Domů » Bleskovky » Jablečné novinky zaujaly: Apple je opět bilionovou společností

Jablečné novinky zaujaly: Apple je opět bilionovou společností

Apple v tomto týdnu představil světu nové telefony, hodinky a tablet, a také odhalil ceny svých nových služeb Arcade a TV+. Představené novinky zřejmě zaujaly investory, neboť krátce po tiskové konferenci vystřelila cena akcií Apple vzhůru a aktuálně se drží na hodnotě okolo 225 dolarů na akcii.

To je velmi blízko absolutnímu maximu z listopadu loňského roku, kdy se Apple stal první americkou technologickou společností s tržní kapitalizací přesahující 1 bilion dolarů. Apple o svůj trůn krátce přetahoval s Amazonem a Microsoftem, nad bilionem se ale udržel pouze poslední jmenovaný.

apple stocks

Microsoft si svoji první pozici nadále hájí, ovšem Apple je po úterní tiskovce opět na dostřel – jeho kapitalizace je 1,02 bilionu, redmonská firma má s drobným náskokem hodnotu 1,05 bilionu. Další turbulence by mohly způsobit říjnové tiskové konference obou firem – Microsoft bude novinky představovat 2. října, kdy Apple představí nové MacBooky se zatím neví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments