Domů » Bleskovky » Apple myslí na přírodu: v nových iPhonech najdete recyklované minerály

Apple myslí na přírodu: v nových iPhonech najdete recyklované minerály

Nový 10,2palcový iPad je vyrobený výhradně z recyklovaného hliníku. To samé platí také pro loňský MacBook Air. iPhone z recyklovaných materiálů však v portfoliu společnosti Apple zatím chybí. V nedávno představených iPhonech 11 a 11 Pro bychom i přesto jednu nepatrnou úpravu našli.

iphone 11 close up

Viceprezidentka pro životní prostředí v Applu Lisa Jackson v rozhovoru pro Reuters odhalila, že Taptic Engine v modelové řadě iPhone 11 je vyrobený výhradně z recyklovaných prvků vzácných zemin, konkrétně ze skupiny 17 minerálů. To znamená, že přibližně 25 % ze všech vzácných zemin použitých v nových iPhonech je nyní recyklováno.

Souvislost s obchodní válkou nehledejte

Použití recyklovaných minerálů podle Applu nesouvisí s probíhající obchodní válkou mezi Spojenými státy a Čínou. Přesto však výrobce připustil, že tento krok pomůže udržet stabilní dodávku důležitých výrobních materiálů. Společnost by nicméně ráda navázala spolupráci s externím dodavatelem, od něhož by mohla minerály nakupovat.

iphone 11 4

Zároveň však není jasné, z jakých produktů Apple recyklované minerály získává. O staré modely iPhonů se nicméně nejedná. S používáním recyklovaných prvků přirozeně přicházejí také vyšší výrobní náklady. Minerály se totiž obvykle získávají z drobných komponentů, což celý proces značně ztěžuje. Díky velkému produkčnímu rozsahu se ale tento krok společnosti z Cupertina vyplatí.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Tak recykluje už zase třetí generaci iPhonů, tak se není čemu divit.

uni
Uživatel
uni
Offline

No nevím, Samsung jede v eSku také třetí reminiscenci a nezdá se, že by byl tak k přírodě šetrný, v tom to asi nebude 😉

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Copak jde o soutěž v recyklaci starých modelů?
X+mikrofon=Xs+ultrawide čočka otřesné kvality=Xss alias 12 Pro.
Jako fakt jsem do ultrawide vkládal naděje, ale 2,4… 2,4 je na reálných, nePR, videích a fotkách strašnej hnus.

uni
Uživatel
uni
Offline

Ne, jen jsem navázal na tvou logiku 🤣

Menty
Uživatel
Menty
Offline

uni: Tak se na to koukej honem rychle vykašlat, než se ztrapníš ještě víc :D Ono celkově slovo „logika“ z tvých úst, to je celkem bizár. Ale jak souvisí recyklace toho špatného Samsungu s recyklací našeho „technologického leadera“, to netušíš snad ani ty.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Popravdě jsem nevěděl, že na něco, co je uzavřené, se dá tak „bystře“ navazovat.
Argumentace „někdo to ale taky takhle blbě“ je na úrovni základní školy – a nene, a jojo! A můj táta tvyho tátu,gj.
Takže tu máme závěr, že to co dělá Apple je úplně blbě, ale jiný výrobce telefonů to udělal taky … mění to nějak výsledek? Nope.

Menty
Uživatel
Menty
Offline

Tak tak je to tu skoro vždycky :D Na Apple nesmí nikdo nic říct, podle zdejších expertů dělá všechno dobře, dokonce se tu setkáváme s pojmy jako „technologický leader“, ale jen se objeví nějaká chyba apod, tak se to uvede stylem „však konkurence to dělá taky špatně“.

skacelp
Anonym
skacelp
Offline

Prosím vás, jen si nedělejte žádné liché iluze! Já si myslím, že Apple, tedy jeho majitelé a akcionáři myslí především a jen na peníze a to, že uvádějí a píší, že myslí na přírodu, tak to jen zvyšuje dostupnost peněz pro ně.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Ne, vážně?!? Teda to by nikoho ani ve snu nenapadlo.
THX cpt. Obvious!

poiu
Anonym
poiu
Offline

Hlavne ze ty pracujes zadarmo a pritom myslis na blaho lidstva.