Domů » Bleskovky » Intel opouští trh s 5G technologiemi. Své patenty pošle do aukce

Intel opouští trh s 5G technologiemi. Své patenty pošle do aukce

Letos v dubnu skončil táhlý spor mezi společnostmi Apple a Qualcomm. Ještě během téhož dne přispěchala společnost Intel s oficiálním prohlášením, že opouští trh s 5G technologiemi. Podle nejaktuálnějších zpráv to vypadá, že výrobce čipsetů začal podnikat aktivní kroky vedoucí k přetrhání všech závazků na trhu s modemy a chystá odprodej všech příslušných patentů.

intel 5G

S odchodem nejvýznamnějšího zákazníka v podobě společnosti Apple nemá Intel žádné pobídky, aby nadále pokračoval ve vývoji bezdrátových technologií včetně 5G modemů. Aukce bude rozdělena do dvou částí. V první bude k prodeji portfolio mobilních technologií, které čítá na 6000 patentů týkajících se 3G, 4G a 5G konektivity a dalších 1700 patentů spojených s její bezdrátovou implementací.

Ve druhé pak dojde na tzv. propojená zařízení. Zde se jedná o 500 patentů, které se týkají polovodičů a další elektroniky.

Apple upřednostil spolupráci s Qualcommem

Podle dřívějších informací nebyla společnost Apple s 5G modemy od Intelu spokojená, což hrálo významnou roli během urovnávání sporu s Qualcommem. Intel se sice rozhodl opustit trh s 5G technologiemi, aktiva související se sítěmi (obzvláště 5G sítěmi) si však ponechá a v budoucnu se jim chce nadále věnovat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na