Domů » Bleskovky » Apple údajně přeskočí iPhone 7s a příští rok představí revoluční iPhone 8

Apple údajně přeskočí iPhone 7s a příští rok představí revoluční iPhone 8

Letos v září se od Apple očekává představení nových iPhonů, které nejspíše ponesou označení 7 a 7 Plus. I když se má jednat o hlavní generaci, kterou Apple obměňuje tradičně po dvou letech, má se podle analytiků jednat spíše o evoluční modely a to hlavní si cupertinská společnost schová až na příští rok. Podle Marka Moskowitze ze společnosti Barclays se dokonce bude jednat o tak významný model, že Apple přeskočí tradiční mezigeneraci „s“ a představí rovnou iPhone 8.

iphone-7-home-tlacitko Fanouškovský koncept iPhone bez domovského tlačítka

Letošní iPhony by se designově neměly příliš odlišovat od současných modelů. Očekávají se tenčí těla, kvůli čemuž má vzít za své 3,5mm jack. Jeho funkci převezme lightning konektor, avšak podle posledních spekulací mají být v základní balení bezdrátová Bluetooth sluchátka EarPods. Hovoří se také o duálním fotoaparátu a samozřejmostí bude vyšší výkon, který bude poskytovat nová generace čipů Apple A10.

Malou revoluci mají způsobit iPhony, které Apple představí příští rok. Ty mají být poprvé vybaveny OLED displeji, které poskytne Samsung; displejová část má navíc plnit funkci čtečky otisků prstů namísto hardwarového tlačítka pod displejem, to má chybět úplně. Radikálně se má také změnit design; telefony mají podle analytika Ming-Chi Kua dostat skleněný zevnějšek, a to nejen vepředu a vzadu, ale také po stranách. Otázkou je, jak celoskleněný telefon odolá pádům na zem. iPhone 8 má mít také vestavěné bezdrátové nabíjení, patrně ve vylepšené verzi fungující i na větší vzdálenost.

Novinky mají podle analytiků příští rok nastartovat velkou vlnu zájmu, která v letošním roce patrně poprvé meziročně ochabne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments