Apple pracuje na ohebném iPhonu. Dočkáme se konečně příští rok?

Foldable iPhone 2023 Feature Blu

O ohebném chytrém telefonu se v případě Applu spekuluje už nějakou dobu. Ostatně největší konkurent giganta z Cupertina, korejský Samsung, má na trhu hned dva povedené kousky, konkrétně Galaxy Z Fold 3 a Flip 3. Podle některých informací Apple na ohebném telefonu už pracuje, ale to rozhodně neznamená, že by chtěl něco uspěchat.

foldable iphone
Nad podobou ohebného iPhonu stále visí otazník

V září 2020 se aktivně spekulovalo, kdo bude dodávat displeje pro chystaný ohebný iPhone. Původně se předpokládalo, že prototypy dodá Samsung, nicméně později se vynořila zpráva, že Apple spíše vsadí na technologii od konkurenčního LG. V květnu letošního roku pak přišel se svou predikcí známý analytik Ming-Chi Kuo, který tvrdil, že se prvního ohebného iPhonu s 8“ OLED displejem dočkáme už v roce 2023. Podle Kua se totiž jedná o nezbytnost, kterou dříve či později bude muset mít ve svém portfoliu každý výrobce.

foldable iPhone X concept
„Skládačky“ z dílny Applu se jen tak nedočkáme

Pokud se Apple vydá do teritoria, které nyní ovládá Samsung, nebude to mít jednoduché. Korejský gigant už má za sebou několik generací ohebných smartphonů a současné modely lze považovat za hotové produkty. Apple nicméně v minulosti několikrát ukázal, že není důležité být první.

Ohebný iPhone nejdříve v roce 2023, realisticky ještě později

Kdy můžeme příchod ohebného iPhonu čekat? Analytik z odvětví displejů Ross Young se domnívá, že rok 2023 je nejdřívějším termínem a pravděpodobně se bude jednat až o rok 2024. Zapravdu mu dává i Kuo, který už dříve prohlásil, že Apple musí nejprve „vyřešit stěžejní problémy s nasazením nových technologií a masové produkce“. V příštím roce se tedy s největší pravděpodobností ohebného iPhonu nedočkáme.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku