Domů » Bleskovky » Apple očekává rekordní zájem o nové iPhony, do výroby půjde téměř 90 milionů kusů

Apple očekává rekordní zájem o nové iPhony, do výroby půjde téměř 90 milionů kusů

Společnost Apple podle listu Wall Street Journal očekává, že o novou generaci iPhonů bude ještě větší zájem, než o iPhone 6/6 Plus. U svých asijských dodavatelů si proto americký gigant objednal 85 až 90 milionů kusů nových telefonů.

V minulém roce si Apple podle WSJ objednal 70 – 80 milionů kusů iPhonů 6/6 Plus, což bylo již tehdy rekordní číslo. I přesto však nebylo kvůli vysoké poptávce snadné telefony při jeho vydání bez předobjednávky získat. Jak upozorňují někteří analytici, Apple nyní očekává rekordní poptávku po nových smartphonech i přes to, že chystané modely nemají přinést příliš mnoho vylepšení. Největší novinkou u nových iPhonů má být podle zatím nepotvrzených informací funkce ForceTouch, již Apple v tomto roce představil u svých chytrých hodinek Apple Watch a 12palcového Macbooku. Force Touch uživatelům umožňuje k různé síle stisku displeje přiřazovat v aplikacích odlišné funkce.

Kromě ForceTouch se mluví i o tom, že iPhone 6S získá lepší, dvanáctimegapixelový fotoaparát. Nutno podotknout, že zatímco konkurenční telefony jako Samsung Galaxy S6 či HTC One M9 již umí nahrávat 4K video, iPhone 6 tuto funkci stále postrádá.

Kromě ForceTouch a lepšího fotoaparátu by nové iPhony měly mít také výkonnější procesor a více paměti RAM. Apple podle všeho zachová svou tradici a design iPhonu 6S nedozná oproti „šestce“ žádných změn. Některé zahraniční portály však hovoří o tom, že novinka bude dostupná i v novém barevném provedení.

Martin Stančík

4 komentáře

 1. Lister0 (neregistrovaný)

  Musím říct, že to, že iPhone nenahrává 4K video je jen a pouze zdravým úsudkem. Dnes je 4K stále v plenkách, moc zobrazovačů mezi lidmi není, iPhone na to nemá displej, videa jsou přišerně datově velká, zpomaluje se jejich úprava a kvalita výstupu 4K z telefonu je mizerná. Kde je ten důvod mít 4K nahrávání v telefonu? Nevidím ho.

  • Pacikx (neregistrovaný)

   Addidas a proužky… Sice je hezké, že některé telefony natáčí ve 4K, ale k čemu to, když je ta kvalita stejně naprosto mizerná…

  • djkure (neregistrovaný)

   Přesně tak. To ať radši nahrává plynulá videa ve FullHD se 60 či více snímky za vteřinu. Alespoň se pak na to dá koukat.

  • ManT (neregistrovaný)

   tak tak, 4k mi prijde uz zbytecne, full hd 1080p pokud je kvalitni a plynule staci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *