Apple očekává rekordní zájem o nové iPhony, do výroby půjde téměř 90 milionů kusů

Společnost Apple podle listu Wall Street Journal očekává, že o novou generaci iPhonů bude ještě větší zájem, než o iPhone 6/6 Plus. U svých asijských dodavatelů si proto americký gigant objednal 85 až 90 milionů kusů nových telefonů.

V minulém roce si Apple podle WSJ objednal 70 – 80 milionů kusů iPhonů 6/6 Plus, což bylo již tehdy rekordní číslo. I přesto však nebylo kvůli vysoké poptávce snadné telefony při jeho vydání bez předobjednávky získat. Jak upozorňují někteří analytici, Apple nyní očekává rekordní poptávku po nových smartphonech i přes to, že chystané modely nemají přinést příliš mnoho vylepšení. Největší novinkou u nových iPhonů má být podle zatím nepotvrzených informací funkce ForceTouch, již Apple v tomto roce představil u svých chytrých hodinek Apple Watch a 12palcového Macbooku. Force Touch uživatelům umožňuje k různé síle stisku displeje přiřazovat v aplikacích odlišné funkce.

Kromě ForceTouch se mluví i o tom, že iPhone 6S získá lepší, dvanáctimegapixelový fotoaparát. Nutno podotknout, že zatímco konkurenční telefony jako Samsung Galaxy S6 či HTC One M9 již umí nahrávat 4K video, iPhone 6 tuto funkci stále postrádá.

Kromě ForceTouch a lepšího fotoaparátu by nové iPhony měly mít také výkonnější procesor a více paměti RAM. Apple podle všeho zachová svou tradici a design iPhonu 6S nedozná oproti „šestce“ žádných změn. Některé zahraniční portály však hovoří o tom, že novinka bude dostupná i v novém barevném provedení.

Autor článku
Martin Stančík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku