Domů » Bleskovky » Apple na jaře překvapí levným modelem. Má vypadat jako iPhone 8

Apple na jaře překvapí levným modelem. Má vypadat jako iPhone 8

V roce 2016 představil iPhone SE, který díky své nízké ceně výrazně rozšířil dosah systému iOS. Tento telefon zaznamenal velký úspěch, i když se jednalo pouze o „recyklát“ starších komponent. iPhone SE se bohužel i přes množství spekulací svého nástupce nedočkal, v příštím roce by však Apple mohl zabrnkat na podobnou notu.

Vnitřnosti iPhone 11 v těle iPhone 8

Obvykle přesný informátor Ming-Chi Kuo ve svém nejnovějším reportu uvádí, že Apple plánuje počátkem příštího roku představit nový levný iPhone. Nebude však mít proporce titěrné proporce iPhone SE, ale má nabídnout tělo iPhone 8 s vnitřnostmi iPhone 11. Chystaná novinka bude disponovat 4,7″ displejem, domovským tlačítkem s vestavěnou čtečkou otisků prstů, a hlavně nejnovějším výpočetním hardwarem – čipsetem Apple A13 Bionic a 3 GB RAM. Fotoaparáty budou patrně slabší než u iPhone 11, zato nemá chybět podpora bezdrátového dobíjení.

iphone se2

Chystaný „iPhone SE2“ má být levnější než iPhone 11, spekuluje se o částce začínající na hranici 399 dolarů (asi 9 400 korun bez DPH). Pokud se tato cena potvrdí, nebude současný iPhone 8 v nabídce Apple dávat příliš velký smysl. Chystaný telefon má být údajně představen na začátku příštího roku, přičemž Apple počítá s v roce 2020 s odbytem 30 – 40 milionů kusů.

Levnější iPhone v nabídce Apple dává rozhodně smysl, neboť firma z Cupertina si potřebuje zajistit široké odbytiště pro své nové služby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Doufám, že mojí SE vyměním. Pokukuji po 8, tak ještě chvilku počkám snad na SE2.

 2. To si koupí opravdu jen majitele starých modelů, ten kdo už jednou přičichnul k tenkým rámečkům si pak připadá jak kdyby se vrátil do pravěku (vlastní zkušenost s 8 :)) ten horní a spodní okraj by měl Apple alespoň o něco zmenšit, pak by to byl super telefon

  • No vidíš. Já mám iphone X a přemýšlím, že jestli opravdu vyjde, tak do něj půjdu, protože ipX je strašně veliký, ovládání jednou rukou je nekomfortní a vždy tím riskuju, že mi vypadne z ruky. Nejvíc by se mi líbila border less varianta při té velikosti displaye 4.7.

 3. Kdyby tam byl fotak z lonskych modelu a k tomu rozumna cena, proc ne? V podobne velikosti dnes nikdo zadny model nenabizi, mohl by to byt hit.

 4. pro lidi, kteří prahnou po kompaktním telefonu jako byl iPhone SE, se kterým jsem byl i já velice spokojen, ale tlakem pořízení nového phonu s lepším foťákem jsem přešel na 8 a pak na 11, by větší smysl dávalo, kdyby narvali všechny ty střeva právě do těla iPhone SE nikoliv iPhone 8..

 5. No pokud by dokázali inovovat i Plus model a opravdu mírně změnšit rámečky, tak kupuju. Xka se mi vůbec nelíbí, hlavně potřebuju kvůli vytíženosti toho mobilu IPS.

 6. Tohle zpátečnický myšlení Apple dává samozřejmě smysl u firmy, které jde jen o zisk, nicméně v inovátorském myšlení, kterého třeba Jobs byl průkopníkem absolutně smysl nedává. Takže opět vymetou sklady a starý šrot pošlou do světa. I to popření sebe sama je geniální. Takže nebude „nejbezpečnější“ FaceID, ale jen méně bezpečné TouchID (toť k tomu, jak jim údajně jde o bezpečnost), to bylo chvástání. Nebude „nejlepší“ XDR Retina, ani „nejlepší“ Liqiud Retina, ale prostě jen obyčejné průměrné LCD. Nebude „pokrokový revoluční design“ ale na rok 2019 design jak z pravěku. Zákazníky si najde, to je jasný, ale strašně se směju tomu popření sebe sama.

  • Apple určitě ví, že je díra na trhu s malými/kompaktními a levnými telefony, tak toho chtějí využít..samozřejmě, že je všechno o zisku, to chápe snad každý.
   Osobně nevidím nic špatného nabízet něco takového jako levnou alternativu, kde je hlavní důvod zaháčkování do eco systému a rejžovat na službách..
   Ostatně všechny ostatní značky nabízí low endy jako řada A u Samsungu..

   • To jo, ale tak zase můžeš vyvinout levnější kompaktní telefon, kterej nebude vypadat jako brambora z roku 2013.

   • to je zas o penězích..než vyvíjet kompletní nové body a vše k tomu, tak raději použijí staré souřástky a odprezentují to jako „nový“ levný telefon :)..
    A není to poprvé viz iPhone 5C, iPhone SE

   • Cerda: 5c měl zcela nové šasi.

   • jo, telo z osmicky by nevadilo, ale ten displej by urcite vedeli trochu natiahnut aj pri zachovani tlacidla.

   • Q (neregistrovaný): Jo a budou poslouchat posměšky jako u iPhone 5, resp. X, resp…. aha? ;)

 7. Konecne pekny iPhone bez sporáku 😀

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).