Domů » Bleskovky » Apple přišel na to, jak ovládat iPhone v dešti. Použije ultrazvuk

Apple přišel na to, jak ovládat iPhone v dešti. Použije ultrazvuk

Fungování chytrých telefonů v dešti či pod vodou není žádná sláva, především kvůli použitým technologiím na snímání dotyků na obrazovce. Apple na tomto problému evidentně pracuje, alespoň pokud tak můžeme soudit z jeho patentové přihlášky. Ta se týká ultrazvukové rozpoznávací technologie, která rozpozná kapku vody od vašeho palce.

Technologie má být založená na několika akustických převodnících, které by emitovaly ultrazvukové vlny po celém povrchu displeje. Cokoli, co by tyto vlny přerušilo, by bylo vyhodnoceno jako dotyk na displeji. Samozřejmě má tato technologie očividnou nevýhodu – jakákoli kapka vody by byla rozpoznána jako dotyk. Nicméně na tento problém má Apple řešení.

aplikace apps smartphone iphone X

Jsou ultrazvukové vlny řešením pro ovládání telefonu v dešti?

Tím je ultrazvukový polarizátor – součástka, která dokáže rozlišit mezi letmým dotykem, jako by vydávala například kapka vody, a pevnějším přitlačením, což vytváří především naše prsty. Ve vlhkém prostření tak dokáže tato technologie odlišit od sebe kapky deště a lidské prsty.

Nepřehlédněte: Vrátí se do iPhonů Touch ID? Apple získal patent na čtečku otisků v displeji

Tato technologie je jen další logickou volbou k odolnosti IP68, kterou Apple nasazuje poslední dobu do svých zařízení. Stejně tak dává smysl i integrace ultrazvukové čtečky otisků prstů, na které Apple údajně také pracuje.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments