Domů » Bleskovky » Jablečné novinky zaujaly: Apple je opět bilionovou společností

Jablečné novinky zaujaly: Apple je opět bilionovou společností

Apple v tomto týdnu představil světu nové telefony, hodinky a tablet, a také odhalil ceny svých nových služeb Arcade a TV+. Představené novinky zřejmě zaujaly investory, neboť krátce po tiskové konferenci vystřelila cena akcií Apple vzhůru a aktuálně se drží na hodnotě okolo 225 dolarů na akcii.


To je velmi blízko absolutnímu maximu z listopadu loňského roku, kdy se Apple stal první americkou technologickou společností s tržní kapitalizací přesahující 1 bilion dolarů. Apple o svůj trůn krátce přetahoval s Amazonem a Microsoftem, nad bilionem se ale udržel pouze poslední jmenovaný.

apple stocks

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Microsoft si svoji první pozici nadále hájí, ovšem Apple je po úterní tiskovce opět na dostřel – jeho kapitalizace je 1,02 bilionu, redmonská firma má s drobným náskokem hodnotu 1,05 bilionu. Další turbulence by mohly způsobit říjnové tiskové konference obou firem – Microsoft bude novinky představovat 2. října, kdy Apple představí nové MacBooky se zatím neví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. David (neregistrovaný)

  To docela ujde na „krachující“ firmu.

 2. End (neregistrovaný)

  To vždy ale za týden bude zase pod jako vždy a lidí už si začínají víc stěžovat 😂😂

  • Tohle není o lidech… A zvláště na o „odbornících“ zde, kdy je vše od Apple špatně, deset let 😊

   • To víš že jo, to není o lidech, kteří mají iPhony nakupovat, on si je nakoupí Cook do zásoby sám. Nebo jak si to myslel čuni?

   • uni: Ano, souhlas, je to tu samý odborník, který tvrdí, jak Apple je leader snad ve všem. Rozkliknu článek, abych se dozvěděl, že se zdejší odborníci opět mýlí. Jak je to jen možné. Taková Hilary Clinton – taky hraje pořád druhé housle :)

   • End (neregistrovaný)

    Uni je prostě mimo a nechápe vůbec nic, on ani neví že Akcie jdou vždy nahoru kvůli iPhone protože o něj ten měsíc bude velký zájem a tak Akcie jdou nahoru ať z toho mají co nejvíce i Akcionáři ale to Uni neví na to je jeho chápání pod úrovní.

   • End (neregistrovaný): Boha, meleš kraviny. Nemusíš ani věci rozumět, stačilo by si pamatovat pár posledních Keynote a reakce akcií, apod. Jen to…

   • End (neregistrovaný)

    Uni uklidni se, píšeš z cesty. Chápu je to tvá vysněná modla, neboj dočkáš se.

   • lukass71

    End: Jo jasne, uni je mimo, za to ty nejsi schopnej dat smysluplnou vetu dohromady. A ty tvoje „fakta“, ktery si tu vymejslis nikdy pravdivy nebyly.

   • End (neregistrovaný)

    Pravda bolí chápu, tak ses tu vykecal teď mazej se učit ať ti máma nedá po tlamě.

   • Ha (neregistrovaný)

    End: cože? Akcie jdou nahoru kvůli jednomu měsíci prodejů? Jakpak to?

   • End (neregistrovaný)

    Největší objednávky na iPhonech? Tož logické ne? Nebo ne? A jak už bude zájem opadat i akcie půjdou dolů, takhle to bylo vždy.

   • Ha (neregistrovaný)

    Ne, takhle to nebylo nikdy. Letos po velmi dlouhé době šly akcie po oznámení iPhone nahoru.

   • End (neregistrovaný)

    Takže ani loni a ani po X ?

   • Ha (neregistrovaný)

    Klesly. V obou případech. Letos je to výjimka.

   • End (neregistrovaný): hmm, z cesty…

   • Matej (neregistrovaný)

    Tahle diskuse je fakt bizar, tak to dopada kdyz na tema akcie diskutuji jablecni fanatici bez ekonomickeho vzdelani.

   • End (neregistrovaný)

    Tvl další inteligentní člověk co mi pošle článek z roku 2013 bravo, ale dej si facku klacku jsme v roce 2019 mluvím o 2017/18 ne 2013 😂

   • M.K. (neregistrovaný)

    No ty seš ten lempl, co tvrdí, že po představení iPhonů jdou akcie vždy nahoru, tak tady vidíš, jak lžeš a na rok se nedívej, to je to poslední, co tě má na tom zajímat.

  • Petr (neregistrovaný)

   Fajn jak se tu par lidi hada o nesmyslech :) kazdej se na ty ceny akcii muže zpětné podívat přesně na ty dny :) moje rozhodnutí pro ip nebylo kvůli cenne akcii :)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *