Domů » Bleskovky » Apple na jaře překvapí levným modelem. Má vypadat jako iPhone 8

Apple na jaře překvapí levným modelem. Má vypadat jako iPhone 8

V roce 2016 představil iPhone SE, který díky své nízké ceně výrazně rozšířil dosah systému iOS. Tento telefon zaznamenal velký úspěch, i když se jednalo pouze o „recyklát“ starších komponent. iPhone SE se bohužel i přes množství spekulací svého nástupce nedočkal, v příštím roce by však Apple mohl zabrnkat na podobnou notu.

Vnitřnosti iPhone 11 v těle iPhone 8

Obvykle přesný informátor Ming-Chi Kuo ve svém nejnovějším reportu uvádí, že Apple plánuje počátkem příštího roku představit nový levný iPhone. Nebude však mít proporce titěrné proporce iPhone SE, ale má nabídnout tělo iPhone 8 s vnitřnostmi iPhone 11. Chystaná novinka bude disponovat 4,7″ displejem, domovským tlačítkem s vestavěnou čtečkou otisků prstů, a hlavně nejnovějším výpočetním hardwarem – čipsetem Apple A13 Bionic a 3 GB RAM. Fotoaparáty budou patrně slabší než u iPhone 11, zato nemá chybět podpora bezdrátového dobíjení.

iphone se2

Chystaný „iPhone SE2“ má být levnější než iPhone 11, spekuluje se o částce začínající na hranici 399 dolarů (asi 9 400 korun bez DPH). Pokud se tato cena potvrdí, nebude současný iPhone 8 v nabídce Apple dávat příliš velký smysl. Chystaný telefon má být údajně představen na začátku příštího roku, přičemž Apple počítá s v roce 2020 s odbytem 30 – 40 milionů kusů.

Levnější iPhone v nabídce Apple dává rozhodně smysl, neboť firma z Cupertina si potřebuje zajistit široké odbytiště pro své nové služby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marek1
Anonym
Marek1
Offline

Doufám, že mojí SE vyměním. Pokukuji po 8, tak ještě chvilku počkám snad na SE2.

Aloha
Anonym
Aloha
Offline

To si koupí opravdu jen majitele starých modelů, ten kdo už jednou přičichnul k tenkým rámečkům si pak připadá jak kdyby se vrátil do pravěku (vlastní zkušenost s 8 :)) ten horní a spodní okraj by měl Apple alespoň o něco zmenšit, pak by to byl super telefon

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Nebo uni

esaras
Uživatel
esaras
Offline

No vidíš. Já mám iphone X a přemýšlím, že jestli opravdu vyjde, tak do něj půjdu, protože ipX je strašně veliký, ovládání jednou rukou je nekomfortní a vždy tím riskuju, že mi vypadne z ruky. Nejvíc by se mi líbila border less varianta při té velikosti displaye 4.7.

uni
Uživatel
uni
Offline

Reachability…