Domů » Bleskovky » Apple na jaře překvapí levným modelem. Má vypadat jako iPhone 8

Apple na jaře překvapí levným modelem. Má vypadat jako iPhone 8

V roce 2016 představil iPhone SE, který díky své nízké ceně výrazně rozšířil dosah systému iOS. Tento telefon zaznamenal velký úspěch, i když se jednalo pouze o „recyklát“ starších komponent. iPhone SE se bohužel i přes množství spekulací svého nástupce nedočkal, v příštím roce by však Apple mohl zabrnkat na podobnou notu.

Vnitřnosti iPhone 11 v těle iPhone 8

Obvykle přesný informátor Ming-Chi Kuo ve svém nejnovějším reportu uvádí, že Apple plánuje počátkem příštího roku představit nový levný iPhone. Nebude však mít proporce titěrné proporce iPhone SE, ale má nabídnout tělo iPhone 8 s vnitřnostmi iPhone 11. Chystaná novinka bude disponovat 4,7″ displejem, domovským tlačítkem s vestavěnou čtečkou otisků prstů, a hlavně nejnovějším výpočetním hardwarem – čipsetem Apple A13 Bionic a 3 GB RAM. Fotoaparáty budou patrně slabší než u iPhone 11, zato nemá chybět podpora bezdrátového dobíjení.

iphone se2

Chystaný „iPhone SE2“ má být levnější než iPhone 11, spekuluje se o částce začínající na hranici 399 dolarů (asi 9 400 korun bez DPH). Pokud se tato cena potvrdí, nebude současný iPhone 8 v nabídce Apple dávat příliš velký smysl. Chystaný telefon má být údajně představen na začátku příštího roku, přičemž Apple počítá s v roce 2020 s odbytem 30 – 40 milionů kusů.

Levnější iPhone v nabídce Apple dává rozhodně smysl, neboť firma z Cupertina si potřebuje zajistit široké odbytiště pro své nové služby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments