Domů » Bleskovky » Apple plánuje nákup 5G technologií od Intelu. Kolik za ně zaplatí?

Apple plánuje nákup 5G technologií od Intelu. Kolik za ně zaplatí?

Deník Wall Street Journal přinesl informaci, že Apple chce od Intelu odkoupit mobilní 5G technologie. Vyjednávání mezi oběma společnostmi se údajně nachází v pokročilé fázi. Technologický gigant z Cupertina by měl podle dostupných informací Intelu zaplatit minimálně miliardu dolarů. K oficiálnímu potvrzení obchodu by mohlo dojít příští týden.

Z pohledu Applu se jedná o poměrně velkou investici. S výjimkou odkoupení výrobce sluchátek Beats Audio za 3 miliardy dolarů se Apple v posledních letech zpravidla pouští do menších obchodů. Za biometrickou firmu AuthenTec zaplatil v roce 2012 356 milionů dolarů, za izraelský start-up LinX to pak o tři roky později bylo 20 milionů dolarů.

Apple posiluje v 5G technologiích

Jestliže se obě společnosti dohodnou, Intel se zbaví ztrátové produkce čipů pro mobilní telefony. S 5G technologiemi však rozhodně nekončí, nadále se bude zabývat výrobou modemů pro jiné typy zařízení. Apple naopak v oblasti mobilních 5G čipů významně posiluje. Postupně rekrutuje nové inženýry a plánuje otevřít kanceláře v San Diegu, kde by mělo pracovat až 1200 zaměstnanců.

O 5G technologie od Intelu se zajímá hned několik dalších společností. Pokud by dohoda s Applem padla, velmi brzy by se pravděpodobně našel nový zájemce. Zájem Applu rozhodně nepotěšil investory v Qualcommu, akcie společnosti se po zveřejnění zprávy propadly o 1,8 %.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments