Apple odmítá násilné ikony u her a aplikací. Vývojářům se to nelíbí

Apple zpřísňuje podmínky pro zařazení aplikací do svého App Storu. Důvodem pro zamítnutí aplikací jsou ikony a screenshoty, ve kterých se objevují zbraně a násilí. Jedni z prvních, kterých se toto omezení dotklo, jsou vývojáři ze studia Team Chaos. Na ikoně jejich hry Rooster Teeth vs. Zombiens byla původně znázorněna postava s pistolí v ruce. Po zamítnutí museli vývojáři předělat ikonu, takže nyní má postava v ruce baseballovou pálku.


Původní a nová ikona hry

Podle slov jednoho z členů Team Chaos neobstál ani argument, že se jedná hru určenou pro uživatele starší 12 let. Hlavním důvodem jejich nespokojenosti je fakt, že jiné hry byly do nabídky App Storu zařazeny i přes to, že jejich ikony či screenshoty přímo zobrazují násilné chování. Apple se k situaci zatím nevyjádřil, podle neoficiálních informací se ovšem nejspíše dočkáme zpřísnění pravidel pro schvalování aplikací.

Odkaz na App Store Odkaz na Google Play

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentáře

 1. uni (neregistrovaný)

  No přesněji řečeno, Apple nedělá nic nového, s těmito podmínkami vývojáři souhlasí spolu s ostatními podmínkami, tato je tam zakotvena dlouho (léta), Apple jen nyní zpřísnil dohled. Jestli se některý vývojář diví, tak max své nepozornosti…

 2. zbynda01 (neregistrovaný)

  Vždycky mě fascinovalo, jak v USA nevadí násilí a vadí něco nahatého. Apple už dávno likvidoval aplikace, které by mohly ukázat třeba prso, nebo něco podobného, ale rozmasakrovaná hlava nikoho moc nezajímala. Osobně nevím, co je horší, ale pro mě spíš to násilí.

  • uni (neregistrovaný)

   Tak násilí, resp. jeho vnímání souvisí s hájením vlastních práv, na které jsou amíci háklivý, však se podívej, jakou mají penetraci střelných zbraní. Což pochopitelně ovlivňuje i vnímání násilí jako téma samotného. Zato „prso“ naráží na jinou výraznou stránku amíků, prudérnost a ovlivnění výchovy mládeže. Ono to vlastně více méně odpovídá jejich nátuře, až tak fascinující to není (tady se zase závidí úspěch nebo je tu odpor ke kolektivnímu vnímání, pochybuji, že to v americe někoho fascinuje:) ).

   A Apple (i jiné, jen se o tom tak neplká nebo na to prdí, protože se tváří, že to není pro ně důležité) a zdá se, že novináři objevili ameriku, že Apple začal více vyžadovat to, s čím vývojář souhlasil v podmínkách iTunes.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *