Domů » Bleskovky » Apple myslí na přírodu: v nových iPhonech najdete recyklované minerály

Apple myslí na přírodu: v nových iPhonech najdete recyklované minerály

Nový 10,2palcový iPad je vyrobený výhradně z recyklovaného hliníku. To samé platí také pro loňský MacBook Air. iPhone z recyklovaných materiálů však v portfoliu společnosti Apple zatím chybí. V nedávno představených iPhonech 11 a 11 Pro bychom i přesto jednu nepatrnou úpravu našli.

iphone 11 close up

Viceprezidentka pro životní prostředí v Applu Lisa Jackson v rozhovoru pro Reuters odhalila, že Taptic Engine v modelové řadě iPhone 11 je vyrobený výhradně z recyklovaných prvků vzácných zemin, konkrétně ze skupiny 17 minerálů. To znamená, že přibližně 25 % ze všech vzácných zemin použitých v nových iPhonech je nyní recyklováno.

Souvislost s obchodní válkou nehledejte

Použití recyklovaných minerálů podle Applu nesouvisí s probíhající obchodní válkou mezi Spojenými státy a Čínou. Přesto však výrobce připustil, že tento krok pomůže udržet stabilní dodávku důležitých výrobních materiálů. Společnost by nicméně ráda navázala spolupráci s externím dodavatelem, od něhož by mohla minerály nakupovat.

iphone 11 4

Zároveň však není jasné, z jakých produktů Apple recyklované minerály získává. O staré modely iPhonů se nicméně nejedná. S používáním recyklovaných prvků přirozeně přicházejí také vyšší výrobní náklady. Minerály se totiž obvykle získávají z drobných komponentů, což celý proces značně ztěžuje. Díky velkému produkčnímu rozsahu se ale tento krok společnosti z Cupertina vyplatí.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments