webu zřejmě omylem prozradil nový název iPhone SE u výběru příslušenství na svém webu (u ochranné fólie od Belkinu), zdroj: 9to5mac.com

Tuto informaci však server 9to5mac.com nepotvrzuje, podle něj existuje šance, že by iPhone SE (2020) mohl být odhalen už dnes. Pokud se tak skutečně stane, odhadujeme, že to bude někdy okolo 19. hodiny našeho času. V redakci se ale spíše přikláníme k původně avizovanému termínu v polovině dubna.

Kdy si myslíte, že Apple představí iPhone SE?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Aktualizováno v 19:15: „levný“ iPhone SE dnes nakonec představen nebyl. Některé zahraniční weby ještě přišly s upřesněním, že bychom se představení mohli dočkat 6. dubna.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

9 komentářů

 1. Já si myslím, že to bude toho 15., protože o tom se hovořilo už několikrát. Ale třeba Apple překvapí v pondělí, když to neklaplo dnes.

 2. Jan Dvořák

  Koho to ještě v dnešní době zajímá? Levný SE bude v česku drahý, tak proč se tím představením otravovat.

  • Mě třeba zajímá… osobně bych bral menší iPhone než je 6 s displejem přes celou plochu. Konečně jsou k tomu možnosti, SE prokázalo, že je i zájem. Bohužel u Apple asi není vůle :D Jestli vydají designově stejnou osmičku, bude to naprosto zbytečný krok o který nestojí nikdo. Odhaduju podobný úspěch jaký mělo Cčko.

   • Nebo si jenom potrebujes omluvit ze nemas na vlajkovy iphone, ze jo.

    „Odhaduju podobný úspěch jaký mělo Cčko.“
    LOL. Tim si vlastne protirecis, vsechny levne iphone byly globalne nejmene prodavanymi, vcetne C a SE. Nemuzes soudit jenom z prodejnuch rebricku na ceskych eshopech, proboha.
    Pokud si ale ‚uspech‘ myslel ironicky, tak souhlas.

   • tak nema, jeho vec. co ta to trapi?

   • Proc pouzivas 2 nicky (johny a zlychlapec)?

   • Nejde o design,ale o zcela jinou vykonnou vybavu nez melo SE, MA VYKONEJSI PROCESOR NEZ 8

  • každy si kupuje na co má ,jednoduché jen v čechách to lidi nechápou

   • To jednak a také, dle toho co chce. Iphone v mém okolí mají především študáci, takže to není ta sorta, která by na to apriori měla mít. Já bych ho mohl koupit také, není to otázka peněz, ale vždy jsem preferoval Samsung řadu Note a té zůstanu nejspíš věrný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).